Recenze nosítka Lenny Lamb LennyUp

Novinka rostoucího nosítka od Lenny Lamb mě zajímala. Když jsem ho mohla vyzkoušet, byla jsem upřímně moc ráda. Zajímalo mě, jak se nosítko nastavuje a jak sedí. Víte, jak se liší od  modelů Lenny Lamb?
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Věk dítěte

První rostoucí nosítko společnosti Lenny Lamb se nazývá LennyUp. Jak už samotné pojmenování napovídá, nosítko roste s vaším miminkem. Výrobce uvádí, že je možné nosítko používat od 3,5 kilogramů až do 20 kilogramů. Zkoušela jsem na 11 kilogramové dítě a nosítko bylo akorát. Docela mě mrzelo, že je nosítko takto drobné. Tříleté dítě se do něj rozhodně nevejde. Velikostí se mi zdá menší, případně srovnatelná, než verze Lenny Lamb Baby.

Rozměry a parametry

Velmi zajímavým mechanismem je možné stáhnout látku mezi nožičkami i zádovou opěrku. Podobně se upravuje Tula Free To Grow. Látku mezi nožičkami můžete stáhnout na minimum od 17 centimetrů a povolit na maximum do 40 centimetrů. Velikost zádové opěrky stáhnete od 34 centimetrů do 43 centimetrů. Nosítko jsem přeměřovala a rozměry uvádím reálné použitelné (nikoli katalogové).
DALŠÍ PARAMETRY NOSÍTKA
 • Věk dítěte: do 18 – 20 měsíců
 • Nosnost: do 20 kg
 • Na drobnou postavu: OD VELIKOSTI 36
 • Na velkou postavu: ANO
 • Rozměry nosítka: Nožičky 17 – 40 cm, Záda 34 – 43 cm
 • Šířka bederního pásu: 9,5 – 15 cm
 • Tloušťka bederního pásu: 0,7 cm
 • Utažení ramenních popruhů: OBTÍŽNĚJŠÍ
 • Pohodlí bederního pásu: POHODLNÝ
 • Překřížení ramenních popruhů: ANO
 • Kapucka součástí nosítka: NE
 • Slintáčky součástí nosítka: NE
 • Cena: 4 500 Kč

Vzhled

LennyUp má neuvěřitelně krásné látky, které mě přímo fascinují, jenže bohužel je pro mě nosítko jakéhokoli střihu LennyLamb nepoužitelné. Nosítka Lenny Lamb se hodí od velikosti 36/38. Máte-li velikost XS jako já, bude vám bederní pás velký. Právě proto mě moc potěšila zpráva, že výrobci vyslyšeli přání zákaznic a nosítka budou nově také pro menší konfekční velikosti. Nosítko pro miminka LennyUp má bederní pás přizpůsobený menší postavě a sedí přibližně na velikost 36. Ramenní popruhy mají extra měkké polstrování, jsou krásně měkké. Na bederním pásu je kapsička na drobnosti. Nosítko nemá kapucku.
Rostoucí ergonomické nosítko LennyUp

Rostoucí ergonomické nosítko LennyUp

Jak nosítko sedí?

Nosítko na větší postavu sedí dobře. Malé postavě i přes úpravy, které Lenny Lamb udělalo, může být velké. Záleží na tom, jak moc je postava drobná. Máte-li konfekční velikost 34, nosítko před nákupem vyzkoušejte, jestli vám vyhovuje.

Jak se nastavuje?

Látka mezi nožičkami se nastavuje podobně jako u nosítka Tula FTG, kde stáhnete látku na pásu. U nosítka LennyUp se látka přichytí za suchý zip a nosítko nabízí více pozic než Tula FTG. Zádová opěrka se stahuje pásky jako když nastavujete popruh u batohu. Bederní pás se zapíná jako krosna. Ramenní popruhy se utahují velmi neprakticky směrem vzhůru, což vám může poměrně dost zkomplikovat život, protože si na konce popruhů nemusíte dosáhnout. Já bych si při nastavování zlomila obě ruce a to říkám bez nadsázky. Pro mě je nemožné popruhy utáhnout, je-li dítě v nosítku. Právě kvůli tomu bych si nosítko nemohla koupit, ale věřím, že pro někoho to nebude žádný problém.
Nosítko LennyUp: Nastavenovací mechanismus látky mezi nožičkami.

Nosítko LennyUp: Nastavenovací mechanismus látky mezi nožičkami.

Varianty

Od společnosti Lenny Lamb koupíte nerostoucí nosítka Baby a Toddler. Novinkou je rostoucí nosítko LennyUp. Zkoušela jsem velikost Baby, která mi přišla bezvadná, ale vytkla bych jí to stejné, co této rostoucí verzi. Nosítko LennyUp mě potěšilo a trošku zklamalo. Potěšilo mě tím, že bederní pás sedí i na menší postavy (alespoň na velikost 36). Nosítko je pohodlné a nabízí standard, na který jsme od Lenny Lamb zvyklí. Co mě zklamalo? Uvedené rozměry a váhové rozpětí nosítka. Nosítko bude 20 kilogramovému dítěti malé. Dobře se do něj vejde 11 kilogramové dítě. Trošku mě to mrzí, protože by stačilo zpřesnit informaci pro spotřebitele přímo u popisu produktu, abyste věděli, že si kupujete nosítko, které bude do věku okolo dvou let (případně do délky maximálně 85 centimetrů), nikoli, že v něm budete moci nosit dítě až do 20 kilogramů. Největším úskalím je utahování ramenních popruhů, které zůstalo stejné a kvůli kterému bych si nosítko nekoupila. Každému ale vyhovuje něco jiného.
Srovnání tloušťky bederního pásu s nosítkem Lenka 4ever

Srovnání tloušťky bederního pásu s nosítkem Lenka 4ever

Srovnání velikosti nosítek: LennyUp a Lenka 4ever

Srovnání velikosti nosítek: LennyUp a Lenka 4ever

Kvalitní alternativa

Jestli hledáte perfektní rostoucí nosítko, zkuste se podívat na ergonomické nosítko Lenka 4ever Neo (recenze), které je překrásné, kvalitní a má řadu moderních vychytávek – kožené doplňky, slintáčky zdarma, magnetickou přezku na zádech, stahování látky mezi nožičkami na provázek (nikoli na cvoky), sponu na bederním pásu se zámkem, velmi měkký bederní pás i pohodlné ramenní popruhy.  Nosítko Lenka 4ever NEO je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, hodí se pro děti od velikosti 68 do velikosti 104.  Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na velkého muže.
Recenze rostoucího nosítka Be Lenka 4ever Neo

Recenze rostoucího nosítka Be Lenka 4ever Neo

Nosítko Lenka 4ever NEO koupíte v českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko mě překvapilo nejen svým krásným vzhledem, ale zejména poctivým provedením. Nosítko je maximálně pohodlné a jsem moc ráda, že ho mám. Děkuji za něj.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

8.3 Hodnocení
Nosítko LennyUp

Rostoucí ergonomické nosítko přizpůsobíte velikosti miminka. Kvalitně ušité a krásné nosítko mě na první pohled zaujalo. Byla jsem zklamaná tím, že stále, i přes drobné úpravy střihu, dost dobře nesedí na drobnou postavu. Nosítko musíte nastavit dokonale ještě předtím, než do něj umístíte dítě. Ramenní popruhy jdou utáhnout spíše hůře.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Nastavení
7
Komfort
7
Velikost
6
KLADY
 • Krásně ušito.
 • Hned na první pohled vidíte kvalitu materiálu.
 • Bederní pás je velmi tenký, ale je pohodlný.
ZÁPORY
 • Stále, i přes úpravy střihu, nesedí na příliš malou a drobnou postavu velikosti 34.
 • Ramenní popruhy se utahují spíše těžce.
 • Nosítko musíte do detailu nastavit, než do něj uložíte dítě.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart