Ryby: Letní vyškrabování (tvoření pro děti)

Hurá. Vyškrabování se u nás drží na předních příčkách oblíbenosti, a tak jsme si jej nenechali ujít ani letos v létě. V článku najdete inspiraci na to, jak s dětmi vytvořit barevné rybky v temné hlubině.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od sedmi až osmi let. Aby dítě zvládlo zcela samo vyškrabovací obrázek, musí dobře tlačit na voskovku a mít pořádnou dávku trpělivosti. Mladší děti budou potřebovat pomoc dospělého – nezvládnou samy vybarvit obrázek a možná, že budou mít potíže se samotným vyškrabováním.

Ryby: Letní vyškrabování (tvoření pro děti)
Ryby: Letní vyškrabování (tvoření pro děti)

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Voskovky
  • Špejli
  • Černou temperu
  • Štětec
  • Jar
  • Paletu

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Čtvrtku jsme vybarvili voskovkami podle fantazie. Čtvrtka musí být dokonale pokrytá silnou vrstvou voskovek. Černou temperu jsem smíchala s trochou jaru a trochou vody. Čtvrtku jsme natřeli černou barvou a nechali jsme ji pořádně zaschnout. Zaschnutí trvá poměrně dlouho – klidně hodinu a více. Když byla čtvrtka suchá, vytvořili jsme obrázky ryb a také života pod vodou podle vlastní fantazie.

Ryby: Letní vyškrabování (tvoření pro děti)
Ryby: Letní vyškrabování (tvoření pro děti)

Závěrem

Vyškrabování je zábavné, ale pro děti poměrně náročné. Můžete si jeden den připravit podklady pro vyškrabování, nechat čtvrtku přes noc uschnout, a druhý den se pustit do tvoření podmořského světa.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart