Recenze: Svět divočiny

Knihu Svět divočiny jsem musela pořídit, protože mě velmi zaujal způsob vysouvání stránek. Obsahově je kniha zajímavá a dětem se moc líbí nádherné obrázky. Do článku jsem připravila recenzi na tuto krásnou dětskou knihu.

DO E-SHOPU ♥
DĚTSKÉ KNIHY NA KNIHYDOBROVSKY.CZ

♥ Pravidelné akce a slevy
♥ Rychlé a spolehlivé doručení do Zásilkovny nebo domů – vždy VČAS
♥ Osobní odběr na prodejnách ZDARMA

Svět divočiny

Obsah

Pro koho je kniha určena

Kniha Svět divočiny je vhodná pro děti od 6 let věku, ocení ji v první nebo ve druhé třídě, které už umí číst a samy si mohou přečíst, co je na stránkách napsáno. Pro děti mladší pěti let bych knihu nedoporučila proto, aby nezničily systém rozkládání stránek. Pokud by děti prohlížely s dospělým, mohla by je kniha zaujmout také.

Recenze: Svět divočiny
Recenze: Svět divočiny

Co v knize najdete

Každá dvojstrana je věnovaná jinému tématu. Na jedné straně je zpracován amazonský deštný prales, velký bariérový útes, severský les, arktická krajina, africká savana. Celkem je v knize zpracováno pět tematických krajin. Všechny stránky lze vysunout (uvidíte ve videu). Vysouvání je poměrně křehké a je třeba na něj dát dobrý pozor. Malé děti mohou knihu nenávratně poškodit. Školáci by měli zvládnout vysouvat stránky bezpečně sami.

Recenze: Svět divočiny
Recenze: Svět divočiny

Text, který doplňují krásné obrázky, je zajímavý a také poučný. Je hezky rozložen po celé stránce a děti se při prohlížení dozvídají různé zajímavosti. Po rozložení stránek vznikne zajímavé panorama.

Recenze: Svět divočiny
Recenze: Svět divočiny

O knize

 • Nakladatelství: Drobek
 • Autor: Kearney Brendan, Camilla de la Bédoyére
 • ISBN: 978-80-7642-922-2
 • Rok vydání: 2021
 • Vazba: Leporelo s vysouvacími stránkami (není vhodné pro děti do 5 let)
 • Počet stran: 10
 • Rozměry: 226 x 322 mm
 • Doporučená cena: 399 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Youtube

Tisk a vazba

Kniha má vazbu leporelo s vysouvacími stránkami. Stránky jsou pevné, po vysunutí zůstane tenký, ale pevný, karton. S knihou bych doporučila zacházet opatrně, aby se stránky nezničily. Přeci jen je kniha vyrobená z papíru a lze ji velmi snadno roztrhnout nebo zničit. Barvy jsou hezké, stránky jsou opatřeny laminem.

Dostupnost

Knihu jsem sehnala za vynikající cenu v letní akci na Knihydobrovsky.cz. Neváhala jsem ani minutu a hned jsem ji dětem objednala.

SVĚT DIVOČINY na KNIHYDOBROVSKY.CZ

Závěrem

Vysouvací stránky jsou zajímavé a dětem se vysouvání velmi líbí. Obrázky a ilustrace jsou povedené a celkově je kniha krásně zpracovaná. Text je určen pro malé čtenáře nejvýše do 10 let věku. Jednoduše a zároveň zajímavě děti informuje o tom, jaká zvířátka žijí v severském lese, Arktidě nebo v oceánu.

10 Hodnocení
Svět divočiny

Hezké zpracování, vysouvací stránky a nádherné obrázky posouvají grafické zpracování i text o tom, kde žijí zvířátka, na jinou úroveň. Kniha zaujme děti od pěti přibližně do deseti let věku. Stránky se vysouvají dobře, ale při prohlížení je potřeba dát pozor na to, aby se kniha neponičila.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Poměr ceny a počtu stran
10
Ilustrace
10
Kreativita
10
KLADY
 • Nevšední nápad s vysouvacími stránkami
 • Krásné obrázky
 • Jednoduchý a přesto zajímavý text
 • Děti hodně baví.
 • Hezké zpracování
ZÁPORY
 • Při prohlížení je třeba stránky vysouvat opatrně, aby se kniha nezničila (upozornění).
Svět divočiny

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart