Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 20″ super lehké

Chtěla jsem pořídit lehké kolo, které bude cenově dostupné a které se bude dětem líbit. Rok jsem vybírala značku a také typ kola. S výběrem jsem maximálně spokojená. Do článku jsem napsala více o lehkých kolech pro děti a také recenzi na Core Nipper 20″ Superlight.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Proč vybrat pro dítě lehké kolo

Nevěřila bych tomu, ale na lehkém kole se dětem lépe jezdí. Máme to vyzkoušeno a skutečně, je to tak. Lehké kolo se dítěti snadněji rozšlape. My jsme se ani nemuseli trápit se zadními kolečky. Když má dětské kolo přes 10 (nebo 12) kilogramů, bude jízda náročnější. Naštěstí kolo nad 20 palců má převody, a tak si může dítě jízdu odlehčit. Když ale kolo poponáší, nese celou jeho váhu. Při jízdě do kopce to je také znát. Zkrátka na lehkém kole se jezdí lépe. Doma máme ještě menší, 16″ kolo.

Core Nipper 20" super lehké
Core Nipper 20″ super lehké

Lehká kola pro děti 20″

Při návštěvě jedné z prodejen kol nás pan prodavač upozornil, že váha kola se může od té deklarované mírně odlišovat. Prý to je zcela normální. My jsme vybírali kolo, které bude mít okolo 8 až 9 kilogramů a nebude až tak moc drahé, protože přeci jenom máme tři děti. 🙂 Níže vám představím značky ultralehkých, super lehkých, zkrátka odlehčených dětských kol. Cenu, kterou uvádím, berte prosím jako orientační. Ta se může změnit. U každé značky uvedu krátkou informaci, kterou jsem se za ten rok studia o dětských kolech dozvěděla. 🙂 Hmotnost a cena je uvedena pro kolo 20″.

 • Woom – nejoblíbenější kolo, které potkávám dnes a denně. Rakouská značka Woom vsadila na lehký materiál, příjemný design a kvalitní provedení. Na výběr je z několika barev – žlutá, červená, zelená, fialová a modrá. Dostupnost kol je poměrně dobrá, v některých e-shopech mohou být vyprodaná, ale vždy se někde nějaké najde.
  MODEL WOOM 4 – cena cca 12 500 Kč, hmotnost: 7,4 kg (bez pedálů)
 • Kubikes – německá kola mají zajímavý design, jsou jednobarevná, elegantní. Byla jsem se na ně podívat v prodejně kol a jsou skutečně moc krásná, lehká, skvělá. Dostupnost těchto kol je spíše špatná. Kola jsou hned pryč.
  MODEL KUBIKES 20 BASIC MTB – cena cca 11 000 Kč, hmotnost: 7,7 kg
 • Rascal – dětské kolo české značky Rascal vás zaujme svým vzhledem. Kolo je velmi krásné, elegantní, viděla jsem ho na vlastní oči. Stojí ale za zvážení, zda má smysl kupovat malému dítěti takhle drahé kolo. Kola jsou dobře dostupná.
  MODEL RASCAL 20″ – cena cca 14 500 Kč, hmotnost: 7,9 kg
 • Author – česká značka Author patří k oblíbené klasice. Každý rok vychází nový model kola, který má jinou barvu než loňský model a bývá trošku vylepšený. Cena je celkem příznivá, kolo vypadá hezky, je dobře dostupné. SEZNAM PRODEJCŮ NAJDETE ZDE .
  MODEL AUTHOR RECORD 20 – cena cca 10 000 Kč, hmotnost: 8,6 kg
 • Amulet – hezké kolo v příjemných barvách vás zaujme svou cenou, nízkou hmotností a povedeným provedením. Velkou nevýhodou je špatná dostupnost. SEZNAM PRODEJCŮ NAJDETE ZDE.
  MODEL AMULET TOMCAT 20 – cena cca 8 500 Kč, hmotnost: 8,3 kg
 • Core Nipper – toto kolo vypadá zkrátka jako obyčejné dětské kolo. Má poctivé provedení, barvu si u této velikosti v super lehké variantě není možné vybrat. Kolo je levné, má nízkou hmotnost, jezdí skvěle, žel musíte být skoro detektiv, abyste ho sehnali. Je extrémně špatně dostupné. Dostupnější jsou ty neodlehčené varianty, které jsou ještě levnější a patří stále mezi lehká kola. SEZNAM PRODEJCŮ NAJDETE ZDE .
  MODEL CORE NIPPER 20 SUPERLIGHT – cena cca 8 900 Kč, hmotnost: 7,7 kg

Výše uvádím vybrané modely dětských kol, které jsou odlehčené a mají slušnou hmotnost. Papírově se vejdou pod 9 kilogramů. Některá kola pořídíte za 12 000 Kč a více, jiná za necelých 9 000 Kč. Bohužel ta levnější jsou hned vyprodaná, a jestli pro děti chcete lehké kolo za slušnou cenu, možná, že na něj budete čekat. I my jsme čekali a jsem ráda, že jsme počkali.

Core Nipper 20" super lehké
Core Nipper 20″ super lehké

Dětské kolo Core Nipper 20″ recenze

Kolo přišlo nesmontované a doma jsme jej museli složit. Nebylo to těžké. Pokud si na složení kola netroufáte, pomohou vám za drobný poplatek v nějaké prodejně či servisu kol, ale když jsme to zvládli my, zvládnete to také. Překvapilo mě, jak je dětské kolo lehké. Zkoušela jsem jej zvážit na váze na kufry a váží necelých 8 kilogramů i se zvonkem. Na kole jsou převody od 1 do 6. Jednička je určena na jízdu do kopce, šestka na jízdu po rovině.

Core Nipper 20" super lehké
Core Nipper 20″ super lehké

Martínek dostal v pěti letech své první kolo. Jak jsem psala výše, s výběrem jsem otálela, vybírala jsem dlouho a ještě jsme na kolo museli čekat. Na druhou stranu dostal hned parádní nové a krásné kolo, na které nasedl a jel. Hned. Za tohle jsem moc ráda. Kolo jezdí krásně, snadno se ovládá. Převodovka splývá s rukojetí řídítek, takže se dítěti lehce za jízdy otáčí.

Core Nipper 20" super lehké
Core Nipper 20″ super lehké

Kolo má dvě brzdy a obě dvě jsou na řídítkách – na každé straně řídítek je jedna brzda, jedna na přední a jedna na zadní kolo. Součástí není stojánek na kolo ani blatníky, kryt na kolo a ani zvonek.

Parametry Core Nipper 20″

Hmotnost/váha: 7,67 kg
Výška dítěte: 110 – 130 cm
Věk dítěte: 5/6 – 8 let
Rám: Hliníkový Al – odlehčený
Vidlice: Hliníková Al – pevná
Měnič: Shimano TX-35
Řadící páčky: SH Revo-6
Brzdy: Shimano BR-T4000
Převodník: Prowheel 127mm, 28 zubů
Náboje: Quando rychloupínací
Kazeta: Šestikolo SH TZ500, 14-28
Středová osa: Necco – zapouzdřená
Řetěz: KMC
Řídítka: Core Al
Představec: Core Al
Řízení: First
Sedlo: DDK
Sedlovka: Core Al
Ráfky: Remerx – černé
Špice: černé
Pláště: Kenda Small B.E. 20 x 1.75

Kde kolo koupit?

Tohle je poměrně velký problém. Obepsala jsem všechny e-shopy, které měly kolo v nabídce, ale u produktu bylo napsané “nedostupné”, případně “na dotaz”. Bohužel mi všichni do jednoho odepsali, že neví, kdy by mělo kolo dorazit. Tak jsem sledovala obchody ob den, jestli už na jarně-letní sezónu doplnili zásoby a jakmile jsem u jednoho obchodu viděla, že mají kola skladem, ještě ten den jsem je objednala a když nám kola dorazila v krabici, v e-shopu už byla vyprodaná. Pokud si budete jisti, že chcete kolo Core Nipper v odlehčené variantě, je dobré jednat rychle. Kola o velikosti 20 palců jsou dostupnější než model Core Nipper 16″ super lehký. SEZNAM PRODEJCŮ NAJDETE ZDE .

Dětské kolo jako vánoční dárek

Jestli chcete pořídit lehké dětské kolo jako vánoční dárek, doporučila bych vám, abyste to nenechávali na poslední chvíli. Já jsem kola kupovala v květnu. Chtěla jsem je pořídit o měsíc dříve, ale nebyla k dostání, a tak jsem čekala. To samé se může stát v listopadu nebo v prosinci a kolo být k dostání už nemusí. Jestli ho máte kam schovat, s nákupem raději nečekejte. Kolo dorazí zabaleno v obrovské krabici, na které není nakresleno, takže dítě nic nepozná. 🙂 Martínek má vyjma šlapacího kola ještě skládací koloběžku, která je fajn doplněním pohybových venkovních aktivit.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Core Nipper 20" super lehké

Velmi krásné dětské kolo neváží ani 8 kilogramů, což je ve své velikosti skutečně velmi nízká váha. Martínek na kole uměl jezdit ihned. Nasedl a jel. Za to jsem moc ráda. Poměr ceny a kvality je prvotřídní.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita materiálu
10
Kvalita provedení
10
Hmotnost a vlastnosti
10
Jak se ovládá a jak se na něm jezdí
10
KLADY
 • České kolo
 • Levné
 • Hezké provedení
 • Poctivé
 • Velmi lehké
 • Dobře se na něm jezdí.
 • Dítě nepotřebuje přídavná kolečka.
ZÁPORY
 • Není k dispozici příliš mnoho barev.
 • Kolo je vyprodané lusknutím prstu. Je špatně dostupné.

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart