Snadná a roztomilá včelka do ručičky z barevného papíru

Můžete vyrobit včelku Máju, Vilíka nebo Ťuka a Bzuka. Nebo jinou včelku. Tohle tvoření si děti zamilují, protože je snadné, zábavné a s včeličkou si hezky vyhrají.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného papíru jsme vyrobili malé včeličky do ručičky. Včelka má složené tělíčko ze dvou barev, hlavičku a křidélka z pečícího papíru. Místo pečícího papíru můžete použít papírový svačinový sáček nebo papír a nebo klasický kancelářský papír (ten není tolik jemný).

Pro koho je tvoření určeno

S pomocí dospělého mohou lepit už dvouleté děti. Šestileté děti zvládnou vyrobit včelku téměř samy. Možná, že budou potřebovat pomoc s výrobou tělíčka. Školáci zvládnou vytvořit včeličku úplně sami.

Snadná a roztomilá včelka do ručičky z barevného papíru
Snadná a roztomilá včelka do ručičky z barevného papíru

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Nůžky
  • Bílý papír nebo pečící papír
  • Lepidlo
Pracovní listy Jaro
Pracovní listy Jaro

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ze žlutého a černého papíru jsem připravila dva proužky (delší strana formátu A4), ze žlutého papíru jsem vystřihla hlavičku, z černého tykadla a z bílého oči. Děti složily tělo. Skládaly papír přes sebe do jakési harmoniky. Poté nalepily na hlavu tykadla, oči, nakreslili jsme pusu a připravili křidélka. Nakonec nalepily na tělíčko hlavičku a křidélka jsem jim pomohla připevnit. Na pečicí papír je potřeba nanést více lepidla, aby dobře držel. Včelka byla hotová.

Snadná a roztomilá včelka do ručičky z barevného papíru
Snadná a roztomilá včelka do ručičky z barevného papíru

Závěrem

Překvapilo mě, jak si s výrobkem děti vyhrály. Létaly s včelou sem a tam a bavilo je to. Včelku můžete využít také k vyprávění o tom, jak vzniká med, kde bydlí včelky a tak podobně. Další včelí vyrábění najdete v článku Včelky v úlu za pomocí bublinkové fólie a barevného papíru a také v článku DIY včelky z korkových zátek jako ozdoby do květináče.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart