Recept na dort pro Martínka ke čtvrtým narozeninám

Dort ke čtvrtým narozeninám jsem upekla bez marcipánu, potahové hmoty a bez přidaných barviv. K výrobě jsem použila základní suroviny, které jsou dostupné v každém obchodě. V článku najdete recept na dětský narozeninový dort.

Obsah

Ještě než se pustíte do pečení

Vyrobit dort nebylo těžké, avšak výroba mi zabrala asi tři hodiny (plus pečení perníčků). Recept je poctivý, není bez tuku – obsahuje šlehačku, máslo, tvaroh. Výsledná chuť dortu byla sladká, ale ne příliš.

Recept na dort ke čtvrtým narozeninám dort pro děti

Recept na dort ke čtvrtým narozeninám

Suroviny

Průměr dortové formy byl 22 cm.

Korpus

 • 11 vajec
 • 200 g polohrubé mouky
 • 120 g cukru krupice

Náplň č. 1: Máslovo-pudinkový krém

 • 1,5 pytlíčku vanilkového pudinku
 • 400 ml mléka
 • 90 g másla
 • 2-3 lžíce cukru

Náplň č. 2: Šlehačka s jahodami

 • 450 ml smetany ke šlehání (vzala jsem 33 %)
 • 150 g – 200 g jahod

Tvarohový krém

 • 3 vaničky tvarohu (vzala jsem 2 nízkotučné a 1 plnotučný, protože polotučný tvaroh byl zrovna vyprodán)
 • 2-3 lžíce moučkového cukru
 • 6 lžic vyšlehané šlehačky (odebrala jsem vyšlehanou šlehačku, která přišla do druhé vrstvy korpusu)

Ozdoba

 • 40% smetana ke šlehání (cca 200 ml)
 • Jahody
 • Perníčky

Postup

2 dny před pečením: Dva dny před pečením dortu jsem upekla perníčky. Zdobila jsem je až v den dekorování dortu.

Den pečení: Ještě než jsem začala připravovat těsto, vložila jsem do cedníku utěrku a do ní jsem vyklepla tvaroh. Cedník jsem položila do mísy a nechala jsem tvaroh v lednici vykapat (trvalo to asi 2 hodiny).

Piškotový korpus. Žloutky jsem oddělila od bílků. Bílky jsem vyšlehala, do žloutků jsem přidala cukr a vyšlehala jsem je s cukrem. Přidala jsem lžíci vody (nemusí být) a dále jsem šlehala. Poté jsem vmíchala postupně mouku. Vznikla hustá kaše, do které jsem postupně přimíchala vyšlehaný sníh. Poté jsem vymazala dortovou formu, na dno jsem vložila pečící papír, nalila jsem dovnitř těsto a dala jsem péct na 160 °C. Dort se pekl asi 50 minut.

Mezitím jsem si připravila pudinkový krém. Nejprve jsem uvařila hustý pudink, do kterého jsem po vychladnutí přimíchala změklé máslo. Vznikl krém. Jestli nechcete používat pudink, můžete vytvořit žloutkový krém z vaječných žloutků.

Poté jsem si připravila tvarohový krém. Do vykapaného tvarohu jsem přimíchala moučkový cukr (3 lžíce) a šlehačku (6 lžic). Nechala jsem chladit v lednici.

Vyšlehala jsem 40% šlehačku na ozdobu a naplnila jsem s ní zdobící sáček.

Zdobení

Když byl korpus upečený a studený, dvakrát jsem jej podélně rozkrojila. Spodní patro jsem natřela pudinkovým krémem (krém č. 1).

Přiklopila jsem jej druhým korpusem. Do druhého patra jsem poskládala na polovinu rozkrojené jahody, na které jsem natřela šlehačku. Přiklopila jsem posledním patrem.

Přečnívající korpus jsem zařízla, a poté jsem jej zakryla tvarohovým krémem. Nakonec jsem dort ozdobila perníčky, jahodami a šlehačkou.

Hotovo

Perníčky jsem do dortu připevnila pomocí grilovacích špejlí. Hotový dort jsem dala do lednice vychladnout. Do dortu můžete přidat více cukru, máte-li rádi sladší moučníky.

Recept na dort ke čtvrtým narozeninám

Recept na dort ke čtvrtým narozeninám

Přeji vám dobrou chuť. 🙂

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart