Recenze: Desková hra Toulavé věže

Desková hra Toulavé věže je velmi hezky provedena, má zajímavé zpracování a zaujme děti od 7 let věku. Do článku jsem sepsala zkušenosti s touto krásnou deskovou hrou.

Toulavé věže

Obsah

Recenze: Toulavé věže

Studenti magie mají závěrečné zkoušky, během kterých musí dorazit do Havraního hradu (černý hrad). Studenti cestují pěšky nebo po cimbuří věží, kde mohou uzamknout ostatní čaroděje. Pokud čaroděje uzamknou, naplní se jejich lektvary. Hru vyhrává hráč, který nejlépe naplní své lektvary, nejlépe je využije a všechny své figurky čarodějů dopraví do Havraního hradu.

Ještě než začnete hrát

Hra Toulavé věže je uložena v papírové krabici, která je zabalena ve fólii. Po odstranění fólie a otevření víka v krabici najdete několik tvrdých papírových plátů s předtištěnými a nařezanými věžemi, sáčky a erby. Všechny komponenty musíte z papírových plátů vymačkat a věže složit. V návodu najdete, jak na to. Skládejte opatrně, abyste věže neponičili. Dále v krabici najdete dva tenké vykrojené papíry. Ty přeložíte podle řezu na polovinu a zasunete do konstrukce krabice tak, aby se vytvořila mřížka. Pokud se vám zdá, že papír do mřížky nepasuje, otočte jej o 180°.

Recenze: Desková hra Toulavé věže
Recenze: Desková hra Toulavé věže

Princip hry

Před prvním tahem je potřeba připravit hru. Nejprve složíte 4 desky krajiny, na políčko s troskami postavíte Havraní hrad. Na 9 políček po směru hodinových ručiček od Havraního hradu položíte po jedné věži tak, aby se střídaly věže s erbem a bez ergu. Doprostřed hracího pole položíte dva kulaté žetony s označením čísel +1 (Čarodějem vpřed) a +2 (Věží vpřed). Ostatní žetony využijete ve variantě pro pokročilé hráče. 90 karet pohybu zamíchejte a každému hráči dejte tři karty. Balíček položte tak, aby na něj hráči dosáhli (budou z něj lízat). Kostku dejte na dosah všem hráčům. Začínající hráč si vezme erb. Každý hráč si určí svou barvu, vybere si figurky čarodějů a lektvary v této barvě. Žetony lektvarů položte před sebe na stůl stranou s prázdným lektvarem vzhůru. Poté rozmístěte čaroděje na trať. Hráč, který začíná, postaví figurku čaroděje jako první na první věž nejblíže Havraního hradu. Podle pravidel rozmístěte všechny figurky.

Recenze: Desková hra Toulavé věže
Recenze: Desková hra Toulavé věže

Rozmístění figurek, počty čarodějů a lektvarů závisí na tom, kolik hraje hráčů. V návodu je přesně uvedeno, jak máte postupovat a co dělat u příslušného počtu hráčů. Hru mohou hrát 2 hráči i 6 hráčů.

Recenze: Desková hra Toulavé věže
Recenze: Desková hra Toulavé věže

Hráč, který je na tahu, se označuje jako aktivní hráč. Hráči se v tazích střídají. Aktivní hráč zahraje z ruky dvě karty, jednu po druhé. Poté, co hráč s kartami odehrál, odhodí je na odhazovací hromádku. Z odhazovací hromádky se bude utvářet dobírací balíček. Na konci tahu si vždy z připravené hromádky vezměte tolik karet, abyste měli v ruce 3 karty jako na začátku hry. Pokud balíček z kartami dojde, vytvořte dobírací balíček z odhazovací hromádky karet.

Čaroděje nebo věže můžete přesouvat vpřed pomocí karet pohybu. Karty pohybu jsou tři – 1) karty pohybu pro věže, 2) pro čaroděje a 3) pro věže nebo čaroděje.

Recenze: Desková hra Toulavé věže
Recenze: Desková hra Toulavé věže

Kvalita provedení

Kvalita provedení papíru je velmi dobrá. Po složení jsou věže tvrdé, neničí se a hezky drží. Žetony jsou vyrobeny z tvrdého papíru. Dřevěné figurky jsou málo opracované, občas se objeví figurka s malým defektem, jinak je hra kvalitní a provedení je velmi hezké.

Co je součástí balení

 • 4 desky krajiny
 • 1 havraní hrad
 • 9 věží – 5 s havraním erbem a 4 bez ergu
 • 8 žetonů kouzel
 • 90 karet pohybu
 • 24 figurek čarodějů v 6 barvách hráčů (5 modrých, 5 žlutých, 4 červené, 4 zelené, 3 oranžové, 3 fialové)
 • 36 lektvarů v 6 barvách hráčů (po 6 v každé barvě)
 • 1 kostka
 • 1 žeton začínajícího hráče
Toulavé věže

Konec hry

Hra končí v momentě, kdy má některý hráč všechny své čaroděje v Havraním hradu a nemá před sebou žádný prázdný lektvar. Pokud se podařilo tuto podmínku splnit více hráčům, vyhrává ten, kterému zbylo více plných lektvarů.

Recenze: Desková hra Toulavé věže
Recenze: Desková hra Toulavé věže

Podrobnější informace

 • Doba hraní: 30 minut
 • Doporučený věk: od 7 let
 • Počet hráčů: 2-6
 • Značka: Mindok

Jak zabaví děti

Hra je krásná, vizuálně velmi zajímavá a poutavá. Pravidla jsou na první pohled velmi složitá a klidně je nastudujte dopředu, než hrou podarujete děti. Také doporučuji sestavit věže a vše připravit, jestli plánujete hru hrát s menšími dětmi okolo 6 a 7 let věku. Hra děti hodně baví, přemýšlí u ní a trošku taktizují.

Youtube

Skladování hry

Složené věže se skladují přímo v papírové krabici. Na každou věž je v krabici vyčleněna jedna přihrádka. Skladování je přehledné a hra se neničí.

Kde hru pořídit

Desková hra má na první pohled složitější pravidla, ale když ji několikrát vyzkoušíte, vše si hravě osvojíte. Hru Toulavé věže jsem pořídila v e-shopu Vesely-drak.cz. V e-shopu mají hru za dobrou cenu a pro stálé zákazníky nabízí výhodný věrnostní program.

TOULAVÉ VĚŽE na VESELY-DRAK.CZ

10 Hodnocení
Desková hra Toulavé věže

Desková hra Toulavé věže má překrásné grafické zpracování. Věže jsou vyhotoveny z tvrdého papíru, součástí hry jsou papírové kádinky s lektvary, dřevěné figurky, krajiny a hrací kostka. Hra je zábavná, dynamická a užijí si ji děti od 7 (nebo od 6) let. Pravidla jsou na první pohled složitá a je potřeba si hru několikrát přehrát. Hra je vhodná pro celou rodinu a když si ji osvojíte, můžete vyzkoušet její složitější verzi.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita provedení
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Krásné zpracování
 • Je to velká zábava (když si hru několikrát vyzkoušíte, abyste dobře pochopili pravidla).
 • Vhodné pro celou rodinu (2-6 hráčů).
ZÁPORY
 • Na první pohled složitější pravidla (hru je třeba několikrát vyzkoušet).
Toulavé věže

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart