Recenze: Seva Klasik Jednička

Seva je klasika. Pro začátek jsem pořídila stavebnici s názvem Seva Klasik Jednička, ze které lze postavit mašinku i domeček. Hra obsahuje návod a 222 dílků. Do článku jsem připravila recenzi na tuto krásnou retro stavebnici.

Seva Klasik Jednička

Obsah

Pro koho je stavebnice určena

Podle výrobce se stavebnice hodí už pro čtyřleté děti, ale myslím, že na tak malé děti je stavění ještě hodně těžké a doma se nám velmi osvědčila pro šestiletého předškoláka. Stavebnice bude bavit i desetileté děti, kteří mohou stavět podle návodu nebo mohou vymýšlet své vlastní výtvory.

Seva Klasik Jednička

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely.

Recenze: Seva Klasik Jednička
Recenze: Seva Klasik Jednička

Jestli Sevu neznáte, v rychlosti stavebnici představím. Retro stavebnice se skládá z modrých delších kostiček, které se spojují bílými čtverečky. Ve čtverečkách je malý otvor, do kterého lze připevnit kolo. Když postavíte kostru modelu, doplníte jej barevnými dílky. V původní stavebnici byly pouze žluté a červené dílky (jako v tomto modelu, v Jedničce). Nové druhy stavebnic Seva přináší více barev a také různé možnosti, co lze všechno složit.

Ze setu Jednička lze složit domeček, mašinku, letadlo. Na modely najdete v krabici podrobný návod. Podle návodu zvládne model složit i šestileté dítě. Pro mladší děti může být skládání obtížné. Jednotlivé modely Seva jsou mezi sebou kompatibilní, a tak můžete svou sbírku rozšiřovat.

Součástí balení je:

 • 222 dílků z toho: 10 žlutých destiček, 10 červených destiček, 78 kusů modrých dlouhých kostek, 40 kusů krátkých modrých kostek, 60 kusů bílých kostek, 2 kolečka, 4 kola, 10 tyčinek, 6 kusů vrutů na upevnění kol, 2 červené úchyty
 • Papírová krabice s organizérem
 • Návod
Recenze: Seva Klasik Jednička
Recenze: Seva Klasik Jednička

Kvalita hračky

Stavebnice je vyrobena v České republice. Zdá se mi, že modré dílky jsou tmavší, než jak si je pamatuji z dětství, trošku hůře se do sebe zasouvají, ale výhodou je, že nevypadávají. Možná, že stavebnice časem povolí. Starší stavebnice z 90. let byla určitě povolenější. Pamatuji si, že kostičky občas samy od sebe vypadávaly. To se u nové verze nestává. Kvalita hračky je za pořizovací cenu velmi dobrá, není šizená jako tomu často u retro hraček bývá. Mohu jen doporučit. Hezká hračka.

Kde hračku koupit?

Stavebnici Seva jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají velký výběr těchto stavebnic. Váhala jsem mezi Seva klasik Jednička a mezi Dvojkou. Nakonec jsem vzala základní menší set na vyzkoušení a myslím, že Dvojka by u nás také své místo našla. 🙂

Seva Klasik Jednička
10 Hodnocení
Seva Klasik Jednička

Vzpomínka. Ale opravdová. Stavebnice je poctivě udělaná. Modré dílky jsou trošku tmavší, než si je pamatuji ze staré verze Seva. Dílky dobře drží, nejsou povolené a nevypadávají. Kvalita provedení je dobrá. Stavět mohou už čtyřleté děti, ale podle návodu zvládnou sestavit kostičky až děti okolo šesti let věku. Postavit lze různé věci - mašinku, letadlo i domeček.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita provedení
10
Dostupnost
10
KLADY
 • Vzpomínka na dětství
 • Kvalitní provedení
 • Kostičky nevypadávají.
 • Lze postavit různé modely.
 • Návod je součástí balení.
 • Cena je příznivá.
 • Cena odpovídá kvalitě.
ZÁPORY
 • Nic

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart