DOPORUČUJI

Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi

Snadná a krásná hra zabaví děti i rodiče na dlouho. Hodně dlouho. 🙂 Tahle hra patří k nejhezčím, které máme doma. Je jiná než ostatní a hezky doplňuje naši sbírku deskových her. Do článku jsem připravila recenzi na Ubongo Junior od Albi.

Ubongo Junior

Obsah

Recenze: Ubongo Junior od Albi

Když jsem úplně poprvé viděla tuto hru, nechápala jsem, proč patří k nejprodávanějším deskovým hrám. Jenže jakmile jsme ji vyzkoušeli, hned jsem pochopila, proč to tak je. Napětí, sranda a zábava, soutěživost a hlavně je třeba zapojit myšlení.

Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi
Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi

Ještě než začnete hrát

Před prvním hraním je potřeba z papírového kartonu vymačkat papírové herní kostky. Tyto kostky musíte roztřídit do čtyř stejných sad. Drahokamy přesypete z plastového sáčku do látkového pytlíku. Nyní máte vše nachystané k první hře.

Princip hry

Hra Ubongo Junior je určena pro 2 až 4 hráče, ale je možné tuto hru hrát také sám. Pokud je vás doma více než pět, můžete pořídit klasické Ubongo a někteří členové mohou hrát klasické Ubongo pro dospělé, děti mohou hrát Ubongo pro děti. Cílem hry je poskládat na papírovou podložku dvě (respektive tři) vybrané kostky co nejrychleji. Kostky, které se skládají, jsou nakresleny na papírové kartě. Prostor pro skládání je vymezen bílou barvou. Hráči si mohou vybrat, zda budou hrát se složitější nebo jednodušší kartou. Pokud hráč složí v limitu kostky na bílou plochu, vezme si ze sáčku diamant. Vyhrává ten, kdo má nejvíce diamantů (liší se od hry Ubongo pro dospělé).

Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi
Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi

Kvalita provedení

Karet pro hraní je dostatek, papírové kostky jsou pevné a hezky zpracované. Drahokamy jsou hezké, je jich dostatek. Hra je kvalitně a hezky zpracovaná.

Co je součástí balení

 • Krabice
 • Vnitřek krabice, který slouží na uložení všeho potřebného ke hře.
 • 50 karet se 100 rébusy
 • 4 × 9 barevných dílků
 • 72 drahokamů
 • Přesýpací hodiny
 • Látkový sáček
 • Pravidla (CZ, SK)
Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi
Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi

Pravidla hry

Pravidla jsou snadná. Drahokamy jsou vložené v sáčku. Každý hráč si vezme sadu devíti dílků, které se od sebe liší tvarem i barvou (tato sada je předem připravená v plastovém sáčku). Před začátkem hry se rozhodněte, zda chcete hrát jednoduchou variantu se dvěma dílky (zelená), nebo složitější variantu se třemi dílky (oranžová). Každý hráč si vezme sedm karet a položí je dolů tou stranou, se kterou bude hrát. Když začne hra, vezměte si z dobíracího balíčku jednu kartu, otočíte ji nahoru tou stranou, kterou budete hrát, připravíte si kostky, které jsou na kartičce nakresleny. Jeden z hráčů otočí přesýpací hodiny a hra začíná. Cílem je co nejrychleji poskládat dílky na bílou plochu. Kdo je první, zavolá UBONGO a z látkového sáčku si vezme drahokamy. Ostatní hráči se dále snaží umístit kostky na bílou plochu. Kdybyste pravidla ztratili, můžete si je stáhnout v PDF zde.

Kolik si vzít drahokamů? Pokud hrají 4 hráči, vezme si ten, který složil dílky jako první 4 drahokamy, druhý si vezme 3 drahokamy, třetí 2 drahokamy a poslední 1 drahokam. Když hrají tři hráči, má první 1 drahokam, druhý 2 a třetí 1 drahokam.

UBONGO na ALBI.CZ

Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi
Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 15 minut
 • Počet hráčů: 2 až 4 hráči (může hrát i 1 hráč, ale není to taková zábava, spíše trénink)
 • Značka: Albi
 • Vhodné od 5 let (do cca 9 let, poté mohou hrát děti klasické Ubongo)
 • Hra obsahuje: 50 karet se 100 rébusy, 4× 9 barevných dílků, 72 drahokamů, přesýpací hodiny, látkový sáček a pravidla.

Youtube

Skladování hry

Všechny potřebné komponenty umístěte do krabice, kde je na ně jedna velká přihrádka.

DO E-SHOPU ♥
DOPRAVA NA ALBI.CZ NAD 500 KČ ZDARMA

♥ K objednávce nad 500 Kč máte dopravu zdarma.
♥ K objednávce nad 2000 Kč dostanete krásný dárek.

Kde hru pořídit

Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč, takže hru vám pošlou domů zcela zadarmo. Ubongo Junior stojí za pořízení. Je to krásná hra pro předškoláky i děti na prvním stupni. Navíc na ni můžete plynule navázat hrou pro starší děti a dospělé Ubongo.

Ubongo Junior

TIP: Letní půjčovna her na Albi prodejnách

Na prodejnách Albi funguje od 15. června do konce srpna půjčovna deskových her. Na prodejně si můžete na 14 dní vypůjčit aktuálně nabízenou deskovou hru za vratnou zálohu 100 Kč. Více informací najdete na Albi.cz.

10 Hodnocení
Ubongo Junior

Hra má snadná pravidla, která ihned prostudujete, pochopíte a můžete začít s hraním. Děti hra velmi baví, je snadná, ale přitom procvičují myšlení, musí rychle složit kostky na podložku Zabaví děti i dospělé. Hru lze doplnit o Ubongo pro dospělé.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Perfektní nápad
 • Kvalitní provedení
 • Děti hra moc baví
 • Lze ji kombinovat s Ubongo pro dspělé
ZÁPORY
 • Nic

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart