DOPORUČUJI

Roztomilý Hajánek pro roční dítě

Hajánka za nás vybrala babička. A dobře udělala. Filkův tučňáček Hajánek je už druhý v pořadí, Martínek má medvídka. Oba hajánci jsou krásní a nápad čepičky na spaní je přímo geniální. V recenzi se dozvíte zkušenosti s plyšovou hračkou, můžete si ji detailně prohlédnout, a také zjistíte, kde ji koupit.

Obsah

Hajánek jak se patří

Plyšová hračka se nazývá „Schlafmützen“. Princip tkví v tom, že když je vzhůru, má otevřené oči, když spí, přetáhne se přes hlavu čepice, na které jsou znázorněna zavřená očička, a plyšák spí. Dítě může před spaním uspat plyšáka tím, že přetáhne čepici přes oči a jít také spát. U nás tenhle způsob ze začátku moc nefungoval, postupem času si na něj Martínek zvykl. Filka tomu ještě moc nerozumí, protože mu byl nedávno teprve rok. Až bude starší, bude plyšáčka také uspávat.

Jak se hračka pere

Peru v pračce na 30 °C, vyždímu na 600 otáček a nechám vykapat na sušáku. Starší Hajánek se trošku opotřeboval a opral, ale vypadá pořád hezky. Nový Hajánek, tučňáček, vypadá stále krásně, tak jsem zvědavá, jak moc se za rok opotřebuje.

Co hračka umí

Plyšák nehraje a nemluví. Mně osobně to u usínací hračky vůbec nevadí, naopak si myslím, že to je moc dobře. Oblečení má opatřeno kapsami, do kterých si může strčit ručičky. Čepici lze dát přes oči, když spí, nebo ji sundat, když je vzhůru. Čepice je přišitá na hlavě, je její součástí, a není možné ji ztratit. Což se hodí. 🙂

Velikost a kvalita provedení

Hajánek je velký 38 cm (prodává se ještě menší verze, 22 cm). Kvalita provedení se mi moc líbí, i když je pravda, že po roce intenzivního praní, nošení úplně všude a tahání dennodenně po bytě, se trošku opotřebovala. Hajánek musí být všude. Doslova.

Jak je hajánek velký? Srovnání s dětskou židlí z Ikea.

Jak je Hajánek velký? Srovnání s dětskou židlí z Ikea.

Kde se dá sehnat

S dostupností je problém. V České republice se nedá koupit, stále jej naše e-shopy nenabízejí. K dostání je na německém Amazonu (doprava od 29 eur zdarma) a také v německých hračkárnách. Hračku doporučuji na 100 %. U nás má velký úspěch. Je perfektním dárkem třeba k prvním narozeninám nebo k Vánocům.

Hajánek: Schlafmützen Pinguin Koosy 38 cm na AMAZON.DE

Občas je hajánek dostupný také na Pikorblue.cz. Bohužel zde mají omezený výběr s omezeným počtem kusů.

10 Hodnocení
Schlafmützen od Nici

Neobyčejná, krásná a roztomilá hračka se hodí pro děti od narození, ale ještě z ní nebudou mít rozum. Kvalitní plyšáček je velký, měkoučký a lze jej vyprat v pračce. V České republice se bohužel neprodává, ale můžete jej objednat přes Amazon.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Kreativita
9
KLADY
  • Krásné provedení
  • Hračka na Amazonu není drahá (dá se sehnat i za 18 eur)
  • Velký hezký plyšáček
  • Neobyčejný a roztomilý Hajánek
ZÁPORY
  • Nelze koupit v České republice

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart