Recenze: Pepo! Ty popleto!

Krásná kniha Pepo, ty popleto je pokračováním velmi úspěšné a povedené knížky Edo, ty neposedo. Do článku jsem připravila podrobnější recenzi na tuto dětskou knížku.

Pepo! Ty popleto!

Obsah

Pro koho je kniha určena

Kniha se hodí pro děti od přibližně tří (možná už od dvou a půl) let až do sedmi nebo osmi let věku. Dvouleté děti budou zajímat obrázky, předškoláci budou chtít vědět, co je v bublinách napsané a školáci si budou rádi číst snadný text sami.

Recenze: Pepo! Ty popleto!
Recenze: Pepo! Ty popleto!

Co v knize najdete

Na každé dvojstraně je vždy nakreslen tematický obrázek, na kterém slon Eda a opičák Pepa zažívají zajímavé situace – v textech jsou zmíněny zdvořilostní fráze a také věty, které by se říkat neměly.

Recenze: Pepo! Ty popleto!
Recenze: Pepo! Ty popleto!

Kniha se tematicky dotýká zimy (na rozdíl od prvního dílu Edo, ty neposedo!) – postavy z knihy se chystaní na Vánoce, slaví Vánoce i Silvestra.

Recenze: Pepo! Ty popleto!
Recenze: Pepo! Ty popleto!

O knize

 • Nakladatelství: Portál
 • Autor: Vendula Hegerová
 • ISBN: 978-80-262-1836-4
 • Rok vydání: 2021
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 18
 • Doporučená cena: 349 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Tisk a vazba

Vazba leporelo je hezká, kvalitní a kniha vydrží i trošku nešetrnější zacházení.

Dostupnost

Knihu koupíte dobře online, například v Knihydobrovsky.cz. Jestli doma ještě nemáte první díl Edo, ty neposedo!, doporučuji koupit nejprve ten – je o trošku lepší. 🙂 Mohlo by vás zajímat: Recenze knihy Edo, ty neposedo.

PEPO! TY POPLETO! na KNIHYDOBROVSKY.CZ

Závěrem

Krásná kniha se dětem líbí. Mně se první díl s názvem Edo, ty neposedo! líbil přeci jen o trošku víc. V této knize chybí moc hezké básničky, které provázely celý první díl, a to mi přijde velká škoda. Obrázky jsou stejně hezké jako u prvního dílu. Kniha má velká písmena.

9.8 Hodnocení
Pepo! Ty popleto!

Pokračování úspěšné knížky Edo, ty neposedo! je velmi povedené, ale první díl se nám líbí o trosku víc. Kniha se tematicky dotýká zimy a ukazuje běžné i nevšední životní situace jako etiketu pro nejmenší. V knize chybí básničky (v prvním díle byly).

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Poměr ceny a počtu stran
10
Ilustrace
10
Kreativita
9
KLADY
 • Krásné ilustrace
 • Zajímavé dialogy
 • Místy vtipné obrázky
ZÁPORY
 • V knize chybí básničky (oproti prvnímu dílu - je to velká škoda).

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Pepo! Ty popleto!

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart