Recenze nosítka Be Lenka Toddler

Nerostoucí nosítko Be Lenka Toddler ocení rodiče, kteří budou nosit starší děti a hledají velké a pohodlné nosítko. Nosítko pro děti je nerostoucí, velmi pohodlné. Lze nastavit ramenní popruhy a bederní pás.

Nositko Be Lenka Toddler

Obsah

Styl a pohodlí

Věděla jsem, že nosítko pro miminko Lenka je pohodlné a krásné. Překvapilo mě ale, že Be Lenka Toddler poslouží i pro čtyřleté dítě (má konfekční velikost 104). I pro takto velké dítě sahá látka od kolínka ke kolínku. Zádová opěrka je trošku menší, ale dětem, které sedí, běhají, chodí, to nevadí. Jde ji jakoby trošku nastavit kapuckou, ale prodloužit nejde. Vlastně jsem ani necítila, že nesu téměř 17 kilogramové dítě. 

Pro jakou věkovou kategorii je nosítko určeno?

Podle výrobce je nosítko určeno pro děti od 18 do 42 měsíců – na nosítku je uvedeno od 10 do 20 kilogramů. Údaj může být trošku zkreslen právě velikostí a hmotností dítěte. Zatímco některé děti mají v roce a půl 14 kilogramů (jednoho takového máme doma), jiné mají 11 kilogramů (druhého takového máme doma). Záleží na proporcích dítěte. Látka mezi nožičkami a zádová opěrka nejsou, na rozdíl od Lenka 4ever nebo Lenka 4ever Neo, nastavitelné, a proto nosítko může být rok a půl starým dětem ještě trošku velké. Jsem mile překvapena, že se do něj vejde i čerstvě čtyřletý prcek (to je v mém vyprávění ten druhý, hubenější).

Recenze nosítka Be Lenka Toddler

Kapucka – Be Lenka Toddler

Rozměry a parametry

Be Lenka Toddler není rostoucí nosítko. To znamená, že látka mezi nožičkami a zádová opěrka nejsou nastavitelné. Látka je našita a zmenšit se nedá. To je u nosítek s označením „toddler“ zcela běžné. Nosítko je určeno pro batolata a pro ještě trošku starší děti (do 3,5 let věku). Látka mezi nožičkami má téměř 47 centimetrů, zádová opěrka má 52,5 centimetrů. Nosítko jsem přeměřovala.

Rozměry Be Lenka Toddler

Rozměry Be Lenka Toddler

DALŠÍ PARAMETRY NOSÍTKA

 • Věk dítěte: od 18 měsíců do 3,5 let (až 4 let), max velikost 104 (orientační údaj)
 • Nosnost: do 20 kg
 • Na drobnou postavu: ANO
 • Na velkou postavu: ANO
 • Rozměry nosítka: Nohy 47 cm, Záda 52,5 cm
 • Šířka bederního pásu: 11 – 13,5 cm
 • Tloušťka bederního pásu: 1 – 1,5 cm
 • Utažení ramenních popruhů: SNADNÉ
 • Pohodlí bederního pásu: VELMI POHODLNÝ
 • Překřížení ramenních popruhů: NE
 • Kapucka součástí nosítka: ANO
 • Slintáčky součástí nosítka: NE
 • Cena: 3590 Kč  

BE LENKA TODDLER

Vzhled

Krásně ušité nosítko má silný bederní pás, na kterém není všitá kapsička. Bederní pás je ušitý trošku jinak než u nosítek kolekce „4ever“ – centrální část je pevnější a tužší. Nosítko dobře sedí na těžší děti.  Součástí nosítka je kapucka, která se neodepíná. Lze ji uchytit na ramenní popruhy (pro spánek), lze ji nechat volně viset nebo ji uchytit srolovanou na nosítko. Kapucka slouží také jako ochrana proti větru. Nosítko má silné ramenní popruhy, které zajistí v kombinaci s bederním pásem, pohodlné nošení i větších dětí. Ramenní popruhy se utahují jako batoh – stáhnutím popruhu dolů. Lze je také upravit v horní části (opět stažením popruhu). Nechybí ani zádová přezka.

V nosítku lze nosit dítě na břiše i na zádech. U starších dětí je nošení na zádech výrazně pohodlnější, ale jsou situace, kdy je lepší nošení na břiše (když dítě pláče, a podobně). Nosítko toddler je dostupné ve verzi bez možností křížení ramenních popruhů.

Jak se nosítko nastavuje?

U nosítka se utahují ramenní popruhy a bederní pás. To je vše. Ramenní popruhy lze utáhnout i s dítětem v nosítku. U nosítka Be Lenka Toddler se popruhy nevytahují, ale stahují se dolů (opačný pohyb oproti ostatním nosítkům, jediná Tula to má stejně), takže ramenní popruhy lze jednoduše utáhnout, kdykoli si vzpomenete. Nemusíte dítě sundávat. Toto je velká výhoda. Dále je možné ramenní popruhy upravit nejen stažením pásky ze zadní strany (jako u batohu), ale také se upravují stažením pásky vepředu. Pozor! Toto nemají všechna nosítka konkurenčních značek, která jsou na trhu dostupná. Všechna nosítka značky Be Lenka tento přední popruh mají.

Youtube: Jak se nosítko nastavuje

Objednání a dodání

Objednejte si nosítko přímo u výrobce. V jejich e-shopu uvidíte, zda je produkt skladem, nebo jestli na něj budete pár dní čekat. Jednak ušetříte, a zadruhé budete další vaše požadavky řešit přímo s nimi. Dodání zboží je bleskové, za 2 dny ho máte doma. Navíc můžete pořídit ještě pěkné boty (vážně moc pěkné) a krásnou tašku.

Závěrem

Krásné nosítko ocení rodiče, kteří chtějí nosit starší dítě. Nosítko není rostoucí a nemusíte jej nastavovat. Stačí připevnit, vložit dítě a vyrazit. 🙂 Největší výběr nosítek najdete přímo u výrobce v e-shopu Belenka.cz

TIP: Be Lenka má i slovenské stránky a můžete si objednat nosítko na Slovensku, kdyby vám to vyhovovalo víc. 🙂

Nositko Be Lenka Toddler

Vrácení zboží a výměna při nákupu na Belenka.cz

Pokud si pořídíte na Belenka.cz nosítko a nebude vám sedět, můžete jej zdarma vyměnit či vrátit. Není to nic těžkého, jen je potřeba dodržet postup, který je napsaný na webu Belenka.cz – zde.

10 Hodnocení
Nosítko Be Lenka Toddler

Kvalitně ušité nerostoucí nosítko ocení rodiče batolat a také tříletých dětí, kteří potřebují děti nosit ať už na zádech nebo na břiše. Široký a pevný bederní pás zajistí pohodlné nošení i větších batolat.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Nastavení
10
Komfort
10
Velikost
10
KLADY
 • Příjemný materiál
 • Krásné barvy
 • Pohodlný střih
 • Široký a pevný bederní pás
 • Pohodlné ramenní popruhy
ZÁPORY
 • Malý výběr vzorů

BE LENKA TODDLER

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart