KOJENECKÉ POTŘEBYNOSÍTKATESTUJEME

Recenze nosítka Fidella Fusion Baby Size

Nosítko Fidella Fusion mě překvapilo tím, jak je měkké a hezky ušité. Bylo nejmenší z mnou testovaných rostoucích nosítek, a to je trošku škoda. Nosítko využijete v prvním roce života miminka. Poté už by mohlo být dítě na nosítko malé.

Obsah

Věk dítěte

Nosítko se podle výrobců hodí pro děti od 3,5 kilogramů do 10 až 12 měsíců. Nosítko je testováno až do hmotnosti 15 kilogramů dítěte, ale na 15 kilogramové dítě bude velmi malé. Zkoušela jsem umístit do nosítka dítě o hmotnosti 11 kilogramů. Nosítko mu bylo spíše menší. Fidella Fusion Baby Size je jedním z nejmenších rostoucích nosítek na trhu, a pokud budete v prvním roce života dítěte intenzivně nosit, mohlo by vám vyhovovat. Neumožňuje ale vhodnou polohu pro novorozence „kolébka“. Té docílíte například s nosítkem Caboo. Nosítko se hodí do jednoho roku věku dítěte. Je tedy na několik málo měsíců.

nahoru ↑

Rozměry a parametry

U nosítka můžete upravit šířku látky mezi nožičkami a také zádovou opěrku. Látka mezi nožičkami je nastavitelná od 17 centimetrů do 35 centimetrů. Výška zádové opěrky je nastavitelná od 30 centimetrů do 34 centimetrů. Nosítko jsem přeměřovala a rozměry uvádím reálné použitelné (nikoli katalogové).

Nosítko Fidella Fusion Baby minimální velikost

Nosítko Fidella Fusion Baby minimální velikost

Nosítko Fidella Fusion Baby maximální velikost

DALŠÍ PARAMETRY NOSÍTKA

 • Věk dítěte: do 12 měsíců, max velikost 74
 • Nosnost: do 15 kg
 • Na drobnou postavu: ANO
 • Na velkou postavu: SPÍŠE NE
 • Rozměry nosítka: Nožičky 17 – 35 cm, Záda 30 – 34 cm
 • Šířka bederního pásu: 10,5 – 12 cm
 • Tloušťka bederního pásu: 0,9 cm
 • Utažení ramenních popruhů: SNADNÉ
 • Pohodlí bederního pásu: PRŮMĚRNÉ
 • Překřížení ramenních popruhů: ANO
 • Kapucka součástí nosítka: ANO
 • Slintáčky součástí nosítka: NE
 • Cena: 3 400 Kč

nahoru ↑

Vzhled

Nosítko pro děti Fidella Fusion Baby Size vypadá na první pohled velmi pěkně. Součástí nosítka je kapucka, kterou nelze odepnout. V horní části pod kapuckou můžete šňůrkou stáhnout zádovou opěrku. Nosítko je malé, drobné, a vhodné pro menší děti. Hodí se také na velmi drobnou postavu. Výrobce uvádí, že je nosítko vhodné na postavu XS (ano, to souhlasí) až na postavu XXL (myslím, že na tak velkou postavu nebude dobře sedět). Bederní pás je měkký a pokud vložíte do nosítka těžké dítě, bude nošení nepohodlné. Ramenní popruhy jsou měkké, málo polstrované. Látka mezi nožičkami se utahuje na šňůrku, stejným mechanismem se utahuje zádová opěrka. Spona na bederním pásu je malá a může se špatně zapínat a rozepínat. Nosítko je vyrobeno v Turecku.

nahoru ↑

Jak nosítko sedí?

Nosítko pro miminka se hodí spíše na drobnější postavu. Na velkou postavu (například na tatínka) by nemuselo dobře sedět. Pokud máte v nosítku půlroční dítě, bude jistě pohodlnější než novorozenecké nosítko Caboo. Na druhou stranu, jestliže do něj umístíte dítě o hmotnosti 10 kilogramů, nemusí být nosítko vůbec pohodlné, protože ramenní popruhy i bederní pás nemají dostatečné polstrování.

nahoru ↑

Jak se nastavuje?

Nastavení nosítka je snadné. Látku mezi nožičkami upravíte pomocí stahovací šňůrky. Zádovou opěrku také stáhnete na šňůrku. Ramenní popruhy se upravují jednoduše – stáhnete je jako batoh.

nahoru ↑

Varianty

Fidella nabízí nosítka ve dvou verzích. Pro miminka verzi Baby (do 12 měsíců) a pro starší děti verzi Toddler (do tří let).

Srovnání nosítek Fidella Baby Size a Lenka 4ever

Srovnání nosítek Fidella Baby Size a Lenka 4ever

nahoru ↑

Alternativa

Jestli hledáte perfektní rostoucí nosítko, zkuste se podívat na ergonomické nosítko Lenka 4ever (Recenze ergonomického nosítka Lenka 4ever). Vyhrálo velký test ergonomických nosítek, který jsem dělala v roce 2019.  Nosítko Lenka 4ever je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, hodí se pro děti od velikosti 68 do velikosti 104. Aktuálně nosím na zádech dítě ve věku 3,5 let o hmotnosti 17 kilogramů (žádný drobek to není) a na břiše dvouletého s hmotností 11 kilogramů. Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na velkého muže.

Nosítko LEnak 4ever

Nosítko Lenka 4ever

Nosítko Lenka 4ever seženete přímo v jejich českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko mě překvapilo nejen svým krásným vzhledem, ale zejména poctivým provedením. Bederní pás je velmi široký, měkký a zároveň pevný i na 17 kilogramové dítě, které v něm nosím. Lenka 4ever nabízí skvělý poměr ceny a kvality. Je rostoucí, nastaví se snáze než KiBi, je výrazně pohodlnější a jsem moc ráda, že ho mám. Děkuji za něj.

 

8.4 Hodnocení
Nosítko Fidella Baby Size

Nosítko vypadá na první pohled pěkně. Je velmi měkké, příjemné, vyrobené ze 100% bavlny. Hodí se pro děti do jednoho roku věku.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
8
Údržba
10
Životnost
9
Nastavení
10
Komfort
6
Velikost
8
KLADY
 • Pěkné provedení.
 • Příjemný materiál.
 • Sedí i na velmi drobnou postavu.
ZÁPORY
 • Bederní pás a ramenní popruhy jsou velmi málo polstrované a nosítko nemusí být s těžším dítětem pohodlné.
 • Vydrží pouze několik měsíců. Zádová opěrka začne být malá, ramenní popruhy řežou.
User Rating: Be the first one!

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo