Tahle knížka si zaslouží velkou dávku pozornosti. JE TOTIŽ SKVĚLÁ. Děti mají díky ní přirozený zájem o poznávání světa. Kniha nabídne elementární znalosti a také pár zajímavostí.

Karolínka a její příběhy
Naučná a zábavná kniha pro děti od 4 do 7 let - všechny znalosti potřebné před nástupem do školy
349 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je kniha určena

Na první pohled se zdá, že je knížka určena zejména malým dětem, ale není tomu tak. Předškoláci si budou v knize se zájmem prohlížet, žel neporozumí ještě všemu co je v ní napsáno. Jistě zaujme děti na prvním stupni základní školy. Děti si velmi rozšíří obzory. Obrazový atlas světa nenahradí ten klasický, není učebnicí, přesto je skvělou pomůckou a doplněním ke klasickým knížkám. Atlas nejvíce ocení děti od 5 až 6 let až do 9 let (a možná i starší děti, to nevím).

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Co v knize najdete

Atlas je rozdělen do osmi kapitol. Každou kapitolu tvoří jeden dvojlist. První kapitola se letmo zabývá tím, co je to atlas. I na této stránce najdete zajímavosti a odklápěcí okénka. Druhá kapitola se věnuje Severní Americe. V boxu jsou uvedeny vybrané zajímavosti „Největší v Severní Americe?“ a dále si malí čtenáři mohou prohlížet obrázky a zjistí spoustu zajímavostí v odklápěcích okénkách.

Třetí kapitola se věnuje Jižní Americe. Opět jsou zde uvedena „Největší v Jižní Americe?“ a dále spousta zajímavostí a odklápěcích okének – nejvyšší stavba, Velikonoční ostrovy, jaké plodiny se rozšířily z Jižní Ameriky do světa, výroba džusu v Brazílii (a další známé i neznámé pojmy). Evropa je pojata krásně a živě. Okénka ukazují řadu zajímavostí, obrázky prezentují typické dominanty jednotlivých států a také se čtenáři dozví, jak se řekne Ahoj či Dobrý den v různých jazycích.

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

U Afriky nechybí krásné okénko a informace o tom, že Afrika byla dohromady spojena s Jižní Amerikou. Na tomto dvojlistu jsou informace nejen o Africe, ale také o Atlantiku, o Mauriciu, Seychelách a Indickém oceánu. Pestrost a živost Asie nastíní další dvojstrana. Informace, které se čtenáři dozví sahají také do minulosti až do období prvních civilizací. Atlas neopomene hlavní dominanty kontinentu – hory, zvířata, řeky, stavby í rostliny.

Neméně zajímavá je předposlední kapitola s názvem Austrálie a Oceánie. Na obrázcích nechybí potápění se žraloky, surfing, Uluru, známá Opera v Sydney, ale také zajímavosti o ostrovech v Oceánii. Poslední část knihy se věnuje Antarktidě. Zde je také ukrytá v papírové kapse mapa celého světa.

O knize

 • Nakladatelství: Svojtka
 • ISBN: 978-80-256-0784-8
 • Rok vydání: 2017
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 14
 • Rozměry: 224 x 284 mm
 • Doporučená cena: 349 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Tisk a vazba

Vazba leporelo je velmi hezky udělaná. Kniha má zaoblené rohy, tvrdé desky, které jsou na omak sametové, obrázky jsou vyvedeny parciálním lakem. Okénka v knize přesně sedí na svém místě, avšak je možné, že okénko může malé dítě utrhnout. Kniha se nehodí pro děti do tří let.

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Dostupnost

Atlas je velmi dobře dostupný. Pořídíte jej v malých knihkupectvích i ve velkých internetových obchodech. Obrazový atlas světa seženete za poměrně slušnou cenu na Booktook.cz. Dostupný je také například v internetovém knihkupectví Knihy Dobrovský.

Obrazový atlas světa  na BOOKTOOK

Závěrem

Za sebe říci, že tohle je jedna z nejlepších knih, jakou nakladatelství Svojtka vydalo. Je skvělá, naučná, zábavná, krásná a mně a dětem se moc líbí. Děti se dozví řadu zajímavostí a zábavnou formou poznají základní informace o všech kontinentech. Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek

Krásná kniha zaujme děti na první pohled. Silné listy a vazba leporelo zajistí poměrně vysokou odolnost, přesto je potřeba s knížkou zacházet opatrně. Pod okénky se ukrývají zajímavé informace a hezké obrázky. Ilustrace jsou hezké a publikaci skvěle doplňují.

Poměr ceny a kvality
10
Počet stran
10
Ilustrace
10
Dostupnost
10
KLADY
 • Za mě jedna z nejlepších knih od Svojtky
 • Hezké zpracování
 • Skvělý nápad
 • Naučná, zajímavá
 • Dětem se líbí
 • Kvalitně udělaná
ZÁPORY
 • Nic

Přeji vám krásné čtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart