DOPORUČUJI

Recenze rostoucího nosítka od narození Be Lenka Mini

Vyzkoušela jsem několik nosítek pro novorozence a Be Lenka Mini mi přirostlo k srdci. Zaujal mě promyšlený systém upevnění ramenních popruhů, příjemný materiál i krásné barvy. Celou recenzi najdete v článku. 

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Be Smart – Be Lenka

Co mě na první pohled zaujalo, je uchycení ramenních popruhů. Nosítko Be Lenka Mini je chytře koncipováno. Ramenní popruhy lze zapnout dvěma různými způsoby. Důmyslné nastavení má i zádová opěrka. Ramenní popruhy se utahují snadno, zatáhnutím šňůrky dolů, stejně jako například u batohu. Všechna nosítka Be Lenka mají stejný princip utahování ramenních popruhů. Jak se nosítko pro miminko nastavuje a jak vypadá uvidíte podrobněji ve videu (odkaz níže).

Recenze rostoucího nosítka od narození Be Lenka Mini

Recenze rostoucího nosítka od narození Be Lenka Mini

Pro jakou věkovou kategorii je nosítko určeno?

Toto nosítko je vhodné pro děti od 0 měsíců (cca od 3 kilogramů) až do 18 měsíců (do velikosti 92 – hraniční údaj). Je testováno na hmotnost 20 kilogramů, ale takto těžké dítě se do nosítka nevejde. Nosítko je přibližně podobně velké jako Tula Free-To-Grow, ale cenově je levnější a je vhodnou alternativou.

Pokud hledáte nosítko pro děti, které vám vydrží opravdu dlouho, doporučila bych vám se podívat na Be Lenka 4ever Neo, které je také překrásné a vhodné pro děti od 3 měsíců do 3 let (není pro novorozence).

Rozměry a parametry

Nosítko pro novorozence Lenka Mini je nastavitelné rostoucí nosítko, u kterého můžete stahovat látku mezi nožičkami a také nastavovat zádovou opěrku. Při plném stažení má látka mezi nožičkami 14 cm, zádovou opěrku zmenšíte na 32 cm, respektive na 27 cm (v místě jistící gumičky, která fixuje opěrku pro novorozence). Pokud látku na zádech a mezi nožičkami necháte na maximum, jsou rozměry mezi nožičkami 34 cm a zádová opěrka je velká 44 cm. Nosítko jsem přeměřovala a uvádím skutečně použitelné rozměry.

DALŠÍ PARAMETRY NOSÍTKA

 • Věk dítěte: od 0 měsíců (cca 3 kg) do 18 měsíců, max velikost 92
 • Nosnost: do 20 kg
 • Na drobnou postavu: ANO
 • Na velkou postavu: ANO
 • Rozměry nosítka: Nožičky 21- 41 cm, Záda 33 – 49,5 cm
 • Šířka bederního pásu: 11  cm
 • Tloušťka bederního pásu: 1 cm
 • Utažení ramenních popruhů: SNADNÉ
 • Pohodlí bederního pásu: VELMI POHODLNÝ
 • Překřížení ramenních popruhů: NE (ANO – jiný model)
 • Kapucka součástí nosítka: ANO
 • Slintáčky součástí nosítka: ANO
 • Cena: 3490 Kč  

NOSÍTKO BELENKA MINI

Vzhled

Be Lenka Mini je hezké a pohodlné nosítko, které lze zmenšit i na novorozence. Vybrat si můžete z různých designů – mandala, vzory ovoce, trojúhelníky souhvězdí nebo jednobarevná nosítka. Bederní pás se nestáčí dovnitř a ani ven. Drží na svém místě a je pohodlný. Bederní pás je méně robustní než u nosítka Be Lenka 4ever, jelikož nosítko Mini je určeno pro malé děti. Pokud byste v nosítku Mini nosili dítě, které má 18 kilogramů, nosítko mu bude malé a také nošení nebude komfortní.

Ramenní popruhy jsou měkké a pohodlné. Tato verze hezky sedí na drobnou postavu (přijde mi, že lépe než klasická Lenka 4ever), protože je zkrátka celkově menší.  Zkoušela jsem verzi s ergonomicky tvarovanými popruhy bez možnosti křížení. Pořídit můžete také popruhy s možností křížení. Na bederním pásu je našitá spona, do které se přichytávají ramenní popruhy. Každý model nosítka Lenka má kapucku, kterou přichytíte za gumičky na ramenní popruhy, když miminko spinká, nebo ji necháte volně viset (můžete ji i zarolovat a přichytit srolovanou za gumičky). Kapucka slouží také jako ochrana proti větru.

Jak se nosítko nastavuje?

Před prvním nošením je potřeba nosítko nastavit. Budete nastavovat látku mezi nožičkami a velikost zádové opěrky, aby nosítko miminku dobře sedělo. Je potřeba utáhnout bederní pás a ramenní popruhy, aby nosítko sedělo také vám. Oboje je snadné. Be Lenka 4ever se nastavuje nejjednodušeji ze všech rostoucích nosítek pro děti. Nastavení je rychlé a zvládne jej úplně každý (jednodušší a praktičtější než u nosítka Tula nebo Lenny Lamb). Velikost ramenních popruhů snadno upravíte i s dítětem v nosítku.  U tohoto nosítka se zapínají ramenní popruhy. Možnosti jsou dvě. První je zapnutí popruhů na přezku, která je na zádové opěrce. Druhou možností je zapnout ramenní popruhy do spony na bederním pásu. Pokud tuto sponu nebudete používat, lze ji vyndat.

Látku mezi nožičkami stáhnete šňůrkou, zádovou opěrku upravíte tak, že stáhnete za kroužek přezku dolů. Bederní pás zapnete na velkou sponu, která se nerozepíná a má zámek jistící gumičkuU nosítka Be Lenka Mini se popruhy nevytahují, ale stahují se dolů (opačný pohyb oproti ostatním nosítkům, jediná Tula to má stejně), takže ramenní popruhy lze jednoduše utáhnout, kdykoli si vzpomenete. Toto je velká výhoda. Dále je možné ramenní popruhy upravit nejen stažením pásky ze zadní strany (jako u batohu), ale také se upravují stažením pásky vepředu. Pozor! Toto nemají všechna nosítka konkurenčních značek, která jsou na trhu dostupná. Všechna nosítka značky Be Lenka tento přední popruh mají.

U nosítka Be Lenka Mini je ještě potřeba rozlišovat, zda nosíte miminko, které nedrží hlavičku (zda nosítko používáte od narození), nebo zda máte v nosítku miminko, které hlavičku drží samo. Miminko, které nedrží hlavičku má na zádové opěrce speciální gumičku, kterou je třeba zaháknout za háčky. Není to nic těžkého (uvidíte ve videu). Také je potřeba přepnout ramenní popruhy do jiné, vyšší, pozice.

Youtube: Jak se nosítko nastavuje

Rozdíl mezi Be Lenka Mini a  Be Lenka 4ever

Ve zkratce uvedu rozdíl mezi běžným nosítkem Be Lenka 4ever a Be Lenka Mini. Pokud váháte mezi těmito dvěma variantami, pokusím se přiblížit, jaký je mezi nosítky rozdíl a naopak, co mají společné.

ROZDÍLY

BELENKA 4EVER
 • Vhodné pro dítě od 3 měsíců do 3 let
 • V klasické verzi jsou ramenní popruhy jsou pevně přišité, nezacvakávají se do spony, ale samozřejmě je lze libovolně nastavit.
 • Na bederním pásu je našitá kapsička.
 • Nosítko je velké, jedno z největších na trhu.
 • Bederní pás je silnější, stejně tak ramenní popruhy jsou silnější.

BELENKA MINI
 • Vhodné pro dítě od narození do 18 měsíců
 • V klasické verzi je možné ramenní popruhy připevnit na dvě místa. Popruhy se nastavují stejně jako u verze Be Lenka 4ever.
 • Na bederním pásu jsou spony.
 • Nosítko nepatří k největším.
 • Bederní pás je slabší, stejně tak ramenní popruhy jsou slabší.

Nosítko Be Lenka Mini je menší než Be Lenka 4ever

Nosítko Be Lenka Mini je menší než Be Lenka 4ever

CO JE STEJNÉ

 • Slintáčky jsou v ceně.
 • Doprava zdarma v e-shopu Belenka.cz nebo Belenka.sk
 • Nosítko stojí téměř stejně cca 3500 Kč (záleží na vzorech).
 • Ramenní popruhy se utahují stejně.
 • Zádová opěrka se nastavuje stejně, kapucka se připevňuje stejně.

Objednání a dodání

Objednejte si nosítko přímo u výrobce. V jejich e-shopu uvidíte, zda je produkt skladem, nebo jestli na něj budete pár dní čekat. Rozhodně stojí za to si nosítko pořídit. Nákup od výrobce má své výhody. Jednak ušetříte, a zadruhé budete další vaše požadavky řešit přímo s nimi. Dodání zboží je bleskové, za 2 dny ho máte doma. Navíc můžete pořídit ještě pěkné boty (vážně moc pěkné – mám je a ♥ ♥ ♥). 

Závěrem

Největší výběr nosítek najdete přímo u výrobce v e-shopu Belenka.cz. K nosítku dostanete zdarma chrániče ramenních popruhů (slintáčky) a navíc dopravu zdarma.  Nosítko mě zaujalo svým mechanismem a připevňováním ramenních popruhů. Jestli hledáte nosítko pro novorozence, které nebude potřeba za 2 měsíce odložit, Be Lenka Neo by vám mohla padnout do oka. Sama jsem měla nosítko Caboo, které je pohodlné pro miminko i pro rodiče, ale bohužel pouze do dvou, maximálně tří měsíců. Poté z něj bolí záda a je potřeba pořídit jiné nosítko. Jestli hledáte nosítko, které vám vydrží opravdu dlouho, mohu na sto procent doporučit Be Lenka 4ever Neo. Jsem s ním maximálně spokojená. Není sice hned od narození, ale zase vydrží až do tří let věku. 

TIP: Be Lenka má i slovenské stránky a můžete si objednat nosítko na Slovensku, kdyby vám to vyhovovalo víc. 🙂

Be Lenka Mini

Vrácení zboží a výměna při nákupu na Belenka.cz

Pokud si pořídíte na Belenka.cz nosítko a nebude vám sedět, můžete jej zdarma vyměnit či vrátit. Není to nic těžkého, jen je potřeba dodržet postup, který je napsaný na webu Belenka.cz – zde.

9.9 Hodnocení
Nosítko Be Lenka Mini

Velmi pěkné rostoucí nosítko je krásně zpracované a promyšlené do posledního detailu. Líbí se mi zajímavě koncipovaný mechanismus upínání ramenních popruhů i nastavení zádové opěrky pro novorozence.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Nastavení
9
Komfort
10
Velikost
10
KLADY
 • Poctivé provedení
 • Syté a krásné barvy
 • Zajímavé uchycení ramenních popruhů
 • Levnější alternativa k Tula FTG (ale přitom je stejně kvalitní)
 • Velmi pohodlné
ZÁPORY
 • Toto není nevýhoda, ale raději na to ještě jednou upozorním: Nosítko je testováno na 20 kilogramů, ale na takto těžké dítě bude malé a nebude pohodlné. Je vhodné pro děti do velikosti 92.
 • Někdo by mohl tápat v nastavení ramenních popruhů (návod najdete ve videu nebo přímo na webu Belenka.cz).

ROSTOUCÍ NOSÍTKO LENKA MINI

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foto&video: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart