DOPORUČUJI

Recenze: Podívej se do svého těla

Dobrých knížek není nikdy dost. A právě Podívej se do svého těla je toho důkazem. Tleskám nad provedením, zajímavým konceptem, obrázky i textem. 

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je kniha určena

Knížka je určena pro předškoláky i děti na prvním stupni základní školy, myslím, že přibližně do deseti let věku. Děti se prostřednictvím okének doslova a do písmene podívají do svého těla. 

Recenze: Podívej se do svého těla

Recenze: Podívej se do svého těla

Co v knize najdete

Hned na první dvojstraně vás zaujme hezky zpracovaný obsah. Stránka je využitá na sto procent. Kromě toho, co vás v knize čeká, se děti dozví, co je na povrchu těla, jaké jsou části těla a také nahlédnou pod pokličku – zjistí, kde jsou svaly a kosti.

Na druhé dvojstraně je hezky zpracován příjem potravy. Odklápěcí okénka se zajímavými obrázky a informacemi dětem vysvětlí, jak každý den přijímají potravu, která jim dodá energii. Na třetí dvojstraně je znázorněno, jak dýcháme a také jak proudí v těle okysličená a neokysličená krev.

Čtvrtá dvojstrana se věnuje pohybovému aparátu – kostem a svalům. Na šesté dvojstraně je podrobně rozpracován mozek a na předposlední dvojstraně jsou zpracovány smysly – zrak, čich, hmat, chuť a sluch. Na poslední dvojstraně je zachycen růst a hojení – co jsou bacily, jak rostou zuby, proč kýcháme i jak se narodí miminko.

Recenze: Podívej se do svého těla

Recenze: Podívej se do svého těla

O knize

 • Nakladatelství: Svojtka
 • ISBN: 978-80-256-1050-3
 • Rok vydání: 2017
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 14
 • Rozměry: 224 x 199 x 24 mm
 • Doporučená cena: 349 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Tisk a vazba

Vazba leporelo je velmi hezky udělaná. Kniha má zaoblené rohy, tvrdé desky, které jsou na omak sametové, obrázky jsou vyvedeny parciálním lakem. Okénka v knize přesně sedí na svém místě, avšak je možné, že okénko může malé dítě utrhnout. Kniha se nehodí pro děti do tří let.

Recenze: Podívej se do svého těla

Recenze: Podívej se do svého těla

Dostupnost

Kniha je velmi dobře dostupná. Pořídíte ji v malých knihkupectvích i ve velkých internetových obchodech. Knihu koupíte například v internetovém knihkupectví Knihy Dobrovský.

PODÍVEJ SE DO SVÉHO TĚLA NA KNIHYDOBROVSKY.CZ

Závěrem

Za sebe říci, že tohle je jedna z nejlepších knih, jakou nakladatelství Svojtka vydalo. Je skvělá, naučná, zábavná, krásná a mně a dětem se moc líbí. Děti se dozví řadu zajímavostí a zábavnou formou poznají základní informace o svém těle. Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Podívej se do svého těla - více než 100 odklápěcích okének

Perfektní knížka, kterou bych všem doporučila pro předškoláky, prvňáčky i druháky. Na své si přijdou i trošku starší děti. Kniha zábavnou formou děti seznámí s tím, co se děje v jejich těle.

Poměr ceny a kvality
10
Počet stran
10
Ilustrace
10
Dostupnost
10
KLADY
 • Za mě jedna z nejlepších knih od Svojtky
 • Hezké zpracování
 • Skvělý nápad
 • Naučná, zajímavá
 • Dětem se líbí
 • Kvalitně udělaná
ZÁPORY
 • Nic

Přeji vám krásné čtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart