DOPORUČUJI

Recenze: MLEM: Vesmírná agentura (ADC Blackfire)

Nádherně zpracovaná hra představuje povedenou oddechovku. Hra je poměrně snadná, kvalitní a zaujme děti od třetí třídy základní školy. Do článku jsem připravila recenzi a také pravidla.

MLEM: Vesmírná agentura

Obsah

Recenze: MLEM: Vesmírná agentura

MLEM: Vesmírná agentura se odehrává ve vesmíru. Hráči zastávají roli vůdců vesmírných agentur a soutěží o ovládnutí různých pozic ve vesmírných expedicích. Hra kombinuje prvky strategie a štěstí, přičemž klíčovou roli hrají kostky. Hráči posílají do vesmíru kočičí astronauty, aby obsadili co nejvíce pozic. V každém letu mohou vyslat až čtyři kočky, kapitánem může být pouze jeden hráč. Rozhodování o tom, které kočky a jaké kostky použít, je klíčové pro úspěch expedice. Každá kočka má speciální schopnost, která jí dává výhodu během hry. Například některé kočky začínají na pokročilejších pozicích než ostatní. Jiné kočky mohou pomáhat ostatním hráčům nebo se spoléhají pouze na sebe. Během hry hráči musí správně řídit své zásoby kostek a strategicky plánovat tahy. Postupem času se možnosti hráče snižují, a proto je důležité využívat kostky efektivně. Kromě základní verze hry mohou pokročilí hráči využíti rozšíření, která přidávají další herní prvky a strategické možnosti. To poskytuje hráčům větší hratelnost a motivaci k dalším partiím. Hra je vhodná pro rodiny s dětmi i jako oddechová hra pro zkušené hráče.

Recenze: MLEM: Vesmírná agentura (ADC Blackfire)
Recenze: MLEM: Vesmírná agentura (ADC Blackfire) – podložka

Kvalita provedení

Kvalita provedení mě nadchla. Hra je krásná a velmi kvalitní. Upřímně řečeno za prodejní cenu kolem 670 Kč je tato hra bezvadná. Hra obsahuje desku, která je při hraní dobře použitelná, spoustu žetonů, kostky a dvě figurky. Je uložena v pěkné papírové krabici.

Co je součástí balení

 • 5 karet hráčů
 • 40 žetonů astronautů
 • 64 bodovacích žetonů
 • 6 kostek
 • 1 raketa
 • 1 deska rakety
 • 1 vesmírná podložka
 • 4 žetony cílů
 • 1 žeton vesmírného selhání
 • 20 průzkumných žetonů
 • 20 žetonů tajných míst
 • 5 UFO žetonů
 • 1 UFO
 • 14 expedičních žetonů
 • česká pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 30-60 minut
 • Počet hráčů: 2-5 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let
 • Hra obsahuje: návody, podložku, žetony, kostky
MLEM: Vesmírná agentura

Pravidla hry

Jste ředitelem jednoho z pěti center Kočičího úřadu pro letectví a vesmír. Vaším cílem je vyslat astronauty na planety, měsíce a na samotný okraj právě objevované galaxie. Hra se skládá z několika vesmírných výprav. Při výpravě berete jednoho z kočičích specialistů, aby se vydal do vesmíru. Každý z těchto specialistů má speciální schopnost, proto je důležité vybrat toho správného. Čím dál do vesmíru se dostanete, tím více získáte bodů. Avšak raketa s astronauty může havarovat a zmařit vaše plány. Hra končí, když jeden z hráčů umístí do vesmíru všechny astronauty nebo když dojde k 11. havárii. Vítězem se stane hráč, jehož astronauti získají nejvíce bodů.

Recenze: MLEM: Vesmírná agentura (ADC Blackfire)
Recenze: MLEM: Vesmírná agentura (ADC Blackfire)

Příprava hry

Podložku umístěte doprostřed stolu. Vedle vesmírné podložky položte 4 žetony cílů. Všechny bodovací žetony dejte na hromádku tak, aby na ně dosáhli všichni hráči. Žeton vesmírného selhání položte na první pole ukazatele vesmírného selhání. Každý hráč si vezme kartu hráče a žetony astronautů stejné barvy. Žetony na kartu můžete umístit v libovolném pořadí. Hru začíná ten, kdo naposledy čistil kočičí písek. Hráč před sebe položí desku rakety, raketu a všechny kostky. Zbývající herní komponenty nechte v krabici. Budete je potřebovat v pokročilých variantách hry.

Letové fáze

Letová fáze se skládá ze tří kroků:

 1. Velitel expedice hodí všemi kostkami a pak je rozdělí do skupin (plameny k sobě, stejný počet teček na kostce k sobě). Podívejte se, na kterém poli se nachází raketa. Použity mohou být ty kostky, které mají stejný symbol jako pole rakety.
 2. Ze zbývajících kostech použije velitel skupinu kostek, kterou použije k přesunu, Raketa se pohne o tolik polí, kolik je součet všech vybraných kostek.
 3. Poté, co se raketa posune, odstraní velitel použité kostky a položí je na vesmírnou podložku. Tyto kostky nemohou být znovu použity, dokud tato expedice neskončí. Tímto končí letová fáze.
Recenze: MLEM: Vesmírná agentura (ADC Blackfire)
Recenze: MLEM: Vesmírná agentura (ADC Blackfire)

Přistávací fáze

Následuje po každé letové fázi, která neskončila havárií. Astronauti mohou zůstat v raketě, nebo provedou od 6. pole výsadek. Pokud je raketa na poli 0 až 5 přistávací fázi přeskočte. Při výsadku na měsících umístí astronaut žeton na neobsazený měsíc. Hráč, kterému astronaut patří, obdrží body. Za obsazený měsíc co nejdále od rakety získá hráč více bodů než za měsíc, který je k raketě blíže. Astronaut může být vysazen také na planetě. Zatímco na měsíci může být vysazen pouze jeden astronaut, na planetě počet astronautů není omezen.

Pokud raketa dosáhne posledního pole na podložce, octne se v hlubokém vesmíru a všichni astronauti ji musí opustit. Velící astronaut je umístěn na kometu a získává 7 bodů. Zbývající astronauti jsou umístěni v galaxii a získávají 5 bodů.

Pokud velitel opustí raketu, následující hráč se stává velitelem. Velitel dostane nové kostky a bude s nimi hrát a rozhodovat.

Konec hry

Hra může skončit dvěma způsoby:

 • Po 11 selhání, kdy se žeton vesmírného selhání dostane na poslední pole na ukazateli vesmírného selhání.
 • Pokud některý hráč umístí na vesmírnou podložku všech svých 8 astronautů. Expedice bude ukončena.
Recenze: MLEM: Vesmírná agentura (ADC Blackfire)
Recenze: MLEM: Vesmírná agentura (ADC Blackfire)

Skladování hry

Hra je uložena v pevné papírové krabici, která je rozdělena přihrádkami. Krabice je velká a poměrně pevná. Přihrádky jsou zajímavě koncipovány. Co se do nich nevejde, je uloženo v plastových sáčcích. Podložka je stočená a uložená v přihrádce.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Alza.cz nebo na Tlamagames.com.

MLEM: Vesmírná agentura na ALZA.CZ

10 Hodnocení
MLEM: Vesmírná agentura

Krásně zpracovaná hra má snadná pravidla a zaujme děti i rodiče. Největší spád má ve 4 až 5 hráčích. Hlavním cílem je získat co nejvíce bodů, což může často vést k překvapivým výsledkům celé hry. Kvalita zpracování hry je v této cenové kategorii skutečně obdivuhodná.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Krásné zpracování
 • Snadná pravidla
 • Vhodná pro celou rodinu
 • Velmi nám sedla - jak obsahem, tak i formou
 • Povedená hra, kterou stojí za to mít doma
ZÁPORY
 • Nic
MLEM: Vesmírná agentura

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart