Recenze nosítka LennyLamb Baby

Když mi napsala paní Andrea ze Zkusnositko.cz, jestli bych si nechtěla půjčit nějaké nosítko na testování, měla jsem velkou radost. No, proč ne. Ráda vyzkouším klidně všechna nosítka. Nejdříve jsem testovala Manducu (ta mě moc nenadchla), potom letní verzi nosítka Tula Standard (těším se na normální) a nakonec nosítko LennyLamb Baby. V megadlouhé recenzi vám to všechno povím. 🙂
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Když se řekne…

Co si představíte pod značku LennyLamb? Ten, kdo o nosítkách neví vůbec nic, by si mohl myslet, že jde o značku z Anglie nebo Nového Zélandu, která má něco společného s ovcemi. Ve skutečnosti jsou nosítka LennyLamb polská. Příběh začíná v jednoho teplého květnového dne roku 2007 ve Varšavě, kdy rodiče novorozence intenzivně hledají vhodné nosítko pro své první miminko, které v kočárku pláče. Jenže v té době byl trh s nosítky v Polsku ještě v plenkách, a tak mladé rodině nezbylo nic jiného, než nosítko navrhnout a vyrobit. Možná, že kdyby jejich malý František spokojeně ležel v kočárku, značka LennyLamb by nevznikla. Ale  tak tomu nebylo. Miminko brečelo v korbičce při každé cestě a rodiče museli jednat rychle. I když touha po příjemném šátku byla velká, přicházely nové problémy. Nakonec se po strastiplné cestě značka LennyLamb řadí mezi krásná a téměř dokonalá evropská nosítka. Látku si tkají sami, mají vlastní kontrolní postupy, které odhalí špatně ušité nosítko. Mladou rodinu z Varšavy by jen těžko napadlo, že za deset let, od prvního navázání miminka do vlastního šátku, bude zaměstnávat 120 lidí.

První dojem

Co mě na nosítku LennyLamb Baby upoutalo úplně nejvíc, byla tkanina. Na první pohled jsem si všimla, jak je  nosítko kvalitní a krásně ušité. V tomhle ohledu nemám co vytknout. Je to prostě nádhera. Bederní pás na mě působil rozporuplným dojmem. Není vyztužený, ale je hodně vysoký. Nakonec se ukázalo, že nosítko je i navzdory nevyztuženému bedernímu pásu pohodlné. Do očí mě trhly silné ramenní popruhy, které neřežou a netlačí. Nosítko má velkou kapucu, možná že je až příliš veliká, když má být učena pro dítě do jednoho roku. Šátkové nosítko LennyLamb Baby se nehodí pro malou hubenou postavu. Když jsem nosítko zkoušela bez kabátu, bylo mi obrovské, klouzalo dolů a nešlo ho utáhnout. S kabátem sedělo perfektně.

Jak se nastavuje

I přes perfektní první dojem mám malé výhrady k nastavení nosítka. U verze LennyLamb Baby není možné regulovat látku mezi nožičkami, ale to by až tak nevadilo. Ramenní popruhy musíte bezpodmínečně nastavit ještě předtím, než umístíte dítě na břicho, což dost dobře nejde, protože potom se špatně zapíná popruh na zádech. Tohle je velká slabina nosítka, chcete-li nosit miminko na břiše. Na zádech tento problém odpadá. Ramenní popruhy snadno utáhnete zepředu, zezadu to nelze, což je velká škoda. Pro mě je nosítko nevyhovující právě kvůli popruhům, a také je moc velké. U vezte Toddler problém s popruhy odpadá, protože budete nosit dítě na zádech.

Pro koho je nosítko vhodné

Nosítko se hodí na postavu konfekční velikosti alespoň 38. Pro postavu velikosti 36 (nebo dokonce 34)  je moc velké a víc zmenšit (utáhnout) nejde. Bohužel se budete muset poohlédnout buď po jiné značce, nebo po jiném modelu, jestli LennyLamb vyrábí takový, který by vám seděl. Právě proto je dobré si nosítko před nákupem vyzkoušet. Mechanizmus utahování popruhů je stejný jako u nosítka KiBi, které je v porovnání s tímto velmi nepohodlné. LennyLamb, ač se to nemusí zdát, patří k pohodlným nosítkům. Verze Toddler pro nošení na zádech nemá chybu, verze Baby se při nošení na břiše špatně nastavuje.
DALŠÍ PARAMETRY NOSÍTKA
 • Věk dítěte: do 1,5 roku
 • Nosnost: do 20 kg
 • Na drobnou postavu: NE
 • Na velkou postavu: ANO
 • Rozměry nosítka: Nožičky 35 cm, Záda 40 cm
 • Šířka bederního pásu: 9,5 – 15 cm
 • Tloušťka bederního pásu: 0,7 cm
 • Utažení ramenních popruhů: OBTÍŽNĚJŠÍ
 • Pohodlí bederního pásu: NENÍ PŘÍLIŠ POHODLNÝ
 • Překřížení ramenních popruhů: ANO
 • Kapucka součástí nosítka: ANO
 • Slintáčky součástí nosítka: NE
 • Cena: 4 000 Kč

Jak se udržuje

Vyperete ho v pračce. Nosítka peru zabalená v dece na maximálně 400 otáček, aby se nezničilo nosítko nebo pračka. Zatím se nikdy nic nestalo. Nechávám je uschnout rozložená na sušáku, někdy je dám na topení. Nosítko by se nikdy nemělo dávat do sušičky. Speciální prací prostředky nepoužívám, ale neperu jej nikdy na více než 40 °C.

Z čeho je ušito a jak je velké

Nosítka LennyLamb jsou celošátková, bavlněná, s gramáží 251 – 300 g/m2. Materiál je organická bavlna a přesnou gramáž uvádí výrobce vždycky u konkrétního modelu. Polstrování je ze 100% polyesteru. Jak je nosítko velké? Verze Baby: Výrobce uvádí, že se hodí pro děti od 5 do 20 kilogramů (do jednoho roku), ale to se mi moc nezdá. Zkoušela jsem nosítko na dvě děti. První váží 10 kg, druhé 15 kg. Filkovi (10 kg) bylo nosítko trošku větší, hlavně zádová opěrka, která nejde zkrátit. Martínkovi (15 kg) bylo nosítko na zádech akorát, ale látka mezi nožičkami byla krátká. U takhle velkých dětí nemusí být látka od kolínka ke kolínku, ale je vždycky lepší, když tomu tak je, protože se dítěti pohodlněji sedí. Sečteno a podtrženo je podle mě nosítko vhodné pro děti okolo 7 až 12 kilogramů. Rozměry zádové opěrky jsou 40 cm, délka látky mezi kolínky je 35 cm. Verze Toddler: Nosítko by mělo být určeno pro děti od 6 do 20 kilogramů (od jednoho roku). Vyzkoušeno ho nemám, ale co jsem testovala verzi Baby, tak Toddler určitě nesedne kojenci o hmotnosti 6 kilogramů. Výška zadní opěrky by měla být 48 centimetrů a látka mezi kolínky 45 centimetrů.

Co se nastavuje a co ne

Nosítko není rostoucí. Za rostoucí nosítko se označuje LennyUp. Nastavit lze ramenní popruhy klasicky jako u batohu, bederní pás, jako když zapínáte krosnu. A to je všechno. Mně se nosítko moc líbí a určitě bych brala verzi Toddler, protože ta nemusí být rostoucí, je jedno, že popruhy lze utáhnout dobře jenom, když je dítě na zádech, protože ho člověk stejně nikde jinde nosit nemůže . U nerostoucí verze nejde nastavit látka mezi nožičkami a ani zádová opěrka. Ramenní popruhy se zapínají sponou (viz obrázek výše vpravo), ale můžete je natáhnout i bez neustálého rozepínání a zapínání (opět je to stejné jako u Kibi). Sponka na bederním pásu se zamkne sama. Není potřeba nic mačkat a odemykat. Potěší vás také kapuca, která má podobný mechanismus jako u nosítek Lenka.

Závěrem

Nosítko mě příjemně překvapilo a kdybych měla o 10 kilo navíc, zamlouvala by se mi verze Toddler, která nemusí být rostoucí a u které by se dobře utahovaly popruhy i s dítětem v nosítku na zádech.
Nosítko LennyLamb Baby: Detail na přichycení kapucky.

Nosítko LennyLamb Baby: Detail na přichycení kapucky.

Nadchla mě bezpochyby vysoká kvalita, byla jsem zklamaná tím, jak špatně lze ramenní popruhy ve verzi Baby utáhnout, když je dítě v nosítku na břiše. Líto mi je také to, že se nehodí na moji postavu, protože má konfekční velikost se pohybuje mezi 34 a 36. Nosítko sedí na velikost 38 (možná 36/38). Nicméně i přes tyto dva nedostatky hodnotím LennyLamb Baby pozitivně. Je pohodlné, kvalitní, nepáře se, tkanina je krásná a úplně chápu, že si najde bezmezné obdivovatele a příznivce.

Kvalitní alternativa

Jestli hledáte perfektní rostoucí nosítko, zkuste se podívat na ergonomické nosítko Lenka 4ever Neo (recenze), které je překrásné, kvalitní a má řadu moderních vychytávek – kožené doplňky, slintáčky zdarma, magnetickou přezku na zádech, stahování látky mezi nožičkami na provázek (nikoli na cvoky), sponu na bederním pásu se zámkem, velmi měkký bederní pás i pohodlné ramenní popruhy.  Nosítko Lenka 4ever NEO je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, hodí se pro děti od velikosti 68 do velikosti 104.  Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na velkého muže.
Recenze rostoucího nosítka Be Lenka 4ever Neo

Recenze rostoucího nosítka Be Lenka 4ever Neo

Nosítko Lenka 4ever NEO koupíte v českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko mě překvapilo nejen svým krásným vzhledem, ale zejména poctivým provedením. Nosítko je maximálně pohodlné a jsem moc ráda, že ho mám. Děkuji za něj.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9 Hodnocení
Nosítko LennyLamb Baby

Nerostoucí nosítko LennyLamb Baby mně nadchlo svým provedením, kterému není co vytknout. Kvalitní tkanina a krásně ušitý střih mě učarovaly. Velkou nevýhodu spatřuji naopak v tom, že se nosítko nehodí na drobnou postavu a ramenní popruhy není možné utáhnout, když je dítě v nosítku na břiše.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Nastavení
8
Komfort
8
Velikost
9
KLADY
 • Krásné provedení
 • Nádherná tkanina
 • Pohodlné
 • Hezký design
 • Ramenní popruhy se dobře utahují, je-li dítě v nosítku na zádech.
 • Spona na bederním pásu je samozamykací.
ZÁPORY
 • Ramenní popruhy není možné utáhnout, pokud je dítě v nosítku na břiše.
 • Není vhodné na drobnou postavu.
 • Vysoká cena

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart