Recenze: Purity Vision Deokrystal (120 g)

Další věc, která mě na přírodní kosmetice zajímala, byly přírodní deodoranty. Věděla jsem, že je chci určitě používat a že najít ten správný přírodní deodorant, je běh na dlouhou trať. Zkusila jsem proto svůj první přírodní deodorant od Purity Vision. Recenzi na něj si můžete přečíst v článku.

Purity Vision Deokrystal

Obsah

Purity Vision Deokrystal

Z článků už vím, že vybrat ten pravý ekologický deodorant je těžké, dlouho trvá, než na razíte na ten správný. Rozhodla jsem se, že začnu s krystalem. Krystal od Purity Vision je složen ze sta procent z antibakteriální minerální soli (Potassium Alum). Velkou výhodou je, že nemastí (nemá čím by mastil) a nelepí (nemá, čím by lepil). Také nevyvozuje žádnou nelibou vůni, což se u přírodních deodorantů může stát. Je to jednoduše proto, že nemá čím. Deodorant si představte jako kus kamene.

Deokrystal návod k použití

Krystal se namočí do vody nebo je potřeba jej trošku navlhčit, a poté se nanese do podpaží. Použití není příliš praktické a krystal není vhodný někam na cesty nebo do práce. Na stranu druhou je skvělé, že se nemusí nanášet prsty jako některé jiné přírodní deodoranty. Proto jsem si jej také vybrala.

PURITY VISION DEOKRYSTAL na ECONEA.CZ

Jak deokrystal Purity Vision funguje

Na mě trošku funguje, ale těm klasickým deodorantům, které nechci používat, se nevyrovná. Avšak určitě je lepší použít krystal, než se rozhodnout pro žádný deodorant. Sama za sebe budu hledat dál. Je to můj první deodorant. Nevydrží moc dlouho, přibližně tak čtyři hodiny. Je pravda, že se okolo tří dětí něco naběhám, tak to je možná i tím.

Recenze: Purity Vision Deokrystal (120 g)
Recenze: Purity Vision Deokrystal (120 g)

Ekologie a certifikace

Deodorant má certifikaci CPK, Cruelty Free and Vegan PETA. Je zabalen v plastovém obalu.

Složení

100% Potassium Alum

Kde deodorant koupit

Deodorant jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty
Econea: E-shop s ekologickými produkty

Pro mě zajímavá zkušenost. Deodorant jsem vybrala na základě nesmírně kladného hodnocení a musím říci, že mě příjemně překvapil tím, že se spotřebovává pomalu, skutečně je to velmi levný přípravek na to, jak dlouho vydrží. Použití je snadné, i když se nehodí pro všechny příležitosti. Na mě funguje, avšak jen pár hodin. Jsem ráda, že jsem deodorant vyzkoušela a udělala jsem krok k zelenější ekologické drogerii. Malý přírodní deodorant pořídíte do 100 Kč, což je na vyzkoušení velmi příznivá částka.

Purity Vision Deokrystal
8.8 Hodnocení
Purity Vision Deokrystal

Pro mě poměrně zajímavý a pozoruhodný produkt. Kámen, vlastně krystal, který se navlhčí a poté se použije na pokožku. Působí několik hodin, nemastí a nelepí. Nevoní. Není drahý.

Poměr ceny a kvality
10
Složení
10
Ekologie
10
Vlastnosti (vůně, jak dlouho vydrží)
7
Jak funguje
7
KLADY
  • Přírodní složení
  • Nízká cena
  • Na výběr ze dvou velikostí
  • Vydrží dlouho.
  • Není nutné jej nanášet prsty.
  • Nemastí.
  • Nezapáchá.
  • Nelepí.
ZÁPORY
  • Funguje pár hodin (tři až čtyři hodiny).
  • Nanášení není nepříjemné - není to vyloženě nevýhoda, ale raději to sem uvedu. Krystal je potřeba navlhčit a poté nanést - není vhodné například na cesty, do práce a podobně.

PURITY VISION DEOKRYSTAL na ECONEA.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart