Roztomilý pavouček: tvoření pro děti

Podzimní pavouček nadchne malé i větší děti. Jak na snadné a zábavné tvoření, ke kterému vám poslouží voskovka, vodovky a rulička od toaletního papíru? V článku najdete návod, jak na to.

Karolínka a její příběhy
Naučná a zábavná kniha pro děti od 4 do 7 let - všechny znalosti potřebné před nástupem do školy
349 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Na čtvrtku jsme nakreslili pavučinu, na které sedí malý pavouček. Pavučinu zdobí barevné podzimní lístečky, které jsme vyrobili z barevného papíru.

Pro koho je tvoření určeno

S pomocí dospělého může pavoučka vytvořit i dvouleté dítě. Děti, které chodí do školky, zvládnou činností více – samy vybarví papír, vytvoří pavoučka, nalepí listy. Děti školou povinné nakreslí obrázek zcela samy, vystříhají listy a nalepí je.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Bílou voskovku
  • Vodovky
  • Černou temperu
  • Štětec
  • Lepidlo
  • Kousky barevného papíru
  • Nůžky
  • Ruličku od toaletního papíru
  • Pohyblivé oči nebo bílý papír a černou fixu

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Bílou voskovkou jsem na čtvrtku nakreslila pavučinu. Děti čtvrtku vybarvily modrou vodovkou. Když byl výkres suchý, namočily do černé tempery ruličku od toaletního papíru a na pavučinu udělaly otisk ruličky. Poté jsem ruličku splácla na placku, trošku jsem podélně odstřihla a přehnula na polovinu tak, aby vznikla noha pavouka.

Roztomilý pavouček: tvoření pro děti
Roztomilý pavouček: tvoření pro děti

Děti nohu namočily do černé barvy a natiskaly k tělu osm nožiček. Papír jsme nechaly chvíli sušit a když byl suchý, nalepily na pavoučka oči a pusu. Pavučinu ozdobily barevnými lístečky.

Roztomilý pavouček: tvoření pro děti
Roztomilý pavouček: tvoření pro děti

Závěrem

Spojením různých technik vznikl zajímavý a roztomilý obrázek. Nevšední podzimní tvoření zaujme malé i větší děti a zpříjemní jim upršený podzimní den. My jsme si výkresy vystavili na lednici, protože nástěnku máme už úplně plnou. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart