Recenze tlakového hrnce Tescoma Ultima

Tlakový hrnec Tescoma je skvělý pomocník při vaření polévek, masa, ale také zeleniny. Doma máme čtyřlitrovou variantu, kterou jsme dostali od babičky. Jak hrnec vaří, jaká jsou jeho úskalí a přednosti? V článku najdete podrobnou recenzi.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tlakový hrnec Tescoma Ultima

Recenzi sepisuji po půl roce používání. V hrnci jsem vařila jsem polévky, omáčky, hovězí maso, zeleninu a zkoušela jsem i brambory a rýži, abych věděla, jak to všechno funguje. Výsledek je perfektní a jak říká Gordon Ramsay: „Není důležité, jak začneš, ale jak skončíš.“ A Tlakový hrnec Tescoma Ultima skončí dobře. Bez výhrad. Obsluha se mi zdá snadná. Nasadí se víko, utáhne kolečkem a je v podstatě hotovo.

Recenze tlakového hrnce Tescoma Ultima

Recenze tlakového hrnce Tescoma Ultima

Jak se hrnec používá

Do hrnce vložím maso, podliji vodou. Hrnec by měl být zatopen maximálně do poloviny. My máme čtyřlitrovou variantu a jestli je vás doma více, doporučuji pořídit větší hrnec. Ten náš se mi zdá pro čtyři dospělé menší, ale i v něm se dá leccos vykouzlit. Na nádobu přiklopím víko s namontovaným závitem a utáhnu. Nastavím ventil na to, co zrovna vařím. Na ventilu jsou nakreslená zvířátka (ryba = zelenina). Poté hrnec položím na plotnu. Když začne voda vřít, stáhnu ohřev na trojku (z devíti) a nechám vařit.

Recenze tlakového hrnce Tescoma Ultima

Recenze tlakového hrnce Tescoma Ultima

K hrnci dostanete podrobný návod, kde je napsána obsluha a také jak dlouho je potřeba vařit hovězí, vepřové i kuřecí maso. Podrobná tabulka délky vaření potěší všechny začátečníky.

Čištění

I když to z recenzí na tento hrnec není patrné, nečistí se zrovna snadno. Lze jej vydrbat houbičkou, rozebrat ventilek, ale guma okolo víka při vaření načichne a tento zápach se odstraňuje poměrně těžko. Toto je největší slabinou tlakového hrnce. Gumu lze vyndat – vše je možné rozebrat. Problém tkví v tom, že guma nasákne pach z vaření a jen tak ho nepustí. Možná, že ostatní papiňáky také zapáchají po vaření, nezkoušela jsem.

Recenze tlakového hrnce Tescoma Ultima

Recenze tlakového hrnce Tescoma Ultima

Funkce

Tlakový hrnec lze zavřít jednou rukou. Je to snadné, bezbolestné, ne jako u starých hliníkových papinových hrnců. Vaří skutečně rychle, dobře. Můžete jej používat na všechny typy sporáků, plynové, elektrické, sklokeramické a indukční. Hrnec má několik pojistek a po vaření jej lze otevřít až v momentě, kdy je veškerá horká pára z hrnce vypuštěna. Lze jej používat také jako obyčejný hrnec. Poklici na obyčejný hrnec dokoupíte za pár stovek korun.

Recenze tlakového hrnce Tescoma Ultima

Recenze tlakového hrnce Tescoma Ultima

Varianty

Vybírat můžete menší čtyřlitrovou variantu nebo si pořídit větší šestilitrovou nebo hrnec s objemem sedm a půl litru. Pro ty z vás, kteří by potřebovali obě možnosti, prodávají hrnec s názvem Ultima Duo 4.0 a 6.0 litru.

Dostupnost

Hrnec je dobře dostupný. Pořídíte jej například na Mall.cz nebo přímo v eshopu Tescoma. Podrobný přehled prodejců najdete zde.

Tlakový hrnec Tescoma Ultima na TESCOMA.CZ

9.2 Hodnocení
Tlakový hrnec Tescoma Ultima

Tlakový hrnec Tescoma Ultima se snadno ovládá, lehce se používá, skvěle vaří. Při mytí a čištění lze ventily rozebrat, avšak guma po vaření zapáchá. Musí se drbat dlouho a pečlivě, aby nebyl pach cítit.

Poměr ceny a kvality
9
Údržba
7
Kvalita provedení
10
Dostupnost
10
Ovládání a používání (jednoduchost)
10
KLADY
  • Vaří dobře
  • Rychlá příprava hovězího masa
  • Snadné ovládání
ZÁPORY
  • Při čištění je potřeba několikrát pečlivě drhnout těsnící gumu, která po vaření zapáchá.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart