Recepty na rychlé a zdravé snídaně: Domácí müsli, granola i ovesná kaše s ovocem

I rychlá snídaně může být zdravá. Připravila jsem tipy na chutné, zdravé a rychlé snídaně, které zvládnete připravit během několika minut. Ochutnejte sypané müsli s lyofilizovaným ovocem, domácí pečené müsli nebo ovesnou kaši s oříšky.

Sušené ovoce a oříšky

Obsah

Ovesná kaše

Ovesná kaše je chutná, můžete ji připravit na desítky způsobů, prospívá trávení. Příprava je snadná a zabere vám jen několik minut.

Ovesná kaše recept 1 porce: Základní recept na ovesnou kaši je 60 gramů vloček a přibližně 130 mililitrů mléka (na řidší naši 150 ml). Mléko a vločky nalijete do malého hrnce s nepřilnavým povrchem, přivedete k varu a chvíli mícháte. Do kaše přidáte suroviny, které máte rádi. Třeba:

 • Banánová kaše: Do hotové kaše přidejte rozmačkaný banán, lžíci medu, můžete zamíchat 2 lžíce tvarohu – na ozdobení lyofilizovaný banán.
 • Ořechová kaše: Do hotové kaše přidejte lžíci medu a hrst nasekaných mandlí.
 • Jahodová kaše: Do hotové kaše přidejte nakrájené jahody, med na dochucení, nasekané mandle, můžete zamíchat 2 lžíce jogurtu – na ozdobení lyofilizované jahody.
 • Čokoládová kaše: Do základu přidejte lžíci kakaa na vaření. Do hotové kaše zamíchejte nasekanou čokoládu (nejlépe vysokoprocentní), cca 10 gramů.
Recepty na rychlé a zdravé snídaně: Domácí müsli, granola i ovesná kaše s ovocem
Recepty na rychlé a zdravé snídaně: Domácí müsli, granola i ovesná kaše s ovocem

Sypané müsli

Receptů na domácí sypané müsli je spousta. Záleží na vás, zda chcete müsli oříškové, ovocné, s čokoládou nebo kombinaci semínek, ovoce a oříšků. Müsli smíchejte ve velké nádobě, přemístěte do sklenice se šroubovacím víkem, aby nezvlhlo. Připravujte müsli nanejvýše z 500 gramů ovesných vloček. Větší množství müsli by mohlo nesprávným uskladněním navlhnout. Müsli můžete smíchat s mlékem či jogurtem a dochutit jej medem.

 • Domácí sypané oříškové müsli: 350 gramů ovesných vloček, 2 hrsti nasekaných mandlí, 1 hrst lískových ořechů, 1 hrst nasekaných vlašských ořechů, otrubové nebo špaldové lupínky (1 – 2 hrsti), 1 hrst pukanců (jáhelné nebo pufovaná špalda)
 • Domácí sypané müsli s oříšky a semínky: 350 gramů ovesných vloček, 2 hrsti nasekaných mandlí, 1 hrst slunečnicových semínek, 1 hrst kokosových lupínků, 1 hrst dýňových semínek, 2 lžíce lněného semínka (nemusí být – záleží na tom, zda vám lněné semínko chutná), 1 hrst chia semínek, 1 hrst sušených brusinek
 • Domácí sypané müsli s oříšky a ovocem: 350 gramů ovesných vloček, 1 hrst nasekaných mandlí, 1 hrst kešu oříšků, 1 hrst sušených banánů, 1 hrst kokosových lupínků, 1 hrst lyofilizovaných jahod, 1 hrst lyofilizovaných malin (ovoce sušené mrazem můžete libovolně měnit – broskve, banány, borůvky, ostružiny, mango).
Recepty na rychlé a zdravé snídaně: Domácí müsli, granola i ovesná kaše s ovocem
Recepty na rychlé a zdravé snídaně: Domácí müsli, granola i ovesná kaše s ovocem

Pečené müsli

Recept na pečené müsli (granola) je rychlý a snadný. Ořechy je třeba pokrájet nebo nasekat, ovoce nakrájet nebo elektrickým sekáčkem trošku rozdrtit. Ingredience smícháte dohromady (med a máslo je třeba rozpustit), na plech položíte pečicí papír a na něj rozprostřete směs. Pečeme v troubě na 160 °C. Jednou či dvakrát během pečení můžete promíchat. Pečení trvá asi 15 minut. Po upečení je müsli měkké, teplé. Po vychladnutí ztvrdne, vytvoří se menší hrudky. Po úplném vychladnutí müsli skladujte v suché nádobě se šroubovacím víčkem, aby müsli zůstalo dokonale křupavé.

 • Recept na ořechové zapékané müsli: 400 gramů ovesných vloček, 1 hrst kešu ořechů, 2 hrsti mandlí, 1 hrst vlašských ořechů, 1 hrst lískových ořechů, 1 hrst kokosových lupínků, 1 hrst slunečnicových semínek, 2 – 3 lžíce kokosového oleje (můžete použít také máslo nebo jiný olej, který máte rádi), 2 lžíce medu (nemusíte sladit vůbec, nebo můžete dát více medu, záleží na chuti), špetka soli.
 • Recept na ovocné zapékané müsli: 400 gramů ovesných vloček (nebo jiných vloček – pšeničné, pohankové), 1 sušených meruněk, 1 hrst sušených švestek, 1 hrst sušených banánů, 1 hrst rozinek, 2 – 3 lžíce kokosového oleje (můžete použít také máslo nebo jiný olej, který máte rádi), špetka soli. Po upečení můžete přidat ovoce sušené mrazem.
 • Recept na ovocné zapékané müsli exotické: 400 gramů ovesných vloček (nebo jiných vloček – pšeničné, pohankové), 1 sušené papáji, 1 hrst sušeného ananasu, 1 hrst sušených banánů, 1 hrst kokosových lupínků, můžete přidat další ovoce – fíky, mango, kiwi, 2 – 3 lžíce kokosového oleje (můžete použít také máslo nebo jiný olej, který máte rádi), špetka soli. Po upečení můžete přidat ovoce sušené mrazem.
 • Recept zapékané müsli s ovocem a ořechy: 400 gramů ovesných vloček, 1 hrst kešu ořechů, 1 hrst mandlí, 1 hrst kokosových lupínků, 1 hrst slunečnicových semínek, 1 hrst sušených meruněk, 1 -2 hrsti lyofilizovaných jahod či malin, 2 – 3 lžíce kokosového oleje (můžete použít také máslo nebo jiný olej, který máte rádi), 1 lžíce medu (nemusíte sladit vůbec, nebo můžete dát více medu, záleží na chuti), špetka soli.

Oříšky a sušené ovoce na Ochutnejorech.cz

Levné a kvalitní suroviny na domácí müsli

Kde koupit levné a kvalitní suroviny na zapékané müsli nebo na domácí zdravé snídaně? Na Ochutnejorech.cz najdete skvělé akce a slevy na sušené ovoce, vynikající oříšky, kvalitní lyofilizované ovoce.

Krabice dobrot
Krabice ovoce a oříšků
Sušené ovoce a oříšky

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart