Recenze: Proslulé příběhy Čtyřlístku

Další díl knihy Čtyřlístku, který zdobí naši knihovničku nese název Proslulé příběhy. Publikace čítá devatenáct proslulých příběhů z let 1974 až 1976 a je třetím takto vydaným svazkem.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je kniha určena

Proslulé příběhy Čtyřlístku jsou určeny pro děti, které si komiks zvládnou přečíst samy (od šesti až sedmi let). Překvapilo mě ale, že Martínek ve čtyřech letech trvá na tom, abychom mu komiks četli my. Místo pohádky. Prohlíží si obrázky a já mu čtu a ukazuji, kdo zrovna hovoří. Čtyřlístek doslova hltá a vyžaduje, abychom četli komiks znovu a znovu.

Recenze: Proslulé příběhy Čtyřlístku

Recenze: Proslulé příběhy Čtyřlístku

Co v knize najdete

Zde není moc co popisovat a uvádět, protože jestli si pamatujete staré obaly Čtyřlístku (bílé s velkým obrázkem), tak přesně tyto komiksy v knize najdete. V této publikaci jsou nasbírány příběhy z let 1974 až 1976 Příběhy č.36-54, od Ve stínu pralesa po Vynález na přání. Kniha navazuje na Dvanáct prvních příběhů Čtyřlístku a Slavné příběhy Čtyřlístku.

O knize

 • Nakladatelství: Čtyřlístek
 • Autor: Ljuba Štíplová
 • ISBN: 978-80-85389-45-2
 • Rok vydání: 2004
 • Vazba: Pevná
 • Počet stran: 212
 • Rozměry: 215 x 305mm
 • Doporučená cena: 550 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Tisk a vazba

Publikace je poměrně tlustá a těžká. Knihu máme doma již několik let a vypadá stále jako nová. Matné desky drží hezky, rohy se nezničily a vazba se nevytrhla. Papír není křídový, ale obyčejný.

Recenze: Proslulé příběhy Čtyřlístku

Recenze: Proslulé příběhy Čtyřlístku

Dostupnost

Čtyřlístek jsme dostali od babičky, ale není nový, nýbrž schovaný po tetě. Jestli uvažujete o koupi knížky, mohu ji jen doporučit. Pořídíte ji jednoduše online v knihkupectvích (například na Booktook) i v kamenných prodejnách (třeba v Knihách Dobrovský). Přehled prodejců najdete zde.

Proslulé příběhy Čtyřlístku na BOOKTOOK

Závěrem

Jsem ráda, že právě tuto knížku doma máme, protože příběhy Čtyřlístku se u nás nikdy netratí. Komiks je pro děti zábavným a zajímavým čtením a velmi dobře poslouží pro děti, které nechtějí číst jako cesta k tomu, aby si našly ke knihám trošku nějaký vztah. Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Proslulé příběhy Čtyřlístku

Z komiksu jsou děti nadšené a já jsem ráda, že se jim líbí, protože my, rodiče, jsme na těchto příbězích vyrostli. Kniha je kvalitní, má pevnou vazbu a příběhy Čtyřlístku nás všechny při společném čtení zavedou za neobyčejným dobrodružstvím.

Poměr ceny a kvality
10
Počet stran
10
Ilustrace
10
Kreativita
10
Poměr ceny a počtu stran
10
KLADY
 • Dobrý nápad spojit časopisy do knihy
 • Praktická vazba
 • Hezké provedení
ZÁPORY
 • Vyšší cena, ale zase je v knize celkem 19 příběhů.

Přeji vám krásné čtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart