Recenze: Pojďme se učit: Školní den

Hra umožní dětem vyzkoušet si předměty, se kterými se setkají v první třídě, hravou formou. Odpovězte otázky z matematiky, českého jazyka, prvouky, splňte úkoly z výtvarné či hudební výchovy a hrajte si i o přestávce. Do článku jsem připravila recenzi a také pravidla hry Pojďme se učit: Školní den.

Pojďme se učit: Školní den

Obsah

Recenze: Pojďme se učit: Školní den

Cílem hry je nasbírat všechny dílky předmětů ještě před tím, než se hodiny posunou na třetí hodinu odpoledne. Každý hráč se stává žákem a ve hře plní úkoly z vybraných karet. Děti jsou hodnoceny jako tým. Jeden z hráčů je učitelem.

Kvalita provedení

Kvalita provedení není dokonalá. Herní deska je pevná, papírové figurky hezky drží ve stojanech. Puzzle jsou ze středně tvrdého kartonu. Avšak kartonová krabice není příliš silná a navíc neobsahuje žádné přihrádky na uložení jednotlivých komponent. Všechny prvky hry se rozhází a sesypou na jednu hromadu.

Recenze: Pojďme se učit: Školní den
Recenze: Pojďme se učit: Školní den

Co je součástí balení

 • herní plán
 • deska s dílky předmětů
 • kartonová figurka
 • 100 karet
 • 1 papírové hodiny,
 • 5 popisovacích tabulek
 • 5 mazatelných fixů
 • houba
 • kostka se samolepkami
 • pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 15-30 minut
 • Počet hráčů: 2-5 hráčů
 • Značka: Tactic, distributor Blackfire
 • Vhodné od 5 let
 • Hra obsahuje: návody, karty, destičky, fixy, houbu, kostku, hodiny, herní plán
Pojďme se učit: Školní den

Pravidla hry

Učitel rozdává svým žákům úkoly. Jeden z hráčů je učitel a čte žákům úkoly z kartiček, které si daný žák vybere. Žáci plní úkoly až do té doby, než hodin učitele ukazují tři odpoledne. Za splněné úkoly mohou hráči nasbírat dílek předmětu. Cílem je, aby třída nasbírala všech sedm dílků předmětů a vyplnila desku předmětů těmito dílky.

Recenze: Pojďme se učit: Školní den
Recenze: Pojďme se učit: Školní den

Příprava

Před první hrou musíte nalepit na kostku barevné samolepky, je třeba vyloupnout z kartonu všechny žetony. Musíte složit hodiny.

Karty rozdělte do sedmi balíčků podle jednotlivých předmětů. Každý balíček zamíchejte zvlášť a položte jej lícem dolů. Na desce s hodinami nastavte ručičku na 8 hodin. Vyberte jednoho hráče, který bude hrát učitele. Ten bude mít na starost hodiny. Ostatní hráči si vezmou tabulku a popisovací fix. Zbylé tabulky a fixy dejte stranou. Mazací houbu položte na dosah všech hráčů. Desku předmětů dejte žákům, dílky předmětů položte vedle herního plánu. Během hry budete potřebovat různé předměty z domácnosti – například toaletní papír, nůžky či klobouk.

Recenze: Pojďme se učit: Školní den
Recenze: Pojďme se učit: Školní den

Jak hrát

V každém kole hodí jeden hráč kostkou a posune figurku. Poté všichni hráči plní úkol společně. Hru začíná nejmladší hráč, který hodí kostkou a podle toho, kolik padlo teček, posune figurku po cestičce v libovolném směru. Políčko, na kterém figurka skončí, určí předmět, z něhož bude následující úkol. Učitel vezme z balíčku tohoto předmětu vrchní kartu a přečte úkol. Poté si všichni žáci zapíší nebo zakreslí odpověď na popisovací tabulku. Žák může říct odpověď nahlas. Učitel může napsat svou odpověď na tabulku jako příklad. Jakmile všichni žáci dokončí své odpovědi, učitel zkontroluje, zda jsou odpovědi správné. Správná odpověď je uvedena na kartě úkolu.

 • Pokud alespoň jeden žák úkol splnil, můžou si žáci vzít dílek daného předmětu a vložit ho do desky předmětů.
 • Pokud jeden nebo více žáků úkol nesplnilo, posune učitel hodinovou ručičku na hodinách o jednu hodinu vpřed.

Použitou kartu úkolů odložte na odhazovací hromádku. Žáci si smažou své odpovědi a hra pokračuje ve směru hodinových ručiček k dalšímu hráči, který hází kostkou. Hráči plní úkoly podle toho, na jaké políčko figurka dorazí. Pokud je na kartě obrázek hodin, posune učitel hodinovou ručičku dopředu o další hodinu.

Přestávka: Jestliže učitel otočí kartu přestávky, plní žáci pokyny na kartě, vezmou si dílek daného předmětu. O přestávce se hodiny neposunují.

Konec hry

Pokud se žákům podařilo nasbírat dílky všech předmětů dříve, než je hodinová ručička posunuta na třetí hodinu, hra končí a hráči vyhrávají. Pokud se ručička posune na třetí hodinu a žáci nenasbírali všechny dílky předmětů, hra končí bez vítěze.

Recenze: Pojďme se učit: Školní den
Recenze: Pojďme se učit: Školní den

Skladování hry

Hra je uložena v papírové krabici, která není příliš silná. Uložení hry není příliš promyšlené. Krabice je velmi hezky pomalovaná obrázky, ale zcela zde chybí přihrádky na uložení karet a skládaček, a tak se všechny komponenty sesypou na jednu hromadu spolu s herním plánem.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Tlamagames.com.

POJĎME SE UČIT na TLAMAGAMES.COM

9.5 Hodnocení
Pojďme se učit: Školní den

Edukativní hra dětem zábavnou formou rozšíří obzory z českého jazyka, matematiky, prvouky. Děti plní úkoly také z výtvarné a hudební východy. Vyzkouší si celkem sedm předmětů. Kooperativní hra pomáhá také rozvíjet práci ve skupině. Provedení hry je poměrně dobré.

Poměr ceny a kvality
8
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Zajímavý koncept
 • Naučná hra
 • Děti zabaví a ještě se něco naučí
 • Kooperativní hra
ZÁPORY
 • Uložení hry není dobré
Pojďme se učit: Školní den

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart