Sběratelské fotbalové karty: Vše, co potřebujete vědět a jak je vybrat

Sběratelské fotbalové kartičky jsou oblíbenou zábavou dětí i dospělých po celém světě. Kartičky s fotografiemi a informacemi o fotbalových hráčích a týmech se staly fenoménem. Jak vybrat fotbalové kartičky?

Sběratelské fotbalové karty

Obsah

Sběratelské fotbalové kartičky

Sběratelské fotbalové kartičky jsou oblíbené u dětí, teenagerů i dospělých. Kartičky často vydávají společnosti, které mají licenci od fotbalových organizací, jako je FIFA nebo UEFA. Fotbalové kartičky se prodávají v balíčcích, které obsahují různý počet karet. Cena balíčku závisí na počtu karet a na společnosti, která karty vydává. Karty se vyrábějí již od počátku 20. století a jejich obliba stále roste. Když si koupíte balíček fotbalových karet, nikdy nevíte, jaké karty v něm najdete. To je na fotbalových kartičkách to nejzábavnější. Můžete najít karty svých oblíbených hráčů, týmů nebo událostí. Můžete také najít vzácné karty, které mají nějakou cenu.

Ať už jste fanouškem mistrovství světa, evropského šampionátu, nebo domácí ligy, vyberete si své oblíbené kartičky. Můžete zakoupit kartičky fotbalistů z různých soutěží, včetně EURO, FIFA, Premier League, La Liga, české a slovenské Fortuna ligy. Můžete vybírat mezi klasickými balíčky karet, plechovkami a starter packy, které jsou ideálním způsobem, jak začít svoji sbírku.

Při výběru karet můžete zvážit následující faktory:

 • Rarita karty: Vzácnější karty jsou cennější.
 • Populární hráči: Karty s fotografiemi populárních hráčů jsou cennější.
 • Významné události: Karty, které zobrazují významné fotbalové události, jsou cennější.
 • Stav karty: Karty v dobrém stavu jsou cennější než karty v horším stavu.

Fotbalové kartičky je důležité správně skladovat – na suchém a tmavém místě. Měli byste je chránit před poškrábáním a poškozením. Nejlepší je vložit kartičky do alba.

Kartičky pro děti

 • Cílová skupina: děti od 5 do 12 let
 • Cíl: zábava, vzdělávání, rozvoj sběratelské vášně
 • Obsah: kartičky s fotografiemi hráčů, statistikami, informacemi o kariéře a dalších zajímavostech
 • Formát: klasické kartičky, samolepky, stickery
 • Cena: 50-100 Kč za balíček
 • CENOVĚ DOSTUPNÉ FORBALOVÉ KARTIČKY ZDE.

Kartičky pro dospělé

 • Cílová skupina: dospělí fanoušci fotbalu
 • Cíl: zábava, investice, sběratelství
 • Obsah: kartičky s limitovanými edicemi, speciálními efekty, kartičky s podpisy hráčů
 • Formát: klasické kartičky, kartičky s trojrozměrným efektem, holografické kartičky
 • Cena: 100-1000 Kč (a více) za balíček

Kde koupit fotbalové kartičky?

Dejte pozor na padělky. Fotbalové kartičky je vhodné kupovat v ověřených obchodech. Velký výběr karet najdete například v e-shopu Vesely-drak.cz, kde koupíte originální karty.

Jaký je rozdíl mezi různými typy sběratelských fotbalových karet?

Je mnoho různých typů sběratelských fotbalových karet, které se liší svými vlastnostmi a cenou. Mezi nejznámější typy patří:

 • Základní karty: Jedná se o nejběžnější typ sběratelských karet. Obvykle obsahují fotografii hráče, jeho jméno, číslo dresu a statistiky.
 • Limitované karty: Tyto karty jsou vyrobeny v omezeném množství a jsou považovány za vzácné. Mohou obsahovat fotografie hráčů v zajímavých situacích, podpisy hráčů nebo speciální statistiky.
 • Karty s podpisy hráčů: Tyto karty obsahují podpisy hráčů. Jsou považovány za velmi vzácné a mohou být velmi cenné.

Pokud si chcete koupit vzácnou fotbalovou kartu, je důležité vědět, které karty jsou vzácné. Proto je vhodné nakupovat karty postupně a vyhledávat si informace. Pokud si chcete koupit fotbalovou kartu, která zobrazuje významnou fotbalovou událost, je důležité vědět, které události jsou významné. Informace o významných fotbalových událostech můžete najít na internetových stránkách fotbalových organizací, jako je FIFA nebo UEFA.

Sběratelské fotbalové karty

Nejprodávanější značky a nejoblíbenější kolekce

Mezi nejznámější patří dvě společnosti, které kartičky vyrábí – Panini a Sportzoo. Tyto značky vytvářejí krásně provedené kartičky s realistickými fotografiemi hráčů a detailními informacemi. Jejich produktová řada zahrnuje nejen samotné karty, ale také alba nebo fólie, které pomáhají ochránit a prezentovat vaši sbírku. Nejoblíbenější sběratelské fotbalové karty mohou být rozděleny do několika kategorií a spojeny s různými fotbalovými ligami a soutěžemi. Patří sem:

 1. Fotbalové karty české Fortuna ligy: Tato kolekce obsahuje několik stovek karet, včetně základního setu, karet Elite Team, klubových legend, podepsaných karet, karet s kousky míče a dresu, a karet s písmenky z jmenovky hráčů. Sběratelé mohou získat karty fotbalistů české Fortuna ligy, včetně talentovaných hráčů, než přestoupí do zahraničních lig.
 2. Fotbalové karty slovenské Fortuna ligy: Tato kolekce obsahuje 180 karet v základním setu, včetně karet z inzertních sérií. Existují i exkluzivní hobby produkty s kartičkou Game Jersey Auto s kouskem dresu. Velký výběr kartiček najdete zde.
 3. Fotbalové karty Premier League: Tato kolekce obsahuje 468 karet hráčů z prestižní anglické Premier League, včetně známých jmen jako Erling Haaland, Cristiano Ronaldo a další. Najdete zde i české a slovenské hráče, jako jsou Tomáš Souček, Vladimír Coufal a další.
 4. Fotbalové karty FIFA 365 Adrenalyn: Tato sada obsahuje karty nejznámějších evropských fotbalistů a zahrnuje základní karty, speciální karty a limitované karty, včetně nových karet GIANTS a MOMENTUM. Velký výběr kartiček najdete v e-shopu Vesely-drak.cz.

Kolik stojí fotbalové kartičky?

Cena fotbalových karet se může lišit v závislosti na typu karty, jejím stavu a vzácnosti. Základní karty lze zakoupit za několik korun, zatímco limitované karty nebo autogramové karty mohou stát i několik tisíc korun.

Jak sbírat fotbalové kartičky?

Někteří lidé ukládají kartičky do alba a postupem času jich mají hned několik. Jiní ukládají kartičky do průhledných obalů a štosují je do krabic či kufříků.

FOTBALOVÉ KARTIČKY na VESELY-DRAK.CZ

Sběratelské fotbalové karty

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart