Recept: Potahovací hmota z Marshmallow

Potahovací hmotu z Marshmallow jsem chtěla vyzkoušet, protože jsem na ni slyšela velkou chválu. V článku najdete recept a také mé zkušenosti s touto hmotou.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Ještě než začnete tvořit

Na hmotu jsem slyšela samé chvály. Zkoušela jsem tento recept bez oleje i s olejem. Vlastnosti hmoty byly stejné. Ihned po uhnětení byla hmota vláčná a hezky se válela. Jenže o půl hodiny později hodně ztvrdla (i přesto, že byla v sáčku). Pokud budete chtít z této hmoty potahovat dorty, doporučuji ji použít ihned. Já už ji dělat nebudu. Z jednoho sáčku (80 g bonbonů) jsem vytvořila 260 gramů hmoty.

Recept: Potahovací hmota z Marshmallow
Recept: Potahovací hmota z Marshmallow

Potahovací hmota z Marshmallow recept

  • Balení Marshmallow
  • Cukr
  • Voda

Přesné poměry

  • 80 g Marshmallow (vzala jsem Jojo)
  • 200 gramů cukru
  • 2 lžíce vody

Postup

Bonbony jsem rozdělila podle barev na poloviny (toto dělat nemusíte, pokud nepotřebujete bílou hmotu – jinak bude světle růžová). Cukr jsem přecedila skrze sítko. Bonbony jsem rozdělila do misek na bílé a růžové. Do každé misky jsem dala lžíci vody. Bílé bonbony jsem vložila s miskou do mikrovlnné trouby a když se jejich objem zvětšil, vyndala jsem je, nasypala jsem do nich 4 lžíce cukru a zamíchala jsem je lžící. Poté jsem přisypala lžící a opět jsem zamíchala. Prohnětla jsem rukou a přidávala jsem cukr do té doby, dokud se z hmoty nestala hladká potahovka. To stejné jsem udělala s růžovými bonbony.

Recept: Potahovací hmota z Marshmallow
Recept: Potahovací hmota z Marshmallow

Jak se hmotou pracuje?

Mám zkušenosti s domácím marcipánem, kupovaným marcipánem, potahovací hmotou značky Smart Flex. Něco jsem se napekla a napracovala s potahovacími hmotami, ale tato mi nevyhovuje. Možná, že z ní lze potahovat dorty, když ji použijete ihned, ale modelovat z ní nejde. Není vůbec user friendly. Lepí se nebo se moc vytahuje, rychle tvrdne. Příště pořídím marcipán, se kterým se pracuje o poznání lépe.

Vlastnosti

Hmota nemá vlastnosti jako klasická potahovací hmota (například Smart Flex nebo marcipán). Není vhodná na dorty se šlehačkou nebo s krémem, spadne nebo se rozteče. Není příliš vhodná na složitější modelování. Možná, že se vám hned povede a bude se vám s ní pracovat skvěle. Mně se neosvědčila, a i když mi klasická potahovka vůbec nechutná, tak hmota z Marshmallow není také žádná sláva – jsou to vlastně rozteklé bonbony, cukr a voda, případně můžete přidat ještě olej. Ráda používám marcipán a i když je z něj modelování trošku složitější, tak se s ním pracuje lépe než s touto hmotou, má lepší složení (mandle, cukr, med, případně podobné pojivo) a lépe chutná.

Závěrem

Jestli jste zvědaví na tuto hmotu, vyzkoušejte ji. Třeba se vám bude líbit. Mně se neosvědčila a už ji dělat nebudu.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart