Letní tvoření pro děti: Rybí svět z otisků ruky

Na tvoření z otisků ruky jsme se už dlouho chystali. Vyzkoušeli jsme hned dva různé způsoby. Prvním bylo tiskat temperami, tím druhým bylo vybarvovat obrysy. V článku najdete dva tipy na to, jak vytvořit rybí nebo vodní svět z otisků ruky.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme vodní svět z otisků ruky. Jeden výkres jsme namalovali pomocí vodovek a temperových barev a druhý pomocí voskovek, které lze trošku rozetřít vodou. Použít lze samozřejmě také klasické pastelky.

Pro koho je tvoření určeno

Myslela jsem si, že vyrábění bude hračka, ale nebylo to tak snadné, jak jsem si myslela. Celý obrázek, jak jsme ho namalovali my, zvládnou nejdříve čtyřleté děti. Jestli hledáte tvoření pro čerstvě dvouleté děti, raději bych vám doporučila vyzkoušet nějaké výkresy s domácími prstovými barvami. Práce s obyčejnou temperou je pro takto malé děti těžká.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Tempery
  • Štětec
  • Vodovky
  • Pastelky
  • Bublinkovou fólii a izolepu
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Vodní svět: Děti nejprve vybarvily čtvrtku modrou vodovkou. Když čtvrtka uschla, natiskaly jsme na čtvrtku barevné ruce. Červeně jsme vytvořili chobotnici, oranžovo bíle klauna očkatého. Otisky je potřeba na papír aplikovat až v momentě, kdy je podkladová barva suchá. Také je vhodné mít trošku mokřejší ruku, jinak se barva na papír špatně obtiskne. Když tempera uschla, vytvořila jsem z bublinkové fólie podélné razítko, které představovalo písek. Děti jej nejprve namočily do žluté tempery a obtiskly na papír jako mořské dno. Poté jej ještě zlehka namočily do světle hnědé tempery a dotvořily dno. Zelenou barvou a štětcem nakreslily chaluhy. Když byl obrázek zcela suchý, nalepily na mořské živočichy oči.

Letní tvoření pro děti: Rybí svět z otisků ruky
Letní tvoření pro děti: Rybí svět z otisků ruky

Ryby a kachna: Na obyčejný papír jsme obkreslili ručičky. Z jedné ruky jsem dokreslila kachnu, ze dvou rukou ryby. Děti vybarvily obrázek voskovkami, které jsme rozetřeli vodou. Byly to speciální voskovky, které dostaly od babičky, tak jsme je chtěly vyzkoušet. 🙂 Obrázek je možné vybarvit také pastelkami nebo třeba vodovkami. Toto tvoření je na přípravu rychlé a snadné. Během minuty vytvoříte předlohu k vybarvení. Samotné vybarvování je vhodné spíše pro starší děti. Pro tříleté děti je obrázek příliš abstraktní a těžký.

Letní tvoření pro děti: Rybí svět z otisků ruky
Letní tvoření pro děti: Rybí svět z otisků ruky

Závěrem

Tento výkres jsme tvořili poměrně dlouho, i když to tak na první pohled nevypadá. Musím říci, že zvířátka z otisků ruky nejsou zdaleka tak snadná, jak jsem si myslela, že budou. Jednak barva musí několikrát schnout, nabarvit ruku tak, jak je potřeba a rychle ji obtisknout na papír, vyžaduje trošku cviku a pohotovosti.

Vybarvovací obrázky jsou na tvoření jednodušší, avšak jsou vhodné pro děti, které už samy vybarvují. Každé dítě začne vybarvovat v odlišném věku. Některé děti vybarvování baví, jiné nikoli, a pro ně je zase vhodnější tiskání barvami.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart