Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)

Hra Pohádkáři mě zaujala krásným a netradičním provedením. Děti při hře vypráví příběhy, podobně jako u hry Dixit. Do článku jsem připravila pravidla, recenzi a také video, ve kterém uvidíte, jak hra vypadá.

Pohádkáři + rozšíření

Obsah

Recenze: Pohádkáři

Pohádkáři jsou desková hra, která se inspirovala populární hrou Dixit, ale přináší nový rozměr prostřednictvím příběhů. Každý hráč si vybere příběh a jeden z nich přebírá roli vypravěče. Příběh obsahuje karty s textem a hráči jsou vyzváni volit postavu, která se do něj nejlépe hodí. Každý hráč potají vybírá kartu s postavou, kterou si myslí, že je nejvhodnější, karty se zamíchají a hráči poté hlasují, která postava se do příběhu nejlépe hodí. Body se udělují podle toho, kdo správně uhádl postavu (podobně jako v Dixitu). Vítězem hry Pohádkáři se stává hráč s nejvyšším počtem bodů na konci příběhu.

Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)
Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)

Kvalita provedení

Hra je zajímavě koncipovaná. Součástí je velmi povedená kniha se silnými stránky i s průhlednými kapsami. Karty s příběhy jsou spíše silnější, obrázkové kartičky jsou hezky barevné a krásně ilustrované.

Co je součástí balení

 • Kniha s průhlednými kapsami
 • 38 oboustranných příběhových karet
 • 86 karet hrdinů
 • Hlasovací a bodovací stupnice
 • 36 hlasovacích žetonů
 • 6 značek hráčů
 • Pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca do 30 minut
 • Počet hráčů: 2-6 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 5 let
 • Hra obsahuje: návod, karty, knihu, kolečka jako figurky
Pohádkáři + rozšíření

Pravidla hry

Dvě děti (Wilfred a Marie) našly kouzelnou knihu. Hrdinové této knihy mohou putovat mezi příběhy. Přidejte se k dětem a zaplňte příběhy v knize jedinečnými hrdiny. Vyprávějte příběhy, využijte představivost a důvtip.

Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)
Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)

Příprava hry

Otevřete knihu na první stránce a položte ji doprostřed stolu. Sestavte hlasovací a bodovací stupnici a položte ji pod knihu. Vyberte jeden libovolný příběh, vezměte všechny jeho karty a karty seřaďte postupně podle číslování od 1 do 7. První kartu příběhu vložte do kapsičky na pravé straně knihy, zbývající karty položte vedle knihy.

Každému hráči dejte 6 hlasovacích žetonů a značku hráče ve zvolené barvě. Značky hráčů položte na začátek bodovací stupnice. Zamíchejte balíček karet hrdinů a rozdejte 5 karet každému hráči. Zbylé karty obrázky dolů vedle hlasovací a bodovací stupnice. Otočte vrchní kartu z balíčku hrdinů a vložte ji do kapsičky na první stránce knížky. To je první hrdina příběhu.

Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)
Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)

Průběh hry

Každý příběh je složený ze sedmi karet. Pokud jde o rozvětvený příběh, ten je složený z 10 karet. Hra trvá pět kol, během kterých hráči dohromady vybírají hrdiny pro jednotlivé příběhové karty, s výjimkou první a poslední. Role, kterou hrdina v příběhu dostane, je v textu zvýrazněna tučnou kurzívou.

Nejprve vyberte vypravěče příběhu. vypravěč se normálně účastní hry, ale zároveň hráčům předčítá příběhové karty a pomůže řídit hru. Vypravěč všem hráčům přečte úvodní příběhovou kartu na první stránce a poté stránku otočí. Poté vloží druhou příběhovou kartu do odpovídající kapsičky a opět ji přečte. Poté všichni hráči včetně vypravěče vyberou ze své ruky kartu hrdiny, která podle nich nejlépe odpovídá popisu na příběhové kartě a položí ji obrázkem dolů. Role je na příběhové kartě vyznačena tučnou kurzívou. Jakmile všichni hráči vyberou kartu hrdiny, vypravěč karty obrázky dolů zamíchá a poté je obrázky vzhůru vyloží pod hlasovací stupnici. Každá karta by měla být přiřazena pod jeden symbol na stupnici. Každý hráč tajně vyberete jeden hlasovací žeton, který odpovídá hrdinovi, jenž se podle něj do příběhu hodí nejvíce a položí ho symbolem dolů na stůl. Potom všichni hráči najednou otočí své hlasovací žetony a položí je ke kartám, pro které hlasovali. Není možné hlasovat pro svého vlastního hrdinu.

Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)
Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)

Bodování

Hráči získají jeden bod za každý hlas, který dostala jejich karta. Pokud nějaká karta dostala nejvíce hlasů, získává každý hráč, který pro ni hlasoval 1 bod navíc. Vítěznou kartu vložte do kapsičky na levé straně knihy. Přesuňte své značky po bodovací stupnici podle získaných bodů. Dejte stranou zbývající karty hrdinů a každému hráči rozdejte z balíčku 1 novou kartu. Hra opět pokračuje, hráči si vezmou bodovací žetony, vypravěč otočí na další stránku a hra pokračuje.

Konec hry

Hra končí uzavřením příběhu. Poslední karta každého příběhu neobsahuje žádnou roli, po jejím vložení do knížky již není žádné hlasování. Hráč, který má nejvíce bodů, vyhrává hru.

Další varianty

Hra nabízí také další varianty pro 3-6 hráčů nebo pro 2 hráče.

Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)
Recenze: Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)

Rozšíření

Zakoupit můžete rozšíření hry, které obsahuje další krásně ilustrované karty zvířátek a také prázdné karty. Na prázdné karty si můžete vytvořit své vlastní jedinečné příběhy.

Skladování hry

Hra je uložena v pevné papírové krabici, která je hezky rozčleněna. Karty jsou uloženy ve speciálních přihrádkách, žetony mají své místo, kniha hezky zapadne do plastové přihrádky. Uložení hry je velmi dobré a logické.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Alza.cz.

POHÁDKÁŘI na ALZA.CZ

10 Hodnocení
Pohádkáři + rozšíření (ADC Blackfire)

Krásně ilustrovaná hra rozvíjí dětskou fantazii. Díky vyprávění příběhů upustí děti uzdu představivosti a kreativnímu myšlení. Hra se hodí pro děti, které rády tvoří příběhy. Nadchne malé vypravěče i malé čtenáře a je určitým předstupněm pro hru DIxit.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Krásné ilustrace
 • Zajímavý koncept
 • Nádherné provedení
 • Praktické uložení v krabici
 • Možnost dokoupit rozšíření
 • Malé vypravěče opravdu moc baví a zajímá.
ZÁPORY
 • V některých e-shopech vyšší cena (ale online jde pořídit cenově dobře)
Pohádkáři + rozšíření

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart