Recenze: Spin Master Tlapková patrola RC Chase s motorkou na dálkové ovládání

Hraček s Tlapkovou patrolou máme požehnaně a Chaseova RC motorka na dálkové ovládání byla Filkovým velkým přáním. Do článku jsem připravila podrobnější recenzi na Chase s motorkou na dálkové ovládání od Spin Master.

Spin Master Tlapková patrola RC Chase

Obsah

Spin Master Tlapková patrola RC Chase s motorkou na dálkové ovládání

Filka si tuto hračku přál hodně dlouho. Váhala jsem, jestli motorku nebo Chaseovo auto s motorkou. Nakonec máme obě hračky. 🙂 Tak je mohu porovnat a zprostředkovat slovně dojmy a kvalitu hračky. Spin Master nabízí slušnou kvalitu hraček (v porovnání se značkou Carrera First – tuto značku nemohu doporučit). Chaseova motorka není tolik velká, jak jsem si ji představovala, ale není ani malá. Velikostně to je střední hračka, která měří 28 centimetrů (pro představu je na délku trošku menší než formát A4).

Recenze: Spin Master Tlapková patrola RC Chase s motorkou na dálkové ovládání
Detail na dálkové ovládání, kryt baterií u dálkového ovládání, zadní pogumované kolo, kryt baterií u motorky

Do spodní části motorky je potřeba vložit čtyři tužkové baterie AA (klasická velikost tužkovek), do dálkového ovládání se vkládají dvě tužkové baterie AAA (to jsou ty menší).

Motorka stojí sama. Má silná kola, zadní je pogumované, přední je plastové. Přední kolo zatáčí a dobře uchyceno, aby se otáčelo a zároveň drželo. Na dálkovém ovládání se jednou páčkou ovládá, kam motorka jede – rovně nebo dozadu. Druhá páčka slouží k zahýbání doprava nebo doleva. Pokud má motorka zahnout, je potřeba držet páčku pro směr jízdy a zároveň páčku pro zahýbání. Ovládání není těžké, ale myslím, že čtyřleté dítě má jen omezené možnosti, jak s motorkou jezdit. Držet dvě páčky a sledovat, kam motorka jede, je pro něj těžké. Hračku naplno využijí děti okolo pěti až šesti let věku.

Recenze: Spin Master Tlapková patrola RC Chase s motorkou na dálkové ovládání
Detail na přední kolo, Chase, detail na tělo motorky, na motorku a dálkové ovládání

A teď pozor. Důležitá informace. FIGURKA CHASE NEJDE VYNDAT. Chase je k motorce připevněný a není možné ho vyndat. Na rozdíl od velkého auta s motorkou, které vystřeluje žetony, je v tomto modelu hračky Chase připevněn a nic se s tím nedá dělat.

Pro koho je hračka určena

Hračka je vhodná pro děti okolo pěti až šesti let věku. Pro čtyřleté děti může být ovládání složité, ale mohou si s motorkou hrát nebo s ní jezdit dopředu a dozadu. Plně ovládat ji začnou až později.

Podrobnosti

  • Značka: Spin Master
  • Rozměry: 28 cm na délku
  • Věk: od 4 let (možná až od 5 let)
  • Materiál: Plast

Kvalita provedení

Motorka je hezká, provedení je celkem dobré, i když za plnou cenu 1500 Kč bych čekala, že půjde figurka Chase vyndat. Jsem zvědavá, jak se hračka postupem času opotřebuje. Co je trošku škoda, tak jsou omezené možnosti, které motorka nabízí. Není možné do jí vložit jiné postavičky, nelze vyndat figurku Chase. Motorka slouží jen k tomu, aby jezdila, a nenabízí žádnou jinou úroveň hry (oproti Chaseovu autu nebo Tlapkátoru).

Recenze: Spin Master Tlapková patrola RC Chase s motorkou na dálkové ovládání
Detail na Chase, který nejde .

Kde hračku pořídit

Hračku jsem pořídila na Dudlu.cz, odkud máme ještě nádherné magnetické housenky, šikovné dřevěné hodiny pro předškoláky a školáky i překrásnou magnetickou mapu České republiky.

Spin Master Tlapková patrola RC Chase
8.6 Hodnocení
Spin Master Tlapková patrola RC Chase s motorkou na dálkové ovládání

Motorka na dálkové ovládání s Chasem dobře jezdí, zatáčení není snadné a čtyřleté dítě jej nemusí dobře ovládat. Zvládne ale jezdit dopředu a dozadu, když nejede, sama stojí díky malinkým bočním kolečkům. Motorka má na délku 28 centimetrů a kvalita provedení je dobrá. Figurka Chase nejde vyndat, což je velká škoda.

Poměr ceny a kvality
8
Kreativita
7
Jak zabaví děti
10
Design
9
Kvalita provedení
9
KLADY
  • Poměrně slušné zpracování
  • Hezky jezdí dopředu a dozadu.
  • Děti z ní měly velkou radost.
ZÁPORY
  • Cena (motorka se mi zdá drahá)
  • Figurka Chase nejde vyndat.
  • Omezené možnosti hry - nelze vložit jinou postavičku.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart