Recenze: Velká kniha her v pohádkovém světě

Máte rádi deskové hry? Velká kniha her v pohádkovém světe v sobě ukrývá sedm deskových her pro děti, papírové figurky a papírovou hrací kostku. Do článku jsme připravila recenzi na tuto zajímavou knihu plnou her.

DO E-SHOPU ♥
DĚTSKÉ KNIHY NA KNIHYDOBROVSKY.CZ

♥ Pravidelné akce a slevy
♥ Rychlé a spolehlivé doručení do Zásilkovny nebo domů – vždy VČAS
♥ Osobní odběr na prodejnách ZDARMA

Velká kniha her v pohádkovém světě

Obsah

Pro koho je kniha určena

Hry mohou hrát děti už od čtyř let věku. Některé hry mohou být pro takto malé děti možná trošku složitější, jiné hry zvládnou lusknutím prstu. Kniha zaujme děti, které navštěvují první stupeň základní školy i předškoláky a je vhodným společníkem na cesty nebo na dlouhé zimní večery.

Recenze: Velká kniha her v pohádkovém světě
Recenze: Velká kniha her v pohádkovém světě

Co v knize najdete

V knize se ukrývá sedm různých deskových her, které jsou spojené se známými pohádkami. Každá dvojstrana je věnována jedné hře (Petr Pan, Kniha džunglí, Alenka v říši divů, Čaroděj ze země Oz). Na úplně poslední straně jsou papírové figurky, které jsou označeny ke každé hře a také papírová kostka. Hry jsou snadné – například jako hadi a žebříky nebo člověče, nezlob se. Zvládne je hrát i malé dítě, i když některé hry pro čtyřleté dítě mohou být nezajímavé nebo trošku obtížnější.

Recenze: Velká kniha her v pohádkovém světě
Recenze: Velká kniha her v pohádkovém světě

Papírové figurky jsou placaté nebo 3D (papírová figurka se vloží do stojánku). Figurky vyloupnete z papírové strany a opět je do papírové strany můžete vrátit. Moc bych to ale nedoporučovala. Figurka se vylupováním jen ničí. Všechny figurky jsem dala do zapínacího sáčku (není součástí balení), abych je nemusela vracet do knihy a aby se nezničily. Papírovou hrací kostku je třeba také složit. Doporučuji ji nahradit klasickou kostkou. Papírová kostka se často při hodu zasekává. Kniha plná her je nápaditá a hodí se na cesty i na dovolenou.

Recenze: Velká kniha her v pohádkovém světě
Recenze: Velká kniha her v pohádkovém světě

O knize

 • Nakladatelství: Edice Knihy Omega
 • Autor: Anna Láng
 • EAN: 9788075851871
 • Rok vydání: 2018
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 10
 • Rozměry: 275 x 356 mm
 • Doporučená cena: 399 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Youtube

Tisk a vazba

Vazba leporelo je kvalitní a pevná. Stránky jsou poměrně silné a nejsilnější je zadná strana, ve které jsou schované figurky a hrací kostka. Barvy jsou hezky syté.

Dostupnost

Knihu jsem sehnala v akci (ve slevě) na Knihydobrovsky.cz. Překvapila mě skvělá cena a vynikající hodnocení knihy.

VELKÁ KNIHA HER na KNIHYDOBROVSKY.CZ

Závěrem

Na první pohled se mi zalíbil nápad, který v sobě skloubí sedm deskových her tematicky zaměřených na známé pohádky. Zpracování knihy je povedené, figurky drží pohromadě obstojně, jen kostka z papíru je zkrátka … kostka z papíru. 🙂 Doporučila bych vzít si na hraní normální dřevěnou kostku. Jinak je vše skvělé.

10 Hodnocení
Velká kniha her v pohádkovém světě

Oceňuji skvělý nápad spojit různé dětské hry do jedné knihy. Hry jsou tematicky zaměřené na známé pohádky (Alenka v říši divů, Jeníček a Mařenka, Čaroděj ze země Oz, Lví král). Figurky z papíru jsou celkem pevné, kostka moc nefunguje, ale lze ji nahradit klasickou dřevěnou kostkou. Provedení knihy je hezké a povedené. Vhodné pro děti přibližně od čtyř let.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Poměr ceny a počtu stran
10
Ilustrace
10
Kreativita
10
KLADY
 • Hezké a poctivé zpracování
 • Figurky dobře drží (podstavec se při vylupování ohne, ale drží).
 • Hry jsou jednoduché a zábavné.
 • Skvělá zábava pro celou rodinu.
 • V akci nebo ve slevě skvělá cena
ZÁPORY
 • Kostka se při házení zasekává a doporučila bych vzít si na hru klasickou dřevěnou kostku.
Velká kniha her v pohádkovém světě

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart