Recept na marcipánový dort pro děti (inspirovaný Prinsesstårta)

Prinsesstårta, princeznin dort, peču každý rok. Lahodná kombinace marcipánu, šlehačky a vanilkového pudinku je dokonalá. V originálním receptu je místo vanilkového pudinku žloutkový krém, ale i jednodušší forma tohoto vynikajícího dezertu je božská.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Ingredience

Korpus

 • 6 vajec
 • 10 lžic polohrubé mouky
 • 6 lžic cukru
 • 5 lžic vody

Náplň č. 1 – vanilkový krém

 • 1 vanilkový pudink
 • 1-2 lžíce cukru
 • 400 ml mléka
 • 50 g másla

Náplň a ozdoba

 • 2x smetana ke šlehání (2×250 ml, max celkem 650 ml)
 • 5-7 lžic malinové marmelády
 • 700 gramů marcipánu
 • Moučkový cukr
 • Potravinářské barvivo (barvila jsem špenátem a marmeládou – barvivo jsem zapomněla koupit)

Postup

Těsto: Vyšleháme bílky se solí a žloutky s cukrem, do žloutkové směsi přidáme vodu a mouku, zapracujeme bílky. (V originálním receptu se do těsta dává škrob, ale pokud upečete klasické piškotové těsto, neuděláte chybu). Do těsta nedávejte olej ani žádný tuk. Korpus by byl příliš tuhý a nebyl by dobrý. Pokud si nejste pevni v kramflecích, můžete přidat lžičku pečícího prášku (ten do těsta nepatří, ale začátečníci mohou jeho schopnosti ocenit). Těsto nalijte do dortové formy (cca 22 až 24 cm). Korpus upečte dozlatova, cca na 160 °C.

Krém: Zatímco se korpus peče, připravíme si krém. Ten můžete nachystat den před kompletováním dortu, ale není to nezbytně nutné. Připravíme vanilkový pudink ze 400 ml mléka, osladit jej můžete 1 až 2 lžícemi cukru podle chuti. Když je pudink hotový, přendáme jej do misky, přikryjeme potravinářskou fólií tak, aby se dotýkala pudinku a aby se neutvořil škraloup. Necháme vychladnout. Připravíme 50 gramů másla, a když má máslo a pudink stejnou teplotu, zašleháme máslo do pudinku. Můžeme přidat i více másla, pokud máte rádi máslové krémy. Když je krém hotový, přikryjeme jej opět fólií a vložíme do lednice, aby zchladl úplně.

Smetana: Smetany ke šlehání vyšleháme jednu po druhé. Nedoporučuji šlehat najednou, jde to pomalu a nakonec snadno smetanu přešleháte v máslo.

Kompletace

Když máme vše připraveno, dort zkompletujeme. Korpus rozkrojíme na tři části. První část potřeme malinovou marmeládou, necháme chvíli vsáknout, poté natřeme vanilkovým krémem, přiklopíme další částí korpusu. Na druhé patro navrstvíme podstatnou část šlehačky tak, aby vytvořila jakýsi kopec. Na něj přiklopíme poslední část korpusu, kterou potřeme zbývající šlehačkou.

Korpus je vhodné hezky seříznout a z vrchního dílu odstranit okraje, které se mohou nehezky krčit a špatně přilnou ke šlehačce.

Marcipán: Marcipán obarvíme zelenou barvou. V cukrářských potřebách se prodávají přírodní potravinářské barvy, které jsou trošku dražší, ale mohou je jíst i malé děti. Poprášíme vál moučkovým cukrem a vyválíme marcipán na cca 3 mm silný plát, který navineme na váleček a opatrně položíme na dort. Uhladíme, aby nevznikaly hrbolky, a nožem ořízneme přebytečné okraje. Ze zbytků zeleného marcipánu uděláme ozdoby – listy, kuličky, cokoli. Dort můžete ozdobit růžičkami z růžového marcipánu (bílý marcipán obarvíme červeným potravinářským barvivem).

Dort necháme vychladit v lednici. U nás zmizí do dvou dnů. Je lahodný, sladký.

Recept na marcipánový dort pro děti (inspirovaný Prinsesstårta)
Recept na marcipánový dort pro děti (inspirovaný Prinsesstårta)

Další tipy na pečení najdete v rubrice Recepty.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart