Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 16″ super lehké

Dětské kolo jsem vybírala skoro rok. Když jsem konečně vybrala značku, velikost a typ kola, bylo vyprodané. Super lehké kolo Core Nipper se mi nakonec podařilo sehnat. Nedostupné bylo za několik dní po naskladnění. V článku najdete recenzi na toto kolo a také značky a modely dalších lehkých kol pro děti.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Proč vybrat pro dítě lehké kolo

Nevěřila bych tomu, ale na lehkém kole se dětem lépe jezdí. Máme to vyzkoušeno a skutečně, je to tak. Lehké kolo se dítěti snadněji rozšlape a jednoduše se ovládá. My jsme se ani nemuseli trápit se zadními kolečky. Když má dětské kolo přes 10 kilogramů, bude pro něj jízda složitější. Kolo do 20 palců nemá převody a dítě vláčí celou váhu kola při jízdě s sebou. Právě proto jsou odlehčená kola výrazně lepší, než ta obyčejná. Byli jsme se podívat v několika prodejnách kol, kola jsem si potěžkala, prohlédla a skutečně rozdíl to je velmi významný. Doma máme také větší 20″ dětské kolo.

Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 16" super lehké
Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 16″ super lehké

Lehká kola pro děti: Jaké vybrat?

Při návštěvě jedné z prodejen kol nás pan prodavač upozornil, že váha kola se může od té deklarované mírně odlišovat. Prý to je zcela normální. My jsme vybírali kolo, které bude mít okolo 6 kilogramů a nebude až tak moc drahé, protože přeci jenom máme tři děti. 🙂 Níže vám představím značky ultralehkých, super lehkých, zkrátka odlehčených dětských kol. Cenu, kterou uvádím, berte prosím jako orientační. Ta se může změnit. U každé značky uvedu krátkou informaci, kterou jsem se za ten rok studia o dětských kolech dozvěděla. 🙂 Hmotnost a cena je uvedena pro kolo 16″.

 • Woom – nejoblíbenější kolo, které potkávám dnes a denně. Rakouská značka Woom vsadila na lehký materiál, příjemný design a kvalitní provedení. Na výběr je z několika barev – žlutá, červená, zelená, fialová a modrá. Dostupnost kol je poměrně dobrá, v některých e-shopech mohou být vyprodaná, ale vždy se někde nějaké najde.
  MODEL WOOM 3 – cena cca 10 000 Kč, hmotnost: 5,3 kg (bez pedálů a bez stojánku)
 • Kubikes – německá kola mají zajímavý design, jsou jednobarevná, elegantní. Byla jsem se na ně podívat v prodejně kol a jsou skutečně moc krásná, lehká, skvělá. Dostupnost těchto kol je spíše špatná. Kola jsou hned pryč.
  MODEL KUBIKES 16 BASIC MTB – cena cca 9 000 Kč, hmotnost: 5,7 kg
 • Rascal – dětské kolo české značky Rascal vás zaujme svým vzhledem. Kolo je velmi krásné, elegantní, viděla jsem ho na vlastní oči. Stojí ale za zvážení, zda má smysl kupovat malému dítěti takhle drahé kolo. Kola jsou dobře dostupná.
  MODEL RASCAL 16″ – cena cca 12 000 Kč, hmotnost: 5,6 kg
 • Author – česká značka Author patří k oblíbené klasice. Každý rok vychází nový model kola, který má jinou barvu než loňský model a bývá trošku vylepšený. Cena je celkem příznivá, kolo vypadá hezky, je dobře dostupné. SEZNAM PRODEJCŮ NAJDETE ZDE.
  MODEL AUTHOR RECORD 16″ – cena cca 8 300 Kč, hmotnost: 6,5 kg
 • Amulet – hezké kolo v příjemných barvách vás zaujme svou cenou, nízkou hmotností a povedeným provedením. Velkou nevýhodou je špatná dostupnost. SEZNAM PRODEJCŮ NAJDETE ZDE.
  MODEL AMULET MINI 16 SUPERLITE – cena cca 7 200 Kč, hmotnost: 6,8 kg
 • Core Nipper super lehké – toto kolo vypadá zkrátka jako obyčejné dětské kolo. Má poctivé provedení, barvu si u této velikosti v super lehké variantě není možné vybrat. Kolo je levné, má nízkou hmotnost, jezdí skvěle, žel musíte být skoro detektiv, abyste ho sehnali. Je extrémně špatně dostupné. Dostupnější jsou ty neodlehčené varianty, které jsou ještě levnější a patří stále mezi lehká kola. SEZNAM PRODEJCŮ NAJDETE ZDE.
  MODEL CORE NIPPER 16 SUPER LEHKÉ – cena cca 6 500 Kč, hmotnost: 6, 14 kg

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Výše uvádím vybrané modely dětských kol, které jsou odlehčené a mají slušnou hmotnost. Papírově se vejdou pod 7 kilogramů. Některá kola pořídíte za 10 000 Kč a více, jiná za necelých 7 000 Kč. Bohužel ta levnější jsou hned vyprodaná, protože rodiče vědí, že kola jsou krásná a levná a čekají na ně. Jestli pro děti chcete lehké kolo za slušnou cenu, možná, že na něj budete čekat. I my jsme čekali a jsem ráda, že jsme počkali. 🙂

Pokud nemůžete nebo nechcete investovat do dětského kola ani 7 000 Kč, možná, že vás zaujme model Core Nipper standart, který váží 7,5 kilogramů a stojí mezi 5 400 Kč a 6 200 Kč (záleží na obchodě). Lehčí a zároveň levnější nové kolo jsem neviděla (a že jsem toho prošla opravdu hodně a hodně jsem se ptala). SEZNAM PRODEJCŮ NAJDETE ZDE.

Dětské kolo Core Nipper 16″ recenze

Nechtěla jsem zelenou. Jenže jinou barvu neměli a Filkovi se líbila, tak jsem ho vzala. Na kole bude jezdit přece on. Kolo přišlo nesmontované a doma jsme jej museli složit. Nebylo to těžké. Pokud si na složení kola netroufáte, pomohou vám za drobný poplatek v nějaké prodejně či servisu kol, ale když jsme to zvládli my, zvládnete to také.

Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 16" super lehké
Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 16″ super lehké

Kolo je poctivé, krásné a lehké. Vážila jsem jej na váze pro kufry a se vším všudy má přibližně 6,4 kilogramů (včetně šlapek, zvonku, krytu na řetěz). Kolo má rovná řídítka, hliníkovou vidlici, kevlarové pláště Schwalbe Marathon Racer. Ve předu je jedna brzda na přední kolo, zadní kolo brzdí šlapkami. Pro tříleté dítě je to jednodušší způsob brždění.

Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 16″ super lehké

Toto je Filkovo první kolo a dostal jej ve třech letech. Sedl si na něj, chvilku nechápal, že musí šlapat, ale jakmile to pochopil, šlapal a jel. Učil se na něm přibližně 10 minut, zadní kolečka nebyla potřeba. Součástí kola je kryt na řetěz a zvonek (to u větších modelů není). Balanční kolečka nejsou součástí balení, ale vězte, že to nebude potřeba.

Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 16" super lehké
Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 16″ super lehké

Filka má z kola velkou radost. Jezdí sám a krásně. Byla jsem překvapená z toho, jak mu to jde. Kolo je krásně lehké, moc pěkné. Brzdy brzdí dobře. Zatím na něm nejezdíme v terénu. Kolo Core Nipper se prodává od velikosti 16″.

Parametry Core Nipper 16″

 • Hmotnost/váha: 6,14 kg
 • Pro dítě o výšce: 90 – 120 cm
 • Věk dítěte: 3-5 let
 • Řídítka: Rovná, Zoom Al
 • Rám: Al odlehčený, prohnutý
 • Vidlice: Hliníková Al – pevná
 • Pláště: Kevlarové pláště Schwalbe Marathon Racer
 • Brzdy: Kaiwei
 • Převodník: Prowheel 28 Al
 • Náboje: Torpedo Quando
 • Řetěz: KMC
 • Představec: Core Al
 • Řízení: First
 • Sedlo: DDK Free Flyer
 • Sedlovka: Core Al
 • Ráfky: Remerx
 • Špice: Černé
 • Pedály: FP-628
 • Jedna ruční brzda na přední kolo
 • Součástí je zvonek a kryt na řetěz.
 • Vhodné je pořídit stojánek na kolo (není součástí).
 • TOTO KOLO NEMÁ: měnič, přesmykač, řadící páčky

Kde koupit kolo Core Nipper 16″ superlehké?

Tohle je poměrně velký problém. Obepsala jsem všechny e-shopy, které měly kolo v nabídce, ale u produktu bylo napsané „nedostupné“, případně „na dotaz“. Bohužel mi všichni do jednoho odepsali, že neví, kdy by mělo kolo dorazit. Tak jsem sledovala obchody ob den, jestli už na jarně-letní sezónu doplnili zásoby a jakmile jsem u jednoho obchodu viděla, že mají kola skladem, ještě ten den jsem je objednala. Když nám kola dorazila v krabici, v e-shopu už byla vyprodaná. Pokud si budete jisti, že chcete kolo Core Nipper v odlehčené variantě, je dobré jednat rychle. SEZNAM PRODEJCŮ NAJDETE ZDE.

Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 16" super lehké
Recenze ultralehkého kola pro děti: Core Nipper 16″ super lehké

Dětské kolo jako vánoční dárek

Jestli chcete pořídit lehké dětské kolo jako vánoční dárek, doporučila bych vám, abyste to nenechávali na poslední chvíli. Já jsem kola kupovala v květnu. Chtěla jsem je pořídit o měsíc dříve, ale nebyla k dostání, a tak jsem čekala. To samé se může stát v listopadu nebo v prosinci a kolo být k dostání už nemusí. Jestli ho máte kam schovat, s nákupem raději nečekejte. Kolo dorazí zabaleno v obrovské krabici, na které není nakreslen žádný obrázek, takže dítě nic nepozná. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Core Nipper 16" super lehké

Ač se mi barva kola vůbec nelíbí, jsem ráda, že jsme právě tohle kolo pořídili. Je velmi lehké, hezky se na něm jezdí, Filka ani nepotřeboval zadní kolečka. Z jízdy má radost. Kolo mě překvapilo nízkou cenou, kterou jsem za něj ráda zaplatila a mohu říci, že disponuje perfektním poměrem ceny a kvality.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita materiálu
10
Kvalita provedení
10
Hmotnost a vlastnosti
10
Jak se ovládá a jak se na něm jezdí
10
KLADY
 • České kolo
 • Levné
 • Hezké provedení
 • Poctivé
 • Velmi lehké
 • Dobře se na něm jezdí.
 • Dítě nepotřebuje přídavná kolečka.
ZÁPORY
 • V superlehké variantě je na výběr málo barev (pouze zelená a žlutá)- to je škoda. Více barev je na výběr v obyčejné variantě.
 • Kolo je vyprodané lusknutím prstu. Je extrémně špatně dostupné. Dostupnější je v klasické variantě (7,45 kg).

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart