Recenze: Tierra Verde Gel do myčky na nádobí – INOVACE

Jeden z dalších ekologických přípravků na mytí nádobí, který jsem vyzkoušela, je gel do myčky na nádobí Tierra Verde. Gel má inovované složení a voní po pomerančích.

Tierra Verde Gel do myčky

Obsah

Tierra Verde Gel do myčky na nádobí – INOVACE

Gel do myčky na nádobí jsem chtěla vyzkoušet už dlouho. Tak dlouho, že se na trh dostala jeho vylepšená verze. 🙂 Proto se starší verzí gelu nemám zkušenosti a rovnou jsem se pustila do testování nového ekologického přípravku do myčky. Součástí složení je výtažek z mýdlových ořechů získaný metodou extrakce za studena, přírodní tenzid a jedlá soda. Gel příjemně voní po pomerančích.

Na jedno umytí nádobí je potřeba 25 ml gelu (přibližně 3/4 víčka). U naší myčky je v přihrádce na tabletu označeno 25 ml, a tak je pro mě dávkování velmi snadné. Pouze naliji gel k rysce, zavřu přihrádku a zapnu myčku na ekologický program, který myje na 50 °C. Gel účinkuje od 40 °C.

Tierra Verde Gel do myčky na nádobí - INOVACE
Tierra Verde Gel do myčky na nádobí – INOVACE

Gel jsem používala klasicky na velmi špinavé nádobí – plná myčka až k prasknutí. Testovala jsem použití malé dávky 25 ml, větší dávky 30 ml, do mycího cyklu jsem přidala lžičku jedlé sody. Výsledkem bylo perfektně čisté nádobí (bez ohledu na to, jestli jsem nalila 25 ml nebo 30 ml). Gel myje o poznání lépe než ekologický gel od značky Finish. Výsledek mi přijde srovnatelný s ekologickým práškem do myčky Yellow&Blue. Nádobí je hezky čisté. Cena je fajn.

Gel je plně odbouratelný v přírodě a získal certifikát EcoGarantie. Je zabalen do láhve z vysokohustotního polyethylenu (High density polyethylene, HDPE). Prázdný obal lze recyklovat v kontejneru na plast, avšak primárně slouží jako vratný obal nebo jako obal, který lze znovu naplnit a použít.

Tierra Verde Gel do myčky na nádobí - INOVACE
Tierra Verde Gel do myčky na nádobí – INOVACE

Součástí složení je chelatační činidlo, které pomáhá změkčit vodu a odstranit nežádoucí sloučeniny. Látka to je z 85 % přírodního původu a dále je chemicky upravena, aby fungovala co nejlépe. Chelatační činidlo je odbouratelné a nahrazuje činidlo EDDS.

GEL DO MYČKY TIERRA VERDE na ECONEA.CZ

Ekologie a certifikace

Produkt má certifikaci EcoGarantie.

Složení

< 15 % extrakt z mýdlových ořechů, 15-30 % chelatační činidlo (GLDA), citronan sodný, hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda), glycerol, < 5 % neiontové povrchově aktivní látky (coco glukosid, saponiny), xanthanová guma, přírodní pomerančová silice (Citrus sinensis)*, d-limonene. *Z kontrolovaného ekologického zemědělství silicates, sodium citrate (citronan sodný), sodium carbonate (uhličitan sodný), soapnut saponin, essential oil citrus limonum (esenciální olej citrón, obsahuje: d-limonene, Pin-2(10)-ene)

Kde gel do myčky balíček koupit

Gel do myčky jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků a také eko drogerie. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty
Econea: E-shop s ekologickými produkty

Velmi dobrý gel do myčky nádobí vzorně umyje, je lesklé a čisté (což -nejen- u ekologických přípravků nebývá vždy pravidlem). Na jednu myčku se dává 25 ml gelu, a tak lze z jednoho litru umýt 40 myček nádobí. Co se týče komfortu dávkování, tak ekologický gel se dávkuje hůře než když do nádobky vložíte pouze tabletu. Na stranu druhou dávkování není nepřekonatelný problém. Stačí, když naplníte víčko do 3/4, v některých myčkách je v přihrádce ryska, která ukazuje 25 ml. Stačí tam nalít gel a je to. Gel účinkuje od 40 °C, a tak v něm lze mýt nádobí i na ekologický program. Cena není vysoká. Gel jsem pořídila na Econea.cz.

Tierra Verde Gel do myčky
9.7 Hodnocení
Tierra Verde Gel do myčky na nádobí - INOVACE

Gel do myčky na nádobí hezky voní a skvěle funguje. Nádobí je čisté a lesklé. Z jednoho litru lze umýt až 40 myček nádobí, pokud se budete držet minimálního dávkování. Do mycího cyklu můžete přidat lžičku jedlé sody.

Poměr ceny a kvality
10
Složení
10
Ekologie
10
Vlastnosti (vůně, hustota, množství dávkování)
9
Jak funguje
10
Dostupnost
9
KLADY
  • Hezky voní
  • Dobré složení
  • Odbouratelný
  • Funguje
ZÁPORY
  • Oproti tabletám menší komfort při dávkování.

GEL DO MYČKY TIERRA VERDE na ECONEA.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart