Recept na velikonočního tvarohovo-máslového beránka nejen pro děti

Tvarohovo-máslového beránka peču nejen na Velikonoce, ale také několikrát do roka. Recept to je snadný a můžete jej různě měnit (od tučných ingrediencí po méně tučné).

Obsah

Co budete potřebovat

  • 4 velká vejce (5 malých vajec)
  • 190 gramů polohrubé mouky
  • 100 gramů másla NEBO 100 ml smetany (pokud hledáte nízkotučnou variantu, můžete nahradit plnotučným mlékem)
  • 150g cukru krystal či krupice (já dávám jen 80 gramů, protože děti vždy vyžadují beránka pořádně pocukrovat – bez ohledu na to, kolik je nebo není v těstě cukru)
  • 1x tvaroh tučný (můžete dát i nízkotučnou variantu)
  • 6 gramů prášku do pečiva
  • Špetku soli
Pracovní listy Velikonoce

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Žloutky jsem oddělila od bílků. Na kuchyňské váze jsem odvážila mouku a prášek do pečiva. Zamíchala jsem. Odvážila jsem cukr a přidala k žloutkům, dále jsem přidala tvaroh a změklé máslo (nebo smetanu). Vyšlehala jsem metličkami. Bílky jsem zvlášť vyšlehala se špetkou soli do tuhého sněhu. Do žloutkové směsi jsem postupně přimíchala mouku a poté jsem zlehka vmíchala sníh.

Formu na beránka jsem vymazala máslem, vysypala hrubou moukou, nalila jsem do ní těsto a dala péct na 150 °C do horkovzdušné trouby dozlatova. Trvalo to přibližně 50 minut.

Závěrem

Velikonoční beránek je velmi snadný a chutná dobře. Můžete upéct tučnější či méně tučnou variantu. Zkoušela jsem různé způsoby a všechny jsou dobré, byť každá varianta chutná trošku jinak. S těstem je třeba zacházet opatrně. Po upečení nechte beránka chvíli odpočívat, poté jej vyklopte z formy.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart