DOMÁCNOSTTESTUJEMEVŠECHNY ČLÁNKY

Recenze SodaStream Spirit a SodaStream JET

SodaStream jsem kupovat nechtěla. Byl to Matějův nápad. A když si ho vymyslel, tak ať si sodovkovač vybere sám. Po roce používání musím uznat, že má občas dobrý vkus. 🙂 V recenzi najdete srovnání dvou sodovkovačů SodaStream Spirit a SodaStream JET- s oběma mám zkušenost.

Jak se SodaStream používá?

Princip je u všech sodovkovačů SodaStream stejný. Zakoupíte si sodovkovač v obchodě. Součástí dodávky je sodovkovač, velká bombička a jedna láhev. Některé sady sodovkovačů obsahují dvě láhve, nebo dvě bombičky, šťávu. My jsme koupili obyčejné balení: sodovkovač+bombička+láhev. Do sodovkovače zašroubujete bombičku a uděláte si bublinkovou vodu, kdy budete chtít. Jakmile vám bublinky dojdou, vyjmete sifon a v obchodě jej vyměníte za nový. Cena nového sifonu je 200 Kč. Víčko od sifonu nemusíte do obchodu nosit (jen pro upřesnění 🙂 ). Sifon můžete vyměnit v pobočkách drogerií Rossmann, supermarketů Albert, mají ho často v elektru (ne v každém).

1. SodaStream Spirit

Na SodaStream Spirit si musíte zvyknout. Jakmile ho budete umět používat, zamilujete si ho. V recenzích jsem četla, že neumí udělat pořádné bublinky, že tlačítko funguje moc, nebo zase málo. Abych uvedla používání sodovkovače na pravou míru. Tento přístroj je na užívání velmi snadný, pokud víte, jak na to. Láhev se nešroubuje, ale přiloží se do otvoru, zacvakne. Poté je potřeba ji rukou trošku přidržet a zatlačit nahoru. Když tohle uděláte, odpadne vám trápení s již zmíněným tlačítkem, bublinkami a také s tím, že vypotřebujete sifon prakticky do vzduchu. 🙂

Co se mi na sodovkovači líbí

 • Vypadá dobře.
 • Nemusí se šroubovat.
 • Tlačítko se nezničilo, snadno se mačká.
 • I po roce používání je jako nový.

Co by vám mohlo vadit

 • Na sodovkovač si musíte zvyknout. Možná, že velký nezvyk to je pro ty uživatele, kteří přecházejí ze SodaStream JET na SodaStream Spirit.

Kde koupit SodaStream Spirit levně

SodaStream koupíte třeba na Mall.cz. Sodovkovač je perfektně dostupný, takže ho seženete snad i v hypermarketu. Vybrat si můžete z různých barev. Seznam e-shopů, které prodávají černé sodovkovače najdete zde. Jestli máte kuchyň do světlých barev a preferujete raději sodovkovače bílé, mrkněte se sem.

2. SodaStream JET

Tento sodovkovač používám u rodičů. Mám ho ráda a mně osobně by úplně stačil. Láhev se šroubuje, což je možná trošku diskomfort, oproti SodaStream Spirit, ale na druhou stranu nemusíte láhev držet. Co se mi moc nezamlouvá? Rozhodně tlačítko, které je po nějaké době používání rozviklané (možná, že tak bylo hned po zakoupení, to nevím) a musíte velmi silně mačkat, aby se začaly tvořit bublinky.

Co se mi na sodovkovači líbí

 • Nízká cena
 • Dobrá dostupnost
 • Snadná příprava – nemusíte si na něj zvykat. Zašroubujete, zmáčknete a je to.

Co by vám mohlo vadit

 • Tlačítko je oproti SodaStream Spirit vrtkavé, musí se hodně zatlačit.
 • Láhev se šroubuje.

Kde koupit SodaStream JET levně

SodaStream JET bývá často se slevě, v akci nebo ve výprodeji. Občas bývají slevy na Mall.cz, kde seženete různé druhy sodovkovačů, které vám přivezou zdarma až domů, nebo se můžete podívat do hypermarketů. Cenové rozdíly nebudou zase až tolik velké. Seznam e-shopů, které prodávají sodovkovače SodaStream JET najdete zde.

Kolik do sodovkovače investovat

Mohla-li bych mluvit za sebe, tak bych do sodovkovače zase příliš mnoho neinvestovala. Někdo si ho může pořídit jako designový doplněk do bytu, proč ne. Jestli ale hledáte pouze sodovkovač, bude vám přístroj za 2000 Kč úplně stačit.

9 Celkové hodnocení
Sodovkovač SodaStream

Oba sodovkovače jsou skvělé. Každý má své klady a zápory, ale jsou to velmi malé drobnosti, nad kterými nenáročný uživatel mávne rukou. Příprava sody je snadná, jen bych možná uvedla, že se z jedné bombičky připraví méně než 80 litrů perlivé vody, jak je uváděno.

Poměr ceny a kvality
10
Snadnost obsluhy
9
Výdrž sifonu
8
Cena náplně
9
Životnost sodovkovače
9
Klady
 • Snadná příprava
 • Základní sodovkovače nejsou přehnaně drahé.
 • Velmi dobrá dostupnost bombiček
 • Bombičky nejsou drahé.
Zápory
 • Bombička nevydrží na 80 litrů ani u jednoho sodovkovače.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.