Roztomilý pavouček: tvoření pro děti

Podzimní pavouček nadchne malé i větší děti. Jak na snadné a zábavné tvoření, ke kterému vám poslouží voskovka, vodovky a rulička od toaletního papíru? V článku najdete návod, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Na čtvrtku jsme nakreslili pavučinu, na které sedí malý pavouček. Pavučinu zdobí barevné podzimní lístečky, které jsme vyrobili z barevného papíru.

Pro koho je tvoření určeno

S pomocí dospělého může pavoučka vytvořit i dvouleté dítě. Děti, které chodí do školky, zvládnou činností více – samy vybarví papír, vytvoří pavoučka, nalepí listy. Děti školou povinné nakreslí obrázek zcela samy, vystříhají listy a nalepí je.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Bílou voskovku
  • Vodovky
  • Černou temperu
  • Štětec
  • Lepidlo
  • Kousky barevného papíru
  • Nůžky
  • Ruličku od toaletního papíru
  • Pohyblivé oči nebo bílý papír a černou fixu

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Bílou voskovkou jsem na čtvrtku nakreslila pavučinu. Děti čtvrtku vybarvily modrou vodovkou. Když byl výkres suchý, namočily do černé tempery ruličku od toaletního papíru a na pavučinu udělaly otisk ruličky. Poté jsem ruličku splácla na placku, trošku jsem podélně odstřihla a přehnula na polovinu tak, aby vznikla noha pavouka.

Roztomilý pavouček: tvoření pro děti
Roztomilý pavouček: tvoření pro děti

Děti nohu namočily do černé barvy a natiskaly k tělu osm nožiček. Papír jsme nechaly chvíli sušit a když byl suchý, nalepily na pavoučka oči a pusu. Pavučinu ozdobily barevnými lístečky.

Roztomilý pavouček: tvoření pro děti
Roztomilý pavouček: tvoření pro děti

Závěrem

Spojením různých technik vznikl zajímavý a roztomilý obrázek. Nevšední podzimní tvoření zaujme malé i větší děti a zpříjemní jim upršený podzimní den. My jsme si výkresy vystavili na lednici, protože nástěnku máme už úplně plnou. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart