Recenze: Nejlepší nejhorší zmrzlina

Karetní hra zaujme i čtyřleté děti. Je velmi zábavná a děti se při hře nasmějí. Do článku jsem připravila recenzi, návod na hraní a také fotografie a video na hru Nejlepší nejhorší zmrzlina.

Nejlepší nejhorší zmrzlina

Obsah

Recenze: Nejlepší nejhorší zmrzlina

Cílem hry je nasbírat jako první prapodivné příchutě zmrzliny. Abyste hru vyhráli, je potřeba nasbírat devět a více kopečků zmrzliny.

Kvalita provedení

Kvalita provedení je poměrně dobrá – i když karty, na které se pokládají kolečka zmrzliny by mohly být pevnější. Celkové provedení je velmi hezké, hezky barevné a dětem se líbí.

Recenze: Nejlepší nejhorší zmrzlina
Recenze: Nejlepší nejhorší zmrzlina

Co je součástí balení

 • 60 karet
 • 5 figurek
 • 5 zmrzlinových kornoutů
 • 1 česká a slovenská pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 10-15 minut
 • Počet hráčů: 2-5 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 4 let
 • Hra obsahuje: návody, karty, hrací podložky, papírové figurky
Nejlepší nejhorší zmrzlina

Pravidla hry

Hra obsahuje 60 kartiček, které představují prapodivné příchutě zmrzliny. Každá karta prezentuje jeden kopeček zmrzliny. Zmrzlinové kornouty jsou nakresleny na papírových podložkách, které jsou dostatečně dlouhé, aby se na ně vešlo hodně kopečků. Cílem hry je naplnit jako první svůj zmrzlinový kornout nasbíráním devíti nebo více karet.

Recenze: Nejlepší nejhorší zmrzlina
Recenze: Nejlepší nejhorší zmrzlina

Příprava

Na stůl položte 5 zmrzlinových figurek. Zamíchejte karty, položte je lícem dolů na stůl (musí být vidět zadní strana). Takto vytvoříte dobírací balíček. Každému hráči dejte zmrzlinový kornout. Otočte 5 vrchních karet z dobíracího balíčku a položte je podle odpovídající příchutě k zmrzlinovým figurkám. Nyní je hra připravena a můžete začít. Jako první hraje nejmladší hráč.

Nezapomeňte: Na každé kartě jsou namalovány z rubové strany tři různé příchutě. Jedna z těchto příchutí bude zachycena na lícové straně karty.

Jak hrát

Z dobíracího balíčku si vezmete jednu kartu. Kartu neotáčejte a ani se nedívejte na lícovou stranu. Podle rubové strany budete vědět, že na líci jsou znázorněny tři uvedené příchutě. Podle vaši intuice položte kartu před tu zmrzlinovou figurku, o které si myslíte, že je zobrazena na lícové straně. Nyní kartu otočte.

 • Pokud jste se strefili, vezmete si všechny karty před touto figurkou, včetně té, kterou jste před figurku právě teď položili. Karty umístěte na svůj zmrzlinový kornout. Pokud před figurkou žádné karty neleží, vezmete si pouze tu kartu, kterou jste před ní položili.
 • Pokud jste se zmýlili a kartu jste položili před nesprávnou figurku, nevezmete si žádné karty. Místo toho položíte kartu před správnou figurku a necháte ji tam.

Nyní váš tah končí a na řadě je další hráč. Hra pokračuje ve směru hodinových ručiček. Vyhrává ten hráč, který jako první naplní zmrzlinový kornout devíti nebo více zmrzlinami. Nezáleží na tom, jaké příchutě zmrzlin ve vašem kornout jsou.

Recenze: Nejlepší nejhorší zmrzlina
Recenze: Nejlepší nejhorší zmrzlina

Skladování hry

Krabička je hezky rozčleněna. Do jedné přihrádky uložíte kartičky a do druhé figurky.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Tlamagames.com.

NEJLEPŠÍ NEJHORŠÍ ZMRZLINA na TLAMAGAMES.COM

9.8 Hodnocení
Nejlepší nejhorší zmrzlina

Skvělá hra je snadnější verzí Kreveťáka pro děti od 4 let věku. Děti se při hraní velmi baví, jsou zvědavé, co se skrývá na druhé straně kartičky a zda se strefily správně. Hra zabaví i děti na prvním stupni základní školy. Rodiče se při hraní také nenudí.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Zábavná hra
 • Velmi napínavá - děti se při hraní nasmějí a baví
 • Poměrně slušné provedení
 • Téma zmrzlinek je žádané (a zejména pro děti od 4 let).
ZÁPORY
 • Vyšší cena
Nejlepší nejhorší zmrzlina

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart