DOPORUČUJI

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Tahle knížka si zaslouží velkou dávku pozornosti. JE TOTIŽ SKVĚLÁ. Děti mají díky ní přirozený zájem o poznávání světa. Kniha nabídne elementární znalosti a také pár zajímavostí.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je kniha určena

Na první pohled se zdá, že je knížka určena zejména malým dětem, ale není tomu tak. Předškoláci si budou v knize se zájmem prohlížet, žel neporozumí ještě všemu co je v ní napsáno. Jistě zaujme děti na prvním stupni základní školy. Děti si velmi rozšíří obzory. Obrazový atlas světa nenahradí ten klasický, není učebnicí, přesto je skvělou pomůckou a doplněním ke klasickým knížkám. Atlas nejvíce ocení děti od 5 až 6 let až do 9 let (a možná i starší děti, to nevím).

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Co v knize najdete

Atlas je rozdělen do osmi kapitol. Každou kapitolu tvoří jeden dvojlist. První kapitola se letmo zabývá tím, co je to atlas. I na této stránce najdete zajímavosti a odklápěcí okénka. Druhá kapitola se věnuje Severní Americe. V boxu jsou uvedeny vybrané zajímavosti “Největší v Severní Americe?” a dále si malí čtenáři mohou prohlížet obrázky a zjistí spoustu zajímavostí v odklápěcích okénkách.

Třetí kapitola se věnuje Jižní Americe. Opět jsou zde uvedena “Největší v Jižní Americe?” a dále spousta zajímavostí a odklápěcích okének – nejvyšší stavba, Velikonoční ostrovy, jaké plodiny se rozšířily z Jižní Ameriky do světa, výroba džusu v Brazílii (a další známé i neznámé pojmy). Evropa je pojata krásně a živě. Okénka ukazují řadu zajímavostí, obrázky prezentují typické dominanty jednotlivých států a také se čtenáři dozví, jak se řekne Ahoj či Dobrý den v různých jazycích.

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

U Afriky nechybí krásné okénko a informace o tom, že Afrika byla dohromady spojena s Jižní Amerikou. Na tomto dvojlistu jsou informace nejen o Africe, ale také o Atlantiku, o Mauriciu, Seychelách a Indickém oceánu. Pestrost a živost Asie nastíní další dvojstrana. Informace, které se čtenáři dozví sahají také do minulosti až do období prvních civilizací. Atlas neopomene hlavní dominanty kontinentu – hory, zvířata, řeky, stavby í rostliny.

Neméně zajímavá je předposlední kapitola s názvem Austrálie a Oceánie. Na obrázcích nechybí potápění se žraloky, surfing, Uluru, známá Opera v Sydney, ale také zajímavosti o ostrovech v Oceánii. Poslední část knihy se věnuje Antarktidě. Zde je také ukrytá v papírové kapse mapa celého světa.

O knize

 • Nakladatelství: Svojtka
 • ISBN: 978-80-256-0784-8
 • Rok vydání: 2017
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 14
 • Rozměry: 224 x 284 mm
 • Doporučená cena: 349 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Tisk a vazba

Vazba leporelo je velmi hezky udělaná. Kniha má zaoblené rohy, tvrdé desky, které jsou na omak sametové, obrázky jsou vyvedeny parciálním lakem. Okénka v knize přesně sedí na svém místě, avšak je možné, že okénko může malé dítě utrhnout. Kniha se nehodí pro děti do tří let.

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Dostupnost

Atlas je velmi dobře dostupný. Pořídíte jej v malých knihkupectvích i ve velkých internetových obchodech. Obrazový atlas světa seženete za poměrně slušnou cenu na KnihyDobrovsky.cz.

Obrazový atlas světa  na KNIHYDOBROVSKY.CZ

Závěrem

Za sebe říci, že tohle je jedna z nejlepších knih, jakou nakladatelství Svojtka vydalo. Je skvělá, naučná, zábavná, krásná a mně a dětem se moc líbí. Děti se dozví řadu zajímavostí a zábavnou formou poznají základní informace o všech kontinentech. Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Krásná kniha zaujme děti na první pohled. Silné listy a vazba leporelo zajistí poměrně vysokou odolnost, přesto je potřeba s knížkou zacházet opatrně. Pod okénky se ukrývají zajímavé informace a hezké obrázky. Ilustrace jsou hezké a publikaci skvěle doplňují.

Poměr ceny a kvality
10
Počet stran
10
Ilustrace
10
Dostupnost
10
KLADY
 • Za mě jedna z nejlepších knih od Svojtky
 • Hezké zpracování
 • Skvělý nápad
 • Naučná, zajímavá
 • Dětem se líbí
 • Kvalitně udělaná
ZÁPORY
 • Nic

Přeji vám krásné čtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart