Recenze nosítka Rischino Standard

Nosítko Rischino mě zaujalo na první pohled. Byla jsem zvědavá na to, jak bude sedět. Vůbec poprvé jsem ho vyzkoušela, když jsem stěhovala věci s dětmi. Jak je nosítko pohodlné a jak sedí? 

Obsah

Věk dítěte

Nosítko se podle výrobců hodí pro děti od hmotnosti 3,5 kilogramů do hmotnosti 20 kilogramů. Novorozence jsem do nosítka neměla možnost dát, nicméně takováto nosítka jsou vhodnější až pro starší děti, kterým je okolo 2 až 3 měsíců. I parametry nosítka napovídají tomu, že bude na novorozence velké. Ohledně vhodné polohy novorozence v nosítku bych raději snad ani nepolemizovala, to je na samostatný článek. Na druhé straně, a to jsem mohla vyzkoušet, je nosítko pro dítě o hmotnosti 20 kilogramů příliš malé. Nosila jsem Filku, který má 11 kilogramů a přišlo mi, že je na něj tak akorát. Výrobce pravděpodobně myslel, že nosítko je testováno na hmotnostní kategorii 3,5 kilogramů až 20 kilogramů. Což ale ještě neznamená, že jej pro takhle lehké či těžké děti skutečně reálně využijete. Zkoušela jsem vložit do nosítka 17 kilogramové dítě, nevešlo se do něj.

Nosítko Rischino Standard

Nosítko Rischino Standard

nahoru ↑

Rozměry a parametry

Nosítko verze Standard není rostoucí. Velikost zádové opěrky je 43 centimetrů, šířka sedu, respektive šířka látky mezi nožičkami, je 30 centimetrů. Nosítko jsem přeměřovala a rozměry uvádím reálné použitelné (nikoli katalogové).

Rozměry nosítka Rischino Standard

Rozměry nosítka Rischino Standard

Nosítko Rischino Standard - prostor pro novorozeneckou vložku

Nosítko Rischino Standard – prostor pro novorozeneckou vložku

DALŠÍ PARAMETRY NOSÍTKA

 • Věk dítěte: do 24 měsíců (maximálně 80 centimetrů)
 • Nosnost: do 20 kg
 • Na drobnou postavu: OD VELIKOSTI 36
 • Na velkou postavu: ANO
 • Rozměry nosítka: Nožičky 30 cm, Záda 43 cm
 • Šířka bederního pásu: 8 – 11 cm
 • Tloušťka bederního pásu: 0,8 cm
 • Utažení ramenních popruhů: OBTÍŽNĚJŠÍ
 • Pohodlí bederního pásu: MÍRNĚ TLAČÍ
 • Překřížení ramenních popruhů: ANO
 • Kapucka součástí nosítka: ANO
 • Slintáčky součástí nosítka: NE
 • Cena: 3 100 Kč

nahoru ↑

Vzhled

Nosítko pro děti Rischino Standard je vyrobeno ze 100% biobavlny. Je barveno přírodními barvami a na první pohled je vidět, jak je kvalitně ušito. Nosítka Rischino mají kapuci, která se připíná na suchý zip. Pokud kapucku nechcete, schováte ji do kapsičky. Bederní pás je nesmírně tenký, ale neláme se. Na drobnou postavu je spíše volnější. Spona, na kterou se pás zapíná je velká, pevná a nemá zámek. Ramenní popruhy je možné překřížit nebo je nosit nepřekřížené. Ramenní popruhy jsou velmi měkké a to je velké pozitivum nosítka. Utahují se směrem vzhůru (opačně než batoh), takže je s dítětem v nosítku příliš nepřitáhnete. Nosítko svým provedením velmi připomíná Lenny Lamb Baby. Na bederním pásu je kapička, kterou připnete suchými zipy.

nahoru ↑

Jak nosítko sedí?

Mně nosítko bohužel nesedělo. Bederní pás mě tlačil, ale na větší postavu může nosítko sedět dobře. Ramenní popruhy byly velmi příjemné, měkké, a škoda, že bederní pás tlačil.

nahoru ↑

Varianty

Nerostoucí nosítko Rischino Standard se hodí pro děti od přibližně tří měsíců do dvou let. Poté by nosítko mohlo být dítěti malé. Rischino vyrábí také rostoucí nosítka s označením Flexible. S těmi zkušenost nemám.

Srovnání nosítka Rischino Standard a Lenka 4ever

Srovnání nosítka Rischino Standard a Lenka 4ever

nahoru ↑

Alternativa

Jestli hledáte perfektní rostoucí nosítko, zkuste se podívat na ergonomické nosítko Lenka 4ever (Recenze ergonomického nosítka Lenka 4ever). Vyhrálo velký test ergonomických nosítek, který jsem dělala v roce 2019.  Nosítko Lenka 4ever je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, hodí se pro děti od velikosti 68 do velikosti 104. Aktuálně nosím na zádech dítě ve věku 3,5 let o hmotnosti 17 kilogramů (žádný drobek to není) a na břiše dvouletého s hmotností 11 kilogramů. Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na velkého muže.

Nosítko LEnak 4ever

Nosítko Lenka 4ever

Nosítko Lenka 4ever seženete přímo v jejich českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko mě překvapilo nejen svým krásným vzhledem, ale zejména poctivým provedením. Bederní pás je velmi široký, měkký a zároveň pevný i na 17 kilogramové dítě, které v něm nosím. Lenka 4ever nabízí skvělý poměr ceny a kvality. Je rostoucí, nastaví se snáze než KiBi, je výrazně pohodlnější a jsem moc ráda, že ho mám. Děkuji za něj.

8.1 Hodnocení
Rischino Standard

Nosítko Rischino Standard je velmi pěkně ušito. Na první pohled jsem viděla vysokou kvalitu. Ramenní popruhy jsou měkké, pohodlné. Bederní pás mě bohužel tlačil. Ramenní popruhy se utahují pro mě velmi neprakticky, a proto bych si nosítko nekoupila.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Nastavení
6
Komfort
7
Velikost
6
Velikost
7
KLADY
 • Krásně ušito - precizní práce
 • Velmi hezký materiál
 • Nízká cena
ZÁPORY
 • Uvedená hmotnost neodpovídá velikosti dítěte.
 • Bederní pás tlačí.
 • Ramenní popruhy se utahují poměrně obtížně.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart