Papírový sněhulák – tvoření pro děti

Vytvořit papírového sněhuláka není pro děti snadné, ale výsledek vypadá moc hezky. Jestli rádi skládáte harmoniku, můžete se pustit do vyrábění. V článku najdete tip, jak na to.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření je vhodné pro předškoláky a pro děti, které navštěvují první stupeň základní školy. Na první pohled vypadá vyrábění velmi snadno. Ale zase tak snadné není, protože děti musí složit několik bílých papírů do harmoniky, a předškoláci to zvládnou jen tak tak. 🙂

Co budete potřebovat

  • Bílé papíry (2 A4 na jednu hlavičku sněhuláka)
  • BArevné papíry
  • Nůžky
  • Lepidlo

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsme připravili nos, klobouk a černé tečky na oči a na pusu. Z bílého papíru jsme společně složili harmoniku. Z formátu A5 (polovina A4)jsme složili harmoniku z delší strany papíru (nebo můžete složit harmoniku z formátu A4 z té kratší strany). Na jednu hlavičku jsme potřebovali 2 papíry A4 (nebo čtyři poloviny A5). Z harmoniky jsme slepili kolo. Děti na něj nalepily nos, oči a klobouk a sněhulák byl hotový.

Snadný papírový sněhulák - tvoření pro děti
Snadný papírový sněhulák – tvoření pro děti

Vytvořit můžete několik různých velikostí. My jsme zkoušeli sněhuláčka z formátu A4 (delší i kratší strana = formát A5) a také z formátu A6.

Básnička o sněhuláčkovi pro děti

U vyrábění si můžete naučit básničku:

Sněhuláček, panáček,
má na hlavě plecháček.
Místo očí uhlíky,
na kabátě knoflíky.
Červený má z mrkve nos,
celou zimu chodí bos.

Závěrem

Skládání harmoniky není nic snadného. Děti si při vyrábění procvičí jemnou motoriku i práci s lepidlem. Vyrábění je vhodné nejdříve pro předškoláky. Mladší děti budou papír skládat s velkými obtížemi.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart