Recenze: Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1

Mapu jsem ráda pořídila jako rodinnou hru, protože znalostí o naší zemi není nikdy dost. Vřele doporučuji. Do článku jsem napsala podrobněji, co mapa umí, jak je kvalitní a jestli se ji vyplatí pořídit. V recenzi najdete klady i zápory magnetické mapy ČR.

Woody magnetická mapa ČR s obrázky

Obsah

Woody magnetická mapa ČR s obrázky

Princip hry tkví v tom, že děti skládají na magnetickou slepou mapu ČR jednotlivé okresy. Na skládačce jsou nakresleny obrázky, města a charakteristika každého jednotlivého okresu. Dále jsou součástí mapy kartonové kartičky s charakteristikami okresu. Děti mohou ke každému okresu přiložit jednu kartičku. Přikládá se podle obrázků.

Asi bych neřekla, že je to společenská hra. Možná spíše výuková hra, podle které se děti mohou naučit: kde jaký okres leží, co je jeho charakteristikou (kde se pěstuje chmel, kde se vyrábí obuv), jaká jsou v daném regionu pohoří, řeky, města.

Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1
Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1

Magnetická mapa ČR je opravdu moc hezky zpracovaná. Je přehledná, obrázky jsou povedené, dílky do sebe zapadají. Magnetická folie by mohla mít trošku větší sílu, aby dílky lépe udržela, ale to je jen takový detail. Dílky nepadají, i když mapu jsme zatím na zeď nepověsili. Při každém hraní se musí mapa sundávat, a tak jí najdeme jiné místo.

Děti si podle mapy zábavnou a hravou formou snadno osvojí základní znalosti o České republice, které neví ani mnozí dospělí. Rodičům se bude mapa také zamlouvat a mohou skládat s dětmi. 🙂

Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1
Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1

Pro koho je mapa určena

Výrobce uvádí, že se mapa hodí od čtyř let věku. Myslím, že čtyřleté dítě nevyužije plný potenciál mapy. Doporučila bych ji nejdříve pro sedmileté děti. Je lepší, když děti umí číst a když se mohou v mapě samy orientovat, samy prostudovat, kde co leží. Vhodnější je až pro osmileté a starší děti. Mapa je poměrně dosti přesná, podrobná na úrovni okresních měst, přináší řadu zajímavostí, kterým čtyřleté dítě ani nemůže rozumět.

Kvalita provedení

Kvalita provedení je velmi dobrá. Možná mohla být magnetická fólie trošku silnější, ale i tak dílky drží dobře. Překvapilo mě, jak je mapa obrovská. Zabrala celý konferenční stolek. Je velká a těžká.

Co je součástí balení

  • Podložka
  • 192 dílků – magnetické dílky + papírové dílky
  • Látkový pytlík na papírové části
  • Rozměr: 75 x 45 x 0,5 cm

Kde mapu pořídit

Mapu jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají spoustu krásných her, hraček a potřeb do školy pro děti a také hodně druhů magnetických map. Mapu můžete doplnit vědomostní hrou Žáčku! Ukaž! Co víš? Ta je vhodná pro děti od sedmi až osmi let.

Woody magnetická mapa ČR s obrázky
9.8 Hodnocení
Woody magnetická mapa ČR s obrázky

Mapa je skutečně povedeným kouskem značky Woody. Tentokrát mě značka Woody příjemně překvapila. Tohle se jí vážně povedlo. Mapa je hezky nakreslena, obrázky jsou perfektní, dílky do sebe sedí. Chválím nápad, poctivost i rozměry. Magnetická folie mohla být silnější, ale i tak je provedení v pořádku a dílky na mapě dobře drží.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
10
Jak zabaví děti
10
Design
10
Kvalita provedení
10
KLADY
  • Hezké provedení
  • Pěkné obrázky
  • Dílky do sebe zapadají
  • Děti se hravou formou naučí více informací o České republice
  • Skvělý doplněk pro školáky
ZÁPORY
  • Magnetická fólie by mohla být silnější.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart