Recenze: Stolní fotbálek Albi mini – ideální hra pro děti i dospělé

Stolní fotbálek je vynikající hra pro děti i dospělé. Mini stolní fotbálek nezabere moc místa, ale užijete si s ním spoustu zábavy. Do článku jsem připravila recenzi na stolní fotbálek od Albi a také tip na to, kde ho koupit.

Stolní fotbálek Albi mini

Obsah

Stolní fotbálek mini

Krásná hračka zabaví děti i dospělé. Hračku využijete ve školní družině, ve škole, doma, můžete si jej s sebou zabalit i na dovolenou. Fotbálek je skladný a poměrně stabilní. Překvapila mě jeho hmotnost, je trošku těžší. Ale to je dobře.

Recenze: Stolní fotbálek Albi mini
Recenze: Stolní fotbálek Albi mini

Fotbálek přišel zabalený v papírové krabici. Je rozmontovaný a před první hrou je třeba fotbálek složit. Líbilo se mi, že všechny potřebné nástroje pro složení jsou uvnitř balení. Součástí je imbusový klíč s mini šroubovákem, potřebné šroubky a také všechny součástí na složení. V balení je také přiložen návod. Fotbálek jsem složila úplně sama, zabralo mi to chvilku (do 30 minut byl složený). Koupíte jej v e-shopu Cistedrevo.cz.

Samotné provedení fotbálku je velmi dobré. Za takto nízkou pořizovací cenu je vynikající. Fotbálek je vyroben z dřevotřísky, panáčci jsou vyhotoveny z plastu, tyče jsou kovové, úchyty plastové. Fotbálek v mini provedení je určen pro dva hráče – mohou si jej zahrát děti od šesti let věku, ale hru zvládnou i pětileté děti.

Recenze: Stolní fotbálek Albi mini
Recenze: Stolní fotbálek Albi mini

Podrobnosti

 • Značka: Albi
 • Materiál: Dřevotříska, kov, plast
 • Rozměry (složený): 51 × 31 × 10,5 cm
 • Věk: Od 6 let
 • Počet hráčů: 2
Stolní fotbálek Albi mini

Co fotbálek umí

 • Fotbálek má dvě branky, které z druhé strany slouží jako úchyty na přenášení. Zároveň se míček snadno vyndá.
 • Panáčci jsou bytelní a tyče se dobře otáčejí.
 • Součástí jsou dva míčky, což velmi oceňuji. Když jeden ztratíte, tak máte ještě jeden.
 • Fotbálek je poměrně bytelný, ale přesto doporučuji zacházet s ním opatrně.
 • Panáčci jsou blízko u sebe, což je při hře výhoda, protože míček nezůstane jen tak ležet uprostřed pole bez hnutí.

Pravidla stolního fotbálku

Tato pravidla se týkají klasického stolního fotbálku. U mini verze v domácím prostředí si můžete pravidla přizpůsobit podle svého – například hrát na menší počet míčků, tzn. kratší dobu.

Před začátkem hry obě strany hodí jednou mincí (panna/orel). Tým, který vyhraje si může vybrat stranu stolu nebo podání. Strana, která dostala gól, podává. Míček se položí na střed záložní řady podávajícího. Před rozehrávkou podávající ověří připravenost soupeře ke hře. Pokud míček opustí hrací plochu, podává strana, která podávala naposledy. Při podání není hráči dovoleno ihned střílet. Musí si nejdříve přihrát mezi dvěma panáčky na středové řadě a následně může pokračovat v akci. Je zakázáno neustálé protáčení tyčí nebo jejich bouchání o mantinel. Vyrušování a rozptylování soupeře během hry je zakázáno.

Recenze: Stolní fotbálek Albi mini
Recenze: Stolní fotbálek Albi mini

Pokud míč stojí na hrací ploše, nepohybuje se a není v dosahu žádného hráče, nazývá se mrtvý míč. Rozehrává obránce, na jehož polovině se míč nachází, pokud je míč na půlící čáře, provádí rozehrávku útočník. Pokud má hráč míč v držení, který je zastavený, může si vzít time out na 30 sekund. Při jednom zápasu je možné si vzít maximálně dva time outy. Změna pozic je dovolena při každém přerušení hry. Porušení pravidel je považováno za technickou chybu. Tři technické chyby v průběhu zápasu znamenají prohru týmu.

DO E-SHOPU ♥
CISTEDREVO.CZ: E-SHOP S DŘEVĚNÝMI VÝROBKY

♥ Zajímavý sortiment – vypalování na dřevo, tisk na dřevo, chráněná dílna
♥ Doprava zdarma při nákupu nad určitou částku
♥ Krásné dřevěné zboží – hračky, hry, nábytek, potřeby do domácnosti a další
AKCE A SLEVY NA VYBRANÉ PRODUKTY

Youtube

Kde stolní fotbálek koupit?

Stolní fotbálek jsem pořídila v e-shopu Cistedrevo.cz. Vyjma fotbálku zde najdete velký výběr dřevěných hraček pro děti, velký výběr dřevěných her a také krásné vybavení do domácnosti.

STOLNÍ FOTBÁLEK MINI na CISTEDREVO.CZ

10 Hodnocení
Stolní fotbálek Albi mini

Stolní fotbálek mini je krásná hračka, která potěší zejména kluky a také tatínky. Tatínek a děti hru milují a dělá nám hezkou společnost. Hračka je poměrně kvalitní na to, jak je levná. Zacházet by se s ní mělo opatrně. Je vhodná pro děti od šesti let, ale fotbálek zvládnou hrát i mladší děti.

Poměr ceny a kvality
10
Vzhled, reflexní prvky
10
Použitý materiál
10
Počet kapes a praktičnost
10
Nosnost a parametry
10
KLADY
 • Velmi zdařilá hra pro děti i dospělé
 • Zvládne pětileté dítě i dospělý.
 • Snadná montáž
 • Jednoduchá pravidla
 • Zábava pro celou rodinu
 • Dobrá stabilita
ZÁPORY
 • Nenašla jsem (vztaženo k nízké pořizovací ceně).
Stolní fotbálek Albi mini

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart