Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Bloom

Šátek na nošení dětí jsem se ze začátku bála používat, a proto jsem si koupila nosítko. Myslela jsem si, že šátek na miminko nebudu umět uvázat. Jak jsem ale s velkým překvapením zjistila, úvazy jsou lehké a s šátkem se pracuje snadno. Celou recenzi najdete v článku. 

Šátek Be Lenka Bloom

Obsah

Materiál a gramáž

Šátek na nošení dětí Be Lenka Bloom je vyroben z kvalitní a pevné 100% bavlny s gramáží 295 g/m2. Šátek je spíše těžší, ale dobře se s ním pracuje. Šátek na miminka není potřeba zanosit a lze jej ihned používat. Šířka šátku je 70 centimetrů.

Pro jakou věkovou kategorii je šátek určen?

Šátek je spíše těžší a využijete jej také u těžšího dítěte, batolete. Lze do něj uvázat i malé miminko. Šátek jsem zkoušela na 11 měsíčním kojenci a zdálo se mi, že je pro něj tak akorát. 🙂 Bavlna je univerzální materiál, který lze používat po celou dobu nošení, a tento šátek patří k univerzálním.

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Bloom

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Bloom

Vyzkoušela jsem od Be Lenka tři druhy šátku pro miminko – Be Lenka Folk modrý (recenze), Be Lenka Bloom modrý a také šátek Be Lenka Mandala modrá (recenze). Ač mají šátky stejnou gramáž a také stejné složení, tak se mi zdály rozdílné. 

 • Be Lenka Folk (tento): Se šátkem se dobře pracovalo, byl na dotek příjemný, spíše pevnější, velmi nosný.
 • Be Lenka Bloom (tento): Tento šátek byl ze všech nejpevnější, zdál se mi spíše těžší do ruky, vázat s ním šlo dobře. Snadno se utahoval.
 • Be Lenka Mandala (tento): Pocitově za mě nejpříjemnější šátek, který není tolik pevný, zdál se mi hmotnostně trošku lehčí. Je poddajnější, a pokud chcete mít úvaz napevno, je potřeba šátek pečlivě utáhnout.

Vlastnosti

Šátek na nošení dětí má zkosené cípy, a tak se velmi dobře váže uzel. S tímto šátkem mohou pracovat i začátečníci. Je poddajný, ale zároveň pevný a nosný. Uzel se váže skutečně snadno, šátek se skvěle utahuje a povoluje. Pokud s nošením v šátku začínáte, nečeká na vás žádné úskalí.

Jak vybrat velikost

U šátků značky Be Lenka je velikost označena dle klasické konfekční velikosti (u jiných šátků čísly 5,6,7,8). Na sebe jsem vzala nejmenší možnou velikost a šátek se mi zdál akorát, možná trošku delší (mám konfekční velikost 34). Při výběru velikosti šátku vždy záleží na velikosti rodiče, nikoli dítěte. Pokud jste spíše menší, bude vám spíše vyhovovat menší velikost. Například – pro konfekční velikost 36 si při výšce postavy 158 cm zvolíte šátek o délce 3,6m. Pro konfekční velikost 36 si při výšce postavy 178 cm zvolíte šátek o délce 4,2 m.

VELIKOSTI

 • 3,6 m: konfekční velikost 34 – 36
 • 4,2 m: konfekční velikost 36 – 38
 • 4,6 m: konfekční velikost 38 – 40
 • 5,2 m: konfekční velikost 40 – 44

ŠÁTEK NA NOŠENÍ DĚTÍ BE LENKA BLOOM

Vzhled

Šátek na miminka i batolata je sytě modrý s drobnými černými kapičkami, které tvoří kvítky. Z rubové strany se barvy otočí – šátek je černý s modrými kapkami. Středová značka je vyznačena koženým doplňkem, cípy jsou zkosené.

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Bloom

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Bloom

Jak uvázat šátek na miminko?

Jestli s nošením začínáte a nevíte, s jakým úvazem začít, zkuste kříž s kapsou uvnitř. Návod najdete v článku Jak uvázat šátek na nošení dětí. Tento úvaz je vhodný pro malá miminka, novorozence i kojence. Vejde se do něj i batole. Pro batolata je vhodný velmi snadný úvaz, který se nazývá dvojitý kříž. Tyto dva úvazy jsou snadné, rychlé a zvládne je i naprostý začátečník. Když budete ve vázání zkušenější, můžete vyzkoušet další úvazy pro pokročilé.

Objednání a dodání

Šátek je k dostání přímo u výrobce. V e-shopu Belenka.cz  uvidíte, zda je produkt skladem, nebo jestli na něj budete pár dní čekat. Nákup od výrobce má své výhody. Jednak ušetříte, a zadruhé budete další vaše požadavky řešit přímo s nimi. Dodání zboží je bleskové, za 2 dny ho máte doma. Navíc můžete pořídit ještě pěkné boty (vážně moc pěkné) a krásnou tašku, která je skvělým doplňkem k šátku i k nosítku.

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Bloom

Recenze šátku na nošení dětí Be Lenka Bloom – středová značka

Závěrem

Šátku jsem se vždy velmi bála. Myslela jsem si, že vázání je těžké a že ho nezvládnu. Překvapilo mě, jak snadno jdou uvázat základní úvazy a jak dobře se s šátkem pracuje. Tento šátek je trošku těžší, má vyšší gramáž než konkurenční šátky, něco unese a vydrží. Hodí se podle mě spíše na jaro, podzim a na zimu. Středová značka na šátku neruší, je nenápadná a vkusná.

TIP: Be Lenka má i slovenské stránky a můžete si objednat nosítko na Slovensku, kdyby vám to vyhovovalo víc. 🙂

Šátek Be Lenka Bloom

Vrácení zboží a výměna při nákupu na Belenka.cz

Pokud si pořídíte na Belenka.cz nosítko a nebude vám sedět, můžete jej zdarma vyměnit či vrátit. Není to nic těžkého, jen je potřeba dodržet postup, který je napsaný na webu Belenka.cz – zde.

10 Hodnocení
Šátek na nošení dětí Be Lenka Bloom

Krásný a výjimečný šátek má vyšší gramáž, je skutečně pevný a kvalitní. Dobře se s ním pracuje, i když je těžší. Hezky se váže a miminko v něm dobře drží. Nevytahuje se a dobře se upravuje.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Jak se s ním pracuje
10
Komfort
10
Velikost - jak odpovídá
10
KLADY
 • Hezký materiál
 • Dobře se s ním pracuje
 • Jednoduše se utahuje
 • Není drahý
ZÁPORY
 • Do parného léta se mi zdá silný (toto není nevýhoda, jen upozornění)

ŠÁTEK NA NOŠENÍ DĚTÍ BE LENKA BLOOM

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart