Recenze stavebnice Brio se světlem

Toto je naše druhá stavebnice Brio. Doma jsme měli Brio s motorem, a proto, že se dětem moc líbila, pořídila jim babička stavebnici se světlem, která je ještě lepší. Do článku jsem připravila recenzi na tuto krásnou dřevěnou montážní stavebnici.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je hračka určena

Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Děti od šesti až sedmi let věku si stavění užijí naplno. Samy umí vymyslet, jak bude jejich vymyšlená hračka vypadat a umí ji i sestavit. Stavebnice neobsahuje návody. Pouze jeden leták se třemi modely.

Materiál a kvalita výroby

Hračka je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní i barevné plastové části. Poměr plastu a dřeva je přibližně půl na půl.

Recenze stavebnice Brio se světlem
Recenze stavebnice Brio se světlem

Co je součástí balení

Stavebnice obsahuje 123 dílků, z toho 4 svítící dílky. Svítící dílky mají každý samostatné zapínání. Jednotlivá světla je možné vypnout, zapnout a zapnout také blikání.

Vlastnosti

  • Materiál: Plast a dřevo
  • Rozměry balení: 31 x 20 x 7 cm
  • Baterie: 8 LR44 (jsou součástí balení)

Kompatibilita

Montážní stavebnice Brio jsou mezi sebou kompatibilní.

Skládání

Pro tříleté dítě je velmi těžké něco složit. Čtyřleté děti se pokouší skládat podle fantazie, pětileté umí zakomponovat do svých návrhů také světla. Skládání chce cvik. Za největší slabinu považuji návod. Celá stavebnice je perfektní. Škoda, že není součástí podrobný návod, jako to je například u stavebnice DUPLO nebo LEGO. U Brio je vyobrazen finální výtvor a části, které jsou k němu potřeba. Postup zde není.

Recenze stavebnice Brio se světlem
Recenze stavebnice Brio se světlem

Kde stavebnici koupit

Krásnou montážní stavebnici koupíte na 4kids.cz (nebo se můžete podívat také na Allegro.cz). Stavebnice je bezvadná, děti jsou z ní nadšené a líbí se jim ještě více než stavebnice s motorem, i když ta je také nádherná a skvělá. Rozhodně mohu jen doporučit jako skvělý dárek k Vánocům nebo k narozeninám. Stavebnice bývají před Vánoci vyprodané (osobní zkušenost).

STAVEBNICE BRIO SE SVĚTLEM na 4KIDS.CZ

10 Hodnocení
Stavebnice Brio se světlem

Nádherná a kvalitní stavebnice udělá radost předškolákům i dětem na prvním stupni. Montážní stavebnice tvoří dřevěné podlouhlé dílky a také plastové matky, světla a různé ozdoby.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
Kvalita materiálu
10
KLADY
  • Nádherná stavebnice
  • Kvalitní provedení
  • Nekonečné možnosti skládání
  • Spousta dílků
  • Krásný vánoční dárek pro předškoláky i děti na prvním stupni
  • Promyšlené
ZÁPORY
  • Škoda, že součástí není podrobnější návod a více možností skládání.
Montážní stavebnice Brio

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart