DOPORUČUJI

Recenze knihy Roční období naší matky přírody

Kniha má překrásné ilustrace a také velmi zajímavý text. Každá dvojstrana vypráví zajímavé příběhy z přírody, které se týkají krajiny, zvířat i životního cyklu. V článku najdete recenzi, video, jak kniha vypadá uvnitř a také fotografie.

DO E-SHOPU ♥
DĚTSKÉ KNIHY NA KNIHYDOBROVSKY.CZ

♥ Pravidelné akce a slevy
♥ Rychlé a spolehlivé doručení do Zásilkovny nebo domů – vždy VČAS
♥ Osobní odběr na prodejnách ZDARMA

Obsah

Pro koho je kniha určena

Kniha Roční období naší matky přírody je určena pro děti, které chodí do školy. Předškoláky zaujmou krásné obrázky, ale text, který je v knize obsažen, na ně může být příliš obtížný. Nejvíce zaujme děti od 8 až 9 let věku a starší čtenáře. Doporučený věk není na knize uveden. Sama bych knihu doporučila nejdříve od třetí třídy základní školy.

Roční období naší matky přírody
Roční období naší matky přírody

Co v knize najdete

Kniha je zajímavě koncipována. Je rozdělena do 12 měsíců a každá kapitola (tedy každý měsíc) uvádí příběh z přírody, který se k danému měsíci vztahuje.

Roční období naší matky přírody
Roční období naší matky přírody

Na první pohled vás zaujmou nádherné ilustrace. Každá dvojstrana je barevně povedená, perfektně nakreslená a promyšlená. Text blíže ukazuje, co se děje v daném měsíci v některém z koutu světa – například Skotsko, Japonsko, Kanada, Portugalsko. Děti se dozví o rozmanitosti přírody po celém světě. V každém měsíci jsou zachyceny čtyři různé příběhy – zajímavé na tom je, že zatímco v jednom místě je horko, jinde je ve stejném období zima, někde je sucho a ve stejné době je jinde období dešťů. Kniha také ukazuje, co dělají zvířátka, jak funguje rozmnožování obojživelníků nebo hub. Při prohlížení si mohou vzít děti k ruce atlas světa nebo glóbus a ukazovat, kde jednotlivá místa jsou. Získají tak ucelený obrázek o tom, v jakém ročním období se různé jevy dějí.

Roční období naší matky přírody
Roční období naší matky přírody

O knize

 • Nakladatelství: Drobek
 • Autor: Lucy Brownridge  
 • Ilustrátor: Margaux Samson Abadie
 • ISBN: 978-80-277-2180-1
 • Rok vydání: 2023
 • Vazba: Pevná
 • Počet stran: 112
 • Rozměry: 26,5 cm x 31 cm 1,5 cm
 • Doporučená cena: 399 Kč  – knihu koupíte levněji online – zde.
Roční období naší matky přírody

Youtube

Ve videu uvidíte stránku po stránce, jak kniha vypadá.

Tisk a vazba

Pevná vazba je kvalitně provedena. Desky jsou vyhotoveny z hrubé tkaniny bez lamina. Na deskách jsou natištěny obrázky. Papír je dostatečně silný, tisk neprosvítá. Kniha je poměrně velká (větší než formát A4).

Dostupnost

Knihu koupíte za výhodnou cenu například na Knihydobrovsky.cz, kde na ni bývají akce a slevy. Kniha nejvíce potěší děti, které se zajímají o přírodu, životní prostředí a zvířátka.

ROČNÍ OBDOBÍ NAŠÍ MATKY PŘÍRODY na KNIHYDOBROVSKY.CZ

10 Hodnocení
Roční období naší matky přírody

Překrásně ilustrovaná kniha zaujme děti od 9 let věku (a starší čtenáře). Text je velmi dobře koncipován - děti se dozví základní informace, podrobnosti i zajímavosti. Kniha je rozdělena do 12 kapitol podle měsíců a každá kapitola zachycuje čtyři různé příběhy v různých zemích světa.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Poměr ceny a počtu stran
10
Ilustrace
10
Kreativita
10
KLADY
 • Nádherné provedení
 • Překrásné ilustrace
 • Zajímavý a naučný text
 • Zaujme děti i rodiče
 • Vhodné na rozšíření obzorů pro děti, které se zajímají o přírodu a zvířata.
ZÁPORY
 • Nic
Roční období naší matky přírody

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart