DOPORUČUJI

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Mandala (modrá)

Na šátku Be Lenka Mandala v modré barvě mě na první pohled zaujala krásná barva. Mám od Be Lenka nosítko (Mandala Night), kterému dominují přenádherné duhové barvy. Šátek na miminko nabízel to, co sliboval – pohodlí, překrásný vzor i jasné modré barvy. Celou recenzi najdete v článku. 

Šátek Be Lenka Mandala

Obsah

Materiál a gramáž

Šátek na nošení dětí Be Lenka Mandala modrá je vyroben z kvalitní 100% bavlny s gramáží 295 g/m2. Šátek pro miminko se mi zdá jemnější a ne tolik pevný jako Be Lenka Bloom. Přijde mi poddajnější a také volnější. Skvěle se s ním pracuje i začátečníkovi. Šátek na miminka není potřeba zanosit a lze jej ihned používat. Šířka šátku je 70 centimetrů.

Pro jakou věkovou kategorii je šátek určen?

Hmotnost šátku je spíše těžší. Díky vyšší gramáži můžete v tomto šátku nosit také batole, vhodný je i pro miminko. Využijete jej na celé nosící období. Šátek jsem zkoušela na 11 měsíčním kojenci a zdálo se mi, že je pro něj tak akorát. 🙂 

Vlastnosti

Šátek na nošení dětí má zkosené cípy, a tak se velmi dobře váže uzel. S tímto šátkem mohou pracovat i začátečníci. Je poddajný a nosný. Uzel se váže skutečně snadno, šátek se dobře utahuje a povoluje. Pokud s nošením v šátku začínáte, nečeká na vás žádné úskalí.

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Mandala (modrá)

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Mandala (modrá)

Vyzkoušela jsem od Be Lenka tři druhy šátku – Be Lenka Folk modrý(recenze), Be Lenka Bloom modrý (recenze) a také šátek Be Lenka Mandala modrá. Ač mají šátky stejnou gramáž a také stejné složení, tak se mi zdály rozdílné. 

 • Be Lenka Folk (tento): Se šátkem se dobře pracovalo, byl na dotek příjemný, spíše pevnější, velmi nosný.
 • Be Lenka Bloom (tento): Tento šátek byl ze všech nejpevnější, zdál se mi spíše těžší do ruky, vázat s ním šlo dobře. Snadno se utahoval.
 • Be Lenka Mandala (tento): Pocitově za mě nejpříjemnější šátek, který není tolik pevný, zdál se mi hmotnostně trošku lehčí. Je poddajnější, a pokud chcete mít úvaz napevno, je potřeba šátek pečlivě utáhnout.

Jak vybrat velikost

U šátků značky Be Lenka je velikost označena dle klasické konfekční velikosti (u jiných šátků čísly 5,6,7,8). Na sebe jsem vzala nejmenší možnou velikost a šátek se mi zdál akorát, možná trošku delší (mám konfekční velikost 34). Při výběru velikosti šátku vždy záleží na velikosti rodiče, nikoli dítěte. Pokud jste spíše menší, bude vám spíše vyhovovat menší velikost. Například – pro konfekční velikost 36 si při výšce postavy 158 cm zvolíte šátek o délce 3,6m. Pro konfekční velikost 36 si při výšce postavy 178 cm zvolíte šátek o délce 4,2 m.

VELIKOSTI

 • 3,6 m: konfekční velikost 34 – 36
 • 4,2 m: konfekční velikost 36 – 38
 • 4,6 m: konfekční velikost 38 – 40
 • 5,2 m: konfekční velikost 40 – 44

ŠÁTEK NA NOŠENÍ DĚTÍ BE LENKA MANDALA

Vzhled

Šátku na miminka i batolata dominují modré barvy s bílým vzorem mandaly. Návod najdete v článku Jak uvázat šátek na nošení dětí. Šátek je krásně modrý, místy tyrkysový, a po uvázání se jeho nádherná barva umocní v kontrastu s oblečením.  Z rubové strany dominuje bílá barva s modrým vzorem.

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Mandala (modrá)

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Mandala (modrá)

Jak uvázat šátek na miminko?

Jestli s nošením začínáte a nevíte, s jakým úvazem začít, zkuste kříž s kapsou uvnitř. Tento úvaz je vhodný pro malá miminka, novorozence i kojence. Vejde se do něj i batole. Pro batolata je vhodný velmi snadný úvaz, který se nazývá dvojitý kříž. Tyto dva úvazy jsou snadné, rychlé a zvládne je i naprostý začátečník. Když budete ve vázání zkušenější, můžete vyzkoušet další úvazy pro pokročilé.

Objednání a dodání

Šátek je k dostání přímo u výrobce. V e-shopu Belenka.cz  uvidíte, zda je produkt skladem, nebo jestli na něj budete pár dní čekat. Nákup od výrobce má své výhody. Jednak ušetříte, a zadruhé budete další vaše požadavky řešit přímo s nimi. Dodání zboží je bleskové, za 2 dny ho máte doma. Navíc můžete pořídit ještě pěkné boty (vážně moc pěkné) a krásnou tašku, která je skvělým doplňkem k šátku i k nosítku.

Závěrem

Čekala jsem, že šátek bude krásný, protože mám z podobného šátku ušité nosítko. A nespletla jsem se. Šátek je jemný, měkký, dobře se s ním pracuje. Barvy jsou syté, výrazné a uvázaný vypadá skvěle.

TIP: Be Lenka má i slovenské stránky a můžete si objednat nosítko na Slovensku, kdyby vám to vyhovovalo víc. 🙂

Šátek Be Lenka Mandala

Vrácení zboží a výměna při nákupu na Belenka.cz

Pokud si pořídíte na Belenka.cz nosítko a nebude vám sedět, můžete jej zdarma vyměnit či vrátit. Není to nic těžkého, jen je potřeba dodržet postup, který je napsaný na webu Belenka.cz – zde.

10 Hodnocení
Šátek na nošení dětí Be Lenka Mandala modrá

Krásný šátek mě zaujal na první pohled. Je velmi příjemný, měkký, není tolik těžký a perfektně se s ním pracuje. Využijete jej celoročně. Na léto není přímo stavěný, ale jde velmi dobře používat (není tolik silný).

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Jak se s ním pracuje
10
Komfort
10
Velikost - jak odpovídá
10
KLADY
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Krásné barvy a zajímavý vzor
 • Měkký a jemnější
 • Není tolik těžký
 • Poddajný
ZÁPORY
 • Nic

ŠÁTEK NA NOŠENÍ DĚTÍ BE LENKA MANDALA

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart