Recenze: Zatloukací hračka Rossmann Ideenwelt Požárníci

Tuto hračku koupila babička v Rossmanu, kde stála necelých 300 Kč. Za tuto cenu to je krásná hra, avšak má jedno ALE. Do článku jsem připravila podrobnou recenzi.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Ideenwelt: Zatloukací hračka Požárníci z Rossmannu

Zatloukací hru máme doma také od značky Djeco. Tato hra z Rossmannu je výrazně levnější a funguje na stejném principu. Děti do korkové podložky zatloukají pomocí kladívka a malých hřebíčků s velkou hlavičkou jednotlivé dílky hry. Ke skládání mohou využít barevné kartičky, které slouží jako předloha.

Hra s motivem požárníků je hezká, kvalita odpovídá pořizovací ceně. Jednotlivé dílky jsou dřevěné, stejně jako je dřevěné kladívko. Postavičky požárníků a také oheň jsou vyrobeny z tvrdého kartonu.

Recenze: Zatloukací hračka Rossmann Ideenwelt Požárníci
Recenze: Zatloukací hračka Rossmann Ideenwelt Požárníci

Součástí hry je 78 dřevěných kostiček, 8 papírových doplňků (panáčci a ohně), korková podložka 80 hřebíčků, 4 papírové kartičky s předlohou (8 předloh) a jedno kladívko.

Kostičky jsou hodně malé, drobné, a tím pádem je hra poměrně dost těžká. Určitě není vhodná pro tříleté nebo čtyřleté děti. V porovnání s hrou Djeco je obtížná a pětileté dítě jen stěží podle předlohy něco postaví. Stačilo by vytvořit jednodušší předlohy. Ty, které jsou součástí balení, jsou pro děti příliš těžké. Škoda, že nejsou kostky větší. Šestileté děti zatloukání podle předlohy zvládnou.

Recenze: Zatloukací hračka Rossmann Ideenwelt Požárníci
Hotový obrázek dle předlohy – příliš těžké pro malé děti

Co je součástí balení

 • Korková podložka
 • Kladívko
 • 80 hřebíčků s velkou hlavičkou
 • 78 dřevěných dílků
 • 8 zatloukacích papírových obrázků
 • 4 předlohy

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Kde hru pořídit

Hru koupíte pouze v drogeriích Rossmann a pouze, když je uvedena v letáku. Téměř stejnou hru pod názvem Small Foot Kreativní zatloukací hra Hasiči (podle fotografií vypadá úplně stejně) koupíte v e-shopu Dudlu.cz. Podobnou hru můžete koupit od značky Djeco (Recenze: Djeco Dřevěná zatloukací autíčka). Hra je výrazně dražší, ale pro tříleté děti je snadnější.

8.8 Hodnocení
Zatloukací hračka Rossmann Ideenwelt Požárníci

Hra je hezky provedena, ale má poměrně dosti malé části a skládat podle předlohy je pro malé dítě téměř nemožné. Vhodnější je, když skládá podle vlastní fantazie. To mu jde dobře.

Poměr ceny a kvality
8
Kreativita
10
Jak zabaví děti
10
Design
8
Kvalita provedení
8
KLADY
 • Slušné provedení
 • Děti baví zatloukat.
 • Hezké papírové doplňky
ZÁPORY
 • Těžké předlohy
 • Velmi malé části (až zbytečně malé)

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart