Šálek čaje: Zábavné lepení pro předškoláky

Konečně jsme vyzkoušeli vyrábění papírového šálku čaje. Zábavné lepení zaujme předškoláky i čtyřleté děti. V článku najdete tip na krásné podzimní vyrábění.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
23 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení bude bavit děti od čtyř let věku. Takto malé děti budou potřebovat pomoc dospělého se stříháním a také s přilepením hrnečku k podložce. Zdobení hrnku i lepení listů zvládnou děti samy. Předškoláci si mohou procvičit stříhání i jemnou motoriku. Školáci zvládnou výkres zcela sami.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír nebo čtvrtku
  • Barevné papíry na listy a na kolečka
  • Bílý papír na hrneček
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Kousek tenkého provázku
Banner e-shop

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsme připravili listy a kolečka na ozdobení hrnečku. Z bílého papíru jsem připravila obdélník, který představoval hrneček, a také ouško. Z šedivého papíru jsem vystřihla čtvereček, ze kterého jsme udělali čaj.

Šálek čaje: Zábavné lepení pro předškoláky
Šálek čaje: Zábavné lepení pro předškoláky

U bílého papíru jsem zahnula okraje (cca 1 cm, aby bylo možné papír snadno přilepit na podklad). Děti na bílý papír nalepily kolečka, papír přilepily na podklad (můžete použít barevný papír nebo čtvrtku). Dolepily ouško, listy a také jsme dotvořili čaj – na provázek jsme nalepili barevný čtvereček a provázek jsme přilepili dovnitř hrnečku tak, aby vykukoval ven.

Závěrem

Hezké lepení zaujme děti od čtyř do sedmi let věku. Výsledek je velmi hezký a děti budou překvapené z krásného 3D obrázku čaje.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart