DOPORUČUJI

Recenze Sensory Blocks – smyslové kostky pro děti

Smyslové kostky jsou výborným dárkem pro malé děti. Rozvíjí jejich smysly a vnímání zábavnou a hravou formou. Do článku jsem připravila recenzi, video a také zajímavé informace o kvalitních smyslových kostkách (sensory blocks) značky TickiT.

Sensory blocks na Kidtown.cz

Obsah

Proč jsou smyslové kostky pro děti tak dobré

Smyslové kostky jsou vynikající zábavnou a naučnou hračkou pro děti od 12 měsíců. Kostky jsou vyrobeny z kvalitního a bezpečného dřeva. Každá kostka je trošku jiná. V balení najdete čtyři tvary (trojúhelník, obdélník, půlkruh, čtverec). V těchto čtyřech tvarech jsou čtyři druhy náplní. Tyto náplně jsou z kuliček, písku, tekutiny nebo se jedná o průhledný plast. Kostičky mají různé tvary a velikosti, což podporuje smyslové vnímání. Všechny trojúhelníkové kostky jsou zelené, všechny půlkruhy jsou žluté, všechny čtverečky jsou červené a všechny obdélníky jsou modré. Hračka je vynikajícím dárkem pro děti k Vánocům nebo k prvním narozeninám.

Recenze Sensory Blocks - smyslové kostky pro děti
Recenze Sensory Blocks – smyslové kostky pro děti

Jaké smysly kostky procvičují

Každá kostka je jiná. A to se nám moc líbí. Děti si při hře procvičují tyto smysly:

 • Hmat: Kostky mají různé tvary a různé velikosti. Děti mohou trénovat podle hmatu velikosti a tvary kostek.
 • Sluch: Kostky s kuličkami chrastí, písek šustí a voda bublá – každý zvuk podněcuje sluchové vnímání. Děti zkouší, jaké zvuky kostky vydávají.
 • Zrak: Pestrobarevné kostky různých tvarů a velikostí rozvíjejí zrakové vnímání a koordinaci oko-ruka. Děti pozorují, jak světlo prochází skrze plastovou část kostky. Prohlíží si barvy a náplně.
Recenze Sensory Blocks - smyslové kostky pro děti
Recenze Sensory Blocks – smyslové kostky pro děti

Hraní si s kostkami

Smyslové kostky TickiT otevírají dveře do světa fantazie a tvořivosti. Děti mohou stavět různě velké hradby, procvičují koordinaci pohybů a při této zábavě nenásilně trénují smysly. Stavění a hraní se meze nekladou. Děti mohou kostky rozdělit podle barev, tvarů, podle toho, jaký zvuk kostka vydává. Děti mohou:

 • třídit kostky podle tvarů či barev.
 • hrát hru se zvuky a třídit kostky podle toho, jaký zvuk kostka vydává.
 • stavět z kostek zeď nebo věž a trénovat koordinaci pohybů a jemnou motoriku.
 • Starší děti mohou se zavřenýma očima pomocí hmatu poznávat tvary a také poznávat podle zatřesení s kostkou jednotlivé druhy výplní.
Recenze Sensory Blocks - smyslové kostky pro děti
Recenze Sensory Blocks – smyslové kostky pro děti

Vlastnosti

 • Pro děti od 18 měsíců (zvládnou děti od 1 roku)
 • 16 smyslových kostek – každá je jiná
 • Čtyři různé tvary, čtyři druhy výplně (barevný akryl, voda, kuličky a písek)
 • Dřevěný rámeček – robustní a kvalitní
 • Materiál: dřevo, plast; uvnitř: barevný akryl, voda, kuličky a písek
 • Tvary: čtverec, trojúhelník, půlkruh, obdélník
 • Rozměry: Obdélník 14 cm x 7 cm 3 cm
Sensory blocks na Kidtown.cz

Jak kostky ještě využít

Smyslové kostky (sensory blocks) můžete využít doma, ale skvěle poslouží také v dětské skupině, v jesličkách i ve školce. Kostky jsou velmi kvalitní a vydrží i nešetrné zacházení. Kostky jsou vhodné také pro děti, které mají problémy s koncentrací a neudrží příliš dlouho pozornost. Pokud je tyto kostky zaujmou, snaží se lépe koncentrovat a soustředit se na hraní. Kostky jsou vhodné i pro speciální pedagogy.

Youtube

Další druhy smyslových kostek

Můžete zakoupit smyslové kostky, dále velmi zajímavé zrcadlové smyslové kostky nebo cenově výhodný set, který obsahuje smyslové kostky a zrcadlové kostky za jednu nižší cenu. V zrcadlových kostkách se děti uvidí a mohou zkoumat svět z jiného úhlu pohledu.

Hračky TickiT: Proč vybrat tuto značku?

Smyslové kostky pochází z dílny britské značky TickiT, která se specializuje na výrobu stimulujících a vzdělávacích hraček pro děti. Všechny produkty TickiT jsou navrženy tak, aby hravou formou rozvíjely dětskou fantazii a tvořivost. Hračky jsou velmi kvalitní a bezpečné.

Kde smyslové kostky koupit?

Kvalitní a bezpečné smyslové kostky zakoupíte v e-shopu Kidtown.cz. Kostky mají za výhodnou cenu, můžete zakoupit také kostky se zrcadly a navíc pro děti můžete vybrat další krásné a netradiční hračky.

SENSORY BLOCKS na KIDTOWN.CZ

10 Hodnocení
Sensory Blocks - smyslové kostky pro děti

Geniální a naprosto dokonalá hračka zaujme děti od jednoho roku věku, ale vyhrají si s ní i tříleté a starší děti. Hračka podporuje zdravý psychomotorický vývoj, smyslové vnímání, koordinaci oko-ruka a také jemnou motoriku. Kostky jsou vyrobeny z kvalitního dřeva a plastu. V balení je celkem 16 kostek, čtyři druhy tvarů, čtyři barvy a čtyři různé náplně. Žádná kostka není stejná.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Unikátní koncept
 • Kvalitní provedení
 • Krásné zpracování
 • Zabaví malé i starší děti.
 • Rozvíjí smyslové vnímání.
ZÁPORY
 • Cena (ale stojí to za to)
Sensory blocks na Kidtown.cz

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart