Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem – stojí za to?

Můj tajný sen. Tamagotchi (Tamagoči). Původně jsem chtěla pořídit obyčejné Tamagotchi Bandai Gen 1 nebo 2, jenže bylo vyprodané, a tak jsem dětem vybrala Tamagotchi Pix s foťákem. Do článku jsem připravila recenzi, výhody a nevýhody nového modelu Tamagotchi.

Tamagotchi Pix

Obsah

Tamagotchi Pix vs. Tamagotchi Gen 2

Jaký je mezi Tamagotchi rozdíl? Napíšu to stručně. Velký. 🙂 Původně jsem si přála Tamagotchi Bandai Gen 1 nebo 2, protože jsem podobné měla jako malá a hodně mě to bavilo. Jenže zrovna Tamagotchi bylo vyprodané, a tak mi nezbylo nic jiného, než vzít novější model. Nechtělo se mi. Jednak z nostalgie, a potom také kvůli ceně. Když Tamagotchi dorazilo domů, hned mě nostalgie opustila. 🙂 Tamagotchi Pix je úplně nová forma Tamagotchi. Splňuje vše, co dnešní děti dokonale zaujme. Možná, že by je to původní Tamagotchi tolik nebavilo (vyzkoušeno to nemám). Každopádně Tamagotchi PIX je fakt velká pecka! Je plnobarevné, vypadá jako malinkatý displej telefonu, nabízí daleko více vyžití, funkcí a také možností, co může Tamagotchi dělat. Je větší, fotí. Jinak princip rostoucí postavičky, která se vylíhne z vejce, zůstává stejný. Tamagotchi je kapesní virtuální kamarád.

Tamagotchi Pix
 • Má fotoaparát.
 • Je větší.
 • Barevný obraz
 • Krásné barevné hry a aktivity
 • Super grafika, kterou tvůrci skvěle využili k hrám a aktivitám.
 • Ovládání: 3 tlačítka, pohyby prstem doprava, doleva, všechna tlačítka naráz
 • Dotyková tlačítka
Tamagotchi Gen 2
 • Nemá fotoaparát.
 • O trošku menší.
 • Černobílé
 • Černobílé hry a aktivity
 • Omezená grafika (a tím pádem i omezené aktivity a hry)
 • Ovládání: 3 tlačítka
 • Klasická malá tlačítka

Tamagotchi Pix recenze

Vybrala jsem modré Tamagotchi PIX. Barva přístroje není tak důležitá. Postavičkám lze upravovat prostředí, nakupovat nábytek, obarvit ho, doplnit jejich outfit. Je možné koupit jim loď, krásný dům nebo byt jako na Manhattanu.

Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem - stojí za to?
Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem – hra s obručí

Kdo nezná Tamagotchi, v krátkosti jej představím. Jak Tamagotchi funguje? Tamagotchi se narodí na začátku hry z vajíčka. Je potřeba jej pravidelně krmit, hrát si s ním, ale také je třeba mu uklízet. Hra je snadná, vyžaduje pravidelnost. Jakmile necháte Tamagotchi více než den bez jídla, může umřít. Nejprve okolo něj obchází smrtka, když se mu nedostane pomoc, zemře. V opačném případě je nutné ihned zavolat lékaře, který ho vyléčí.

Zde je narození Tamagotchi graficky perfektně zpracováno. Vajíčko přiletí z nebe (z vesmíru jako mimozemšťan), chvíli se klube a poté se z něj vylíhne malé miminko, které vypadá jako ptáček. Miminko musíte krmit, uklízet po něm, když se pokaká, přes den spinká a hraje si s chrastítkem. Po chvilce vyroste a je z něj batole. Kromě mléka ho můžete nakrmit sušenkou, hraje si s kostičkami, ale ještě nesmí ven. V této verzi mohou Tamagotchi chodit ven – na zahradu, do parku, do restaurace i do obchodu, kde nakupují. Když Tamagotchi povyroste, můžete jej vzít na zahradu, kde zalévá stromy, potká krtka nebo vstoupí do bubliny a létá vzduchem. To se dětem moc líbí. Graficky je hra zpracovaná nádherně.

Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem - stojí za to?
Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem – teenager doma

Když je Tamagotchi velké, můžete jej vzít do restaurace, kde mu můžete zakoupit oběd, večeři nebo nějaký dezert. V obchodě mu můžete koupit hračku nebo zajímavý předmět, který využije v domácnosti. Peníze lze vydělat hrou. Děti mohou hrát ping pong, fotbal nebo různé odklápěcí karty, kde se hádají symboly. Dále je možné získat peníze (Gotchi Points) za to, když Tamagotchi vyroste. Lze také na zahradě posbírat jablka, která vyrostla na stromě, a prodat je do obchodu.

Tamagotchi má své knihy, do kterých si ukládá, jakou novou potravinu jedlo, koho potkalo v parku, kdo je jeho kamarád, jaké věci vyhrálo nebo co si koupilo v obchodě a s čím si může hrát. Od toho se poté odvíjí hry a aktivity, které děti hrají.

Youtube: Jak se Tamagotchi narodí a jak ho nakrmit

Ovládání

Původní Tamagotchi se ovládalo třemi tlačítky. Tamagotchi PIX se také ovládá třemi tlačítky, avšak tato tlačítka jsou zabudovaná do obalu přístroje a jsou dotyková. Někdo to nemá rád, ale já to velmi vítám, protože na rozdíl od klasických tlačítek se nevyklají. Vše, co potřebujete udělat, ovládáte třemi tlačítky. U tohoto modelu je ještě velká výhoda v tom, že různé pohyby prstem po všech tlačítkách – doprava/doleva/stisk všech tlačítek najednou – dává více možností, jak přístroj ovládat.

Na obrazovce se mohou objevit barevné ikony s pokynem, jaké tlačítko zmáčknout. To se děje při nějaké speciální činnosti – koupel, lékař, úklid, stavění z kostek i hra s obručí. Tamagotchi se ovládá v samotném menu, kde vyberete potřebnou ikonu – status, feed, play, bathroom, item box, go out, camera, phone, connect, medicine, notebook, settings. Vše, co potřebujete, je v těchto různých ikonách.

Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem - stojí za to?
Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem – úklid pokoje

Funkce

Tamagotchi Pix má zabudovaný fotoaparát, kterým se mohou děti vyfotit. Tamagotchi umí dělat různé koláže. Umí zapojit fotografii do hry – například vyfoť něco červeného. Obsahuje 17 různých her, při kterých můžete pořizovat fotografie (obrazovka vás navede kdy a jak to udělat). Dále Tamagotchi umí vygenerovat QR kód , který lze naskenovat skrze telefon. QR kód se vytvoří jen při vybraných aktivitách, které jsou umístěny v záložce telefon nebo connect. Tamagotchi nabízí řadu dalších aktivit, mezi které patří kontakt s ostatními Tamagotchi, které se potkávají, hry, fotografie, tvorba alb, nakupování.

Youtube: Co Tamagotchi umí a jak vypadá

Technické provedení

Grafické zpracování je perfektní. Děti jsou nadšené a mně se také moc líbí. Hračka je krásně zpracovaná, nápaditá. V Tamagotchi je hodně her, funkcí a nápadů. Také se mi líbí, že Tamagotchi v osm hodin usne. Jakmile odbije 20:00 leží v postýlce s medvídkem, je přikryté peřinkou a děti si s ním nemohou hrát. To je skvělé. Jde ztišit zvuk, zmenšit jas obrazovky a naopak.

Tamagotchi nemá bluetooth, nelze do něj vsunout žádný kabel a není možné jej připojit k počítači. To je škoda. Na jedné straně je hra perfektně do detailu propracovaná, graficky krásná, nápaditá, na straně druhé jí chybí slot a program pro práci s PC (například na přetáhnutí fotografií). Dále mi přijde trošku nešťastné použití baterií. Do Tamagotchi se dávají dvě tužkové baterie AAA. Určitě by bylo lepší, kdyby šlo dobít přes kabel. Baterie se musí vyměnit (odšroubovat kryt, vložit se nové baterie). Naštěstí se při výměně baterií Tamagotchi neresetuje a vše si pamatuje. Dovnitř dávám dobíjecí baterie. Jak dlouho vydrží baterie v Tamagotchi PIX? Slabé baterie vydrží jeden až dva dny. Silnější baterie vydrží týden. Záleží na tom, jak intenzivně dítě hračku používá.

Kvalita fotoaparátu není nic moc. Fotoaparát slouží k tomu, aby pořídil snímek na obrazovku 2×2 centimetry a ještě ideálně za skvělých světelných podmínek. Na hraní to stačí. Je to vlastně takový první dětský fotoaparát. 🙂

Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem - stojí za to?
Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem – stojí za to?

Co dělat když …

 • Tamagotchi se pokakalo. Jak mu uklidit? Musíte ho dát vysprchovat.
 • Tamagotchi je nemocné (obchází kolem něj smrtka): Zavolejte doktora. Poté, co ho doktor vyléčí, jděte do statusu a zjistěte, co mu chybí. Pokud mu chybí jídlo, dejte mu najíst.
 • Tamagotchi umřelo: Narodí se nové.
 • Tamagotchi odletělo do vesmíru: Přiletí nové.
 • Jak mám udělat, aby se narodilo nové Tamagotchi (když to staré ještě žije)? Upřímně. Nevím. Hledala jsem to dlouho, zkoušela jsem různé návody a nic mi nefungovalo. Jediné, na co jsem přišla, bylo zmáčknutí tlačítka reset na zadní straně přístroje (budete potřebovat párátko nebo mikrotužku).

Doporučený věk

Na obale je uvedeno, že Tamagotchi je vhodné pro děti od 6 let věku. U nás hraje pětiletý a šestiletý. Oba Tamagotchi PIX zvládají dobře. Ani jeden nemá svůj mobilní telefon, nemají tablet a počítač je na příděl. Hra se jim líbí, má pro ně své kouzlo. Hračka je vhodná určitě pro děti od pěti let věku. Mám vyzkoušeno, že ji zvládnou. Šestileté dítě, které neumí číst, hračku ovládá úplně samo. Nejprve se ptá, poté zkouší metodu pokus/omyl, a nakonec si vše zapamatuje a hraje. Horní věkovou hranici nedokáži spolehlivě určit, ale odhadla bych ji na maximálně deset let. Myslím, že poté mají děti v dnešní době už jiné zájmy. Každopádně provedení této hračky je moderní, krásné a třeba by zaujalo i starší děti.

Parametry

 • Značka: Bandai USA
 • Provedení: plastové vajíčko, barevný displej
 • Nabíjení: 2xAAA (dvě malé tužkové baterie)
 • Doporučený věk: Od 6 let (zvládne i pětileté dítě)
 • Jazyk: ENG, GER, FR, SP, FR, IT, PT

Kde originální Tamagotchi koupit?

Tamagotchi PIX mám z e-shopu Vesely-drak.cz. Na výběr je více barev a hlavně opět naskladnili Tamagotchi jako z 90. let – Tamagotchi Bandai Gen 1 nebo Gen 2. V e-shopu najdete velký výběr Pokémon hraček – plyšové hračky, figurky, Pokémon karty i dětské deskové hry.

Tamagotchi Pix

Závěrem

Jsem nadšená a děti také. Tamagotchi je krásné, jen je škoda těch baterií. Pro mě bylo velkým překvapením, že děti u Tamagotchi nesedí celý den, ale střídají hru s dalšími aktivitami. Líbí se mi, že Tamagotchi jde samo v osm hodin spát, příliš nevyrušuje a když ano, tak se dá vypnout zvuk. Určitě to není tak, že děti prosedí celý den u pípacího vajíčka. Je to zpestření dne. Navíc pro sedmileté děti je hra také fajn na trénování angličtiny.

9.7 Hodnocení
Tamagotchi Pix s foťákem

Tamagotchi PIX je krásně zpracované, nabízí pro děti spoustu her a aktivit, které mohou se zvířátkem hrát. Tamagotchi umí fotit, děti mohou vyfocené obrázky zapojit do her. Barevný displej dává hře nový rozměr.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Grafické zpracování
10
Pestrost her a zábavy
10
Technické řešení
8
Jak děti zabaví
10
KLADY
 • Krásně graficky zpracované
 • Spoustu her a zábavy
 • Tamagotchi ve 20:00 usne a neruší děti v noci.
 • Lze ztišit zvuk.
 • V angličtině (děti si u hraní procvičí aj)
ZÁPORY
 • Hračka je na tužkové baterie (je škoda, že se nenabíjí skrze USB).
 • Nelze propojit s PC.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart