Rybí olej pro miminko: Ano nebo ne? Jaký vybrat?

Jaký rybí olej dávat miminku a je to nutné? Do článku jsem připravila praktické rady a tipy na to, jaký rybí olej vybrat.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Rybí olej pro miminko

Pokud chcete podávat rybí olej miminku, je důležité konzultovat vhodnost podávání rybího oleje s pediatrem. Rybí olej je možné podávat dítěti od 1 roku věku. Dříve se to příliš nedoporučuje. Pokud dítě dostává vitamin D (například TEREZIA Vitamin D3 BABY kapky), dítě má dostatečný příjem mléka, měl by být přísun vitamínů pro kojence dostatečný. I na kvalitních rybích olejích je uvedeno, že jsou vhodné až od 1 roku věku. Pokud chcete zařadit do stravy omega-3 mastné kyseliny, můžete zařadit minimálně 1x týdně do jídelníčku kojence rybu (treska, makrela, losos, kapr nebo pstruh). Mezi vhodné doplňky stravy s rybím olejem pro děti od 1 roku věku patří MÖLLER’S Omega 3 Můj první rybí olej 250 ml. Obsahuje čistý olej z jater tresky bez příchutí a dalších pomocných látek.

🏆MÖLLER’S Omega 3 Můj první rybí olej🏆

MÖLLER’S Omega 3 Můj první rybí olej je produkt, který obsahuje rybí olej z tresčích jater z norské přírody. Ten je bohatým zdrojem vitaminu D a omega 3 mastných kyselin. Je vhodný pro děti od 1 roku věku. Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému a k udržení normální činnosti svalů, kostí a zubů. Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku a pokožky. EPA a DHA podporují normální činnost srdce a DHA přispívá také k normálnímu vývoji zraku kojenců do 12 měsíců věku. Doporučené dávkování je 2,5 ml denně pro děti ve věku 1-3 let a 5 ml denně pro děti od 3 let. Produkt je doplněk stravy, není určen pro děti do 1 roku věku a je třeba ho ukládat mimo dosah dětí. Doporučuje se dodržovat doporučené dávkování a spotřebovat do uvedeného data na obalu. Rybí olej koupíte na Lekarna.cz.

  • Vysoce kvalitní rybí olej
  • Bez aromat a bez příchutí
  • Baleno ve skle
  • Rybí olej z jater tresky
  • Obsah účinných látek v denní dávce (5 ml), (*RHP): Omega 3 mastné kyseliny 1 200 mg – z toho EPA 400 mg, z toho DHA 600 mg, Vitamin A 250 µg (31 %*), Vitamin D 10 µg (200 %*). * RHP – denní referenční hodnoty příjmu.
  • Vhodný od 1 roku věku

Doplňky stravy pro miminka

Kojencům je doporučeno podávat vitamin D3 v kapkách. Můžete vybrat různé druhy vitamínu D3 – mezi nejoblíbenější patří TEREZIA Vitamin D3 BABY kapky, dále Jamieson Baby-D3 Vitamín D3 400 IU kapky, které poslouží jako náhrada Vigantolu.

Kde koupit kvalitní rybí olej?

Kvalitní rybí olej ve skle koupíte výhodně na Lekarna.cz. Pokud si nejste výběrem rybího oleje jisti, můžete se zeptat lékárníků přímo v této lékárně. Rádi vám s výběrem pomohou.

RYBÍ OLEJ MOLLERS na LEKARNA.CZ

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Pexels.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart