DOPORUČUJI

Recenze: Ulož svoje knihy (hlavolam pro děti)

Hlavolam pro děti Ulož svoje knihy mě zaujal už na první fotografii, kterou jsem viděla na internetu. Moc povedená věc, doporučuji. Do článku jsem připravila více informací, recenzi, návod, fotografie a také krátké video.

ULOŽ SVOJE KNIHY

Obsah

Recenze: Ulož svoje knihy

Cílem hry je uložit knihy na poličku podle zadání na kartě tak, aby byla horní polička v rovnováze. Motto hry zní: Srovnej knihy na poličku, nezapomeň na kočičku! Děti si vyberou jednu ze 40 karet, které jsou rozděleny do různých stupňů obtížnosti a dle zadání sestaví, jak by měly knihy ležet. Na druhé straně karty je čeká rozuzlení a uvidí, zda hlavolam složily správně.

Kvalita provedení

Knihy a polička jsou vyrobeny ze dřeva. Kočička a květináč, ve kterém je zabudovaná malá vodováha, jsou vyrobeny z plastu. Kvalita provedení je velmi dobrá. Krabice je hezky pevná, kartičky jsou opatřeny laminem.

Recenze: Ulož svoje knihy (hlavolam pro děti)
Recenze: Ulož svoje knihy (hlavolam pro děti)

Co je součástí balení

 • 40 karet výzev
 • 12 dřevěných knih (očíslovaných písmeny A-L)
 • 2 dřevěné poličky
 • 1 kočička
 • 1 vodováha
 • česká a slovenská pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 3-10 minut jedna kartička
 • Počet hráčů: 1 hráč (ostatní se mohou vystřídat vždy, když jeden hráč dohraje)
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let (dle zkušenosti zvládne i šestileté dítě – jednoduché úlohy)
 • Hra obsahuje: návod, karty, knihy, vodováhu, poličky a kočičku
ULOŽ SVOJE KNIHY

Pravidla hry

Hraje vždy pouze jeden hráč. Můžete si zaznamenávat, kolikrát jste složili knihy na poličku dobře. Cílem hry je umístit knihy na poličku podle zadání tak, aby byla druhá polička v rovnováze. Knihy jsou očíslovány písmeny od A až po L, každá kniha má svou barvu. Takto dobře poznáte, které knihy máte skládat na poličku.

Recenze: Ulož svoje knihy (hlavolam pro děti)
Recenze: Ulož svoje knihy (hlavolam pro děti)

Příprava

Na rovný povrch položte spodní poličku. Připravte si knihy, květináč s vodováhou a kočičku. Ze 40 karet výzev si vyberte jednu. Pokud hraje velmi malé dítě (například 6 či 7 let), dejte mu vybrat pouze z jednodušších karet. Je vhodné, aby děti poznaly písmenka a mohly si do hry vybrat správné knihy.

Jak hrát

Jakmile si vylosujete kartu, můžete začít skládat hlavolam. Vyberte knihy, které jsou uvedené na kartě výzvy a umístěte je na poličku. Na umístěné knihy položte druhou poličku, na ní položte květináč s vodováhou a zkontrolujte, zda je vodováha v rovnováze (bublina na vodováze je mezi dvěma středovými čarami).

Pravidla pro ukládání knih

 • Alespoň dvě knihy se musí dotýkat horní poličky.
 • Na některých kartách je vyznačen počet knih, případně konkrétní knihy, které musíte umístit vodorovně, svisle, nebo jednu na druhou.
 • Pokud je na kartě s výzvou kočička, musíte ji položit alespoň na jednu knihu a zároveň mezi další dvě knihy.

Pokud je na kartě výzvy vyobrazena kniha s číslem/písmenem/ (vodorovně či svisle) znamená to, že počet knih/nebo danou knihu s písmenem/ musíte položit tak, jak je na kartě nakresleno (vodorovně, svisle). Na kartě může být také vyznačeno, že některé knihy nesmí ležet vedle sebe. Jestliže je na kartě kočička, musíte ji položit alespoň na jednu knihu a zároveň mezi dvě knihy.

Řešení

Na každé kartičce je nakresleno řešení. Ale pozor. Určitě je řešení více. Jestli splníte podmínky, které jsou uvedeny na kartě výzvy, vaše polička bude v rovnováze a zároveň na zadní straně výzvy bude nakresleno jiné řešení, může být i to vaše řešení správné.

Recenze: Ulož svoje knihy (hlavolam pro děti)
Recenze: Ulož svoje knihy (hlavolam pro děti)

Skladování hry

Hra je perfektně uložena v pevné papírové krabici. Každá kniha má své místo v plastovém vnitřku krabice. Jak knihy uložit zjistíte velmi snadno. Prostor pro ukládání knih je označen příslušným písmenem dané knihy.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Dobre-knihy.cz, také na Alza.cz.

ULOŽ SVOJE KNIHY na DOBRE-KNIHY.CZ

10 Hodnocení
Ulož svoje knihy (hlavolam pro děti)

Nádherný hlavolam nabízí dětem něco nového, jiného. Podle zadání ukládají knihy na poličku tak, aby byla horní polička vždy v rovnováze. Hra obsahuje 40 karet, které jsou rozděleny do několika stupňů obtížnosti. Na druhé straně karty je vždy znázorněno jedno možné řešení. Hra je vhodná pro děti od osmi let, ale zvládnou ji hrát i šikovní prvňáčci (alespoň ty jednodušší varianty).

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Krásné zpracování a zajímavý nápad
 • Více stupňů obtížnosti
 • Hezký dárek pro děti, které mají rády hlavolamy a rády něco řeší.
 • Přibližně od 7 do 12 let věku
ZÁPORY
 • Nic
ULOŽ SVOJE KNIHY

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart